Střelecké trápení v prestižním derby

Autor: Rubinus | Publikováno: 9.9.2013 18:33:59 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 652x

  Slovensko jistě není třeba u nás příliš představovat. Zde na PPM je derby o to pikantnější, že manažeři obou zemí tvoří necelou polovinu všech hráčů na tomto serveru. To už by se dalo přirovnat například k zápasu Celtic-Rangers. Tuto neděli bylo na PPM 4859 českých a 3950 slovenských týmů z celkového počtu 22066 (z 48 sledovaných zemí, ve zbytku by mohlo být tak dalších 200 dohromady). Bývalo jich víc, ale to je jiná kapitola ... Prázdniny skončily, snad tedy nyní začnou zase týmy přibývat.

  Sleduji reprezentace zhruba čtyři sezóny a v poslední době měli Slováci převahu, odpovídá tomu i celková bilance mezi týmy, jež před zápasem byla 12-4-1-15. Na posledním MS jsme relativně snadno vyhráli, což se ovšem dá připsat na účet předchozího slovenského reprezentačního manažera. V této sezoně ovšem slovenskou reprezentaci opustilo hned devět hráčů, zatímco já využil volné místo v našem týmu a ukončil jsem reprezentační působení jen v případě dvou hráčů. Kvůli nutnosti sehrávání nováčků má nyní tedy český tým lepší ratingy. Ale před zápasem jsem povolal též čtyři nováčky, takže se dal očekávat poměrně vyrovnaný souboj.

  Ani v přípravě nechci prohrávat s tímto soupeřem, což byl jeden ze dvou důvodů, proč se do branky postavila naše jednička, Svátek. Druhým důvodem bylo to, že pod mým vedením ještě od začátku nechytal a proti Rusům se dostal do branky na poslední třetinu vlastně jen omylem. Náhradníkem byl benjamínek Řídký, který měl slíbenou poslední třetinu v případě, že Svátek již nebude mít šanci vychytat čisté konto. V zápase mě překvapila naše značná herní i střelecká převaha. Soupeřův brankář, podle CZ týmová trojka ovšem chytal možné i nemožné. Problémy naznačilo hned první naše oslabení, kdy soupeř šel do vedení. Krátce po tom ale došlo na naší přesilovku pět na tři, kde jsme rychle vyrovnali (Prchal-Fousek,Drdlík). V dalším průběhu jsme si sice vytvářeli dost šancí, které naši útočnici ovšem nedokázali proměnit. Podle známého úsloví "nedáš, dostaneš" jsem začínal mít čím dál větší obavy, zvlášť při vědomí, že do poslední třetiny naskočí zatím nezkušený Řídký do brány. Ale obrana naštěstí držela a náš náhradník si vedl stejně dobře, jako v předchozích zápasech. V závěru utkání se dokonce Slováci nějak zmátořili a měli i nějaký tlak, stejně jako větší část prodloužení. V době, kdy jsem přemýšlel, zda prohrajeme znovu nájezdy podobně jako se Srby, se ovšem pár vteřin před koncem před soupeřovou brankou ocitl Jirů, nováček našeho týmu a prostřelil soupeřova gólmana - asistence Chovančík. Debut jak má být. A protože působí na Slovensku, jistě ho tento týden budou mít spoluhráči rádi.

  Hlavním hrdinou zápasu byl tedy slovenský brankář Pudmarčík. Na naší straně jistě mohu pochválit jak brankáře, tak obranu, jen v útoku nám chybí více hráčů schopných rozhodovat zápasy. Přitom hráči první útočné formace by na MS hrát měli, ale prosadili se jen v přesilovce. Třetí pětka sice zásluhou vítezné branky má +1, ale bylo to právě vyloučení Fouska, během kterého šli Slováci do vedení. Úkolem do další přípravy je tedy najít dvojice či trojice hráčů, schopných zařídit rychlé vedení, jinak nás čekají v duelech proti soupeřům s dobrými gólmany, kromě Slovenska třeba Litva a Srbsko, problémy. Naši nováčci uspěli, Jirů byl vidět od začátku, později se zviditelnil i Rumpa, stejně jako obránci Máčala s Revendou. Překvapivý je i značný nepoměr vyhraných vhazování, 37:20, na střely pak 43:22.

  V neděli byl do týmu povolán poslední obránce, talentovaný Binder. Další zápas hrajeme v Německu, do brány půjde Řídký a pokud nevyhoří, asi zruším pohotovost Volfovi pro MS a povolám do týmu poměrně perspektivního Hilšera. Šanci mají jen v případě zranění někoho z první trojky a stejně by se v případě náhradníků jednalo na MS o jediný, maximálně tři zápasy (při velmi úspěšném vývoji základní a osmifinálové skupiny), to snad lze risknout. Když počítám ratingy minulé brány v Argentině (Řídký,Rada), přičtu k tomu zařazení Bindera, vychází mi proti Německu rating něco přes 300*, v zápase se Slovenskem jsme zásluhou Svátka v brance měli 333. Německo má v přípravě bilanci +2-3 (všichni soupeři z nejvyšší skupiny), prohrálo jen 0:1 s Finskem a naposled 5:8 s Lotyšskem, kdy jeho rating byl 297*. Čeká nás tedy těžký vyrovnaný zápas. V útoku ovšem budeme mít nějaké změny, například by měl nastoupit Křižan, který rozhodl již zápas s Ruskem. Předpokládaná sestava je Řídký, Rada - Křižan, Kříž, Jiruše, Binder, Máčala - Vintrlík, Pexa, Vrabec, Revenda, Janich - Jirů, Valenta, Smělík, Samko, Bláha - Rumpa, Šarboch, Kamarád, Vyjídák, Papula. Vyjídákovi příchodem Bindera tedy končí sladká doba, kdy převážně od modré čáry pozoroval první útočnou formaci, nyní bude převelen na černou práci ve čtvrté pětce.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=98&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}