Argentina - Česká republika 0:5

Autor: Rubinus | Publikováno: 2.9.2013 22:36:42 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 613x

V Argentině dostal volnou ruku asistent Jonnty. Nominoval sestavu z nejmladších hráčů, takže to s výsledkem, byť proti týmu z nejnižší divize, nemuselo být až tak jasné. Režii zápasu ovšem držel pevně v rukou trenér domácích s nickem thegenius.

Podařilo se mu totiž nominovat tak, že hrály jen tři pětky, už to je v přípravném období zvláštní a ve druhé hrálo na pozici centra pravé křídlo. Na RW pak hrál hráč, kterého nemám prozkoumaného a nehraje ani ve svém týmu, tak nevím, jestli to náhodou nebyl třeba centr ... Důsledkem byl dost výrazný pokles ratingu, z 301* minulý týden na 275* v sobotu. Jonnty sice postavil patrně jednu z nejslabších sestav, jakou šlo v sobotu při zachování správných pozic poskládat, ale stačilo to na našich 320* (minule s Ruskem 352*). Výsledkem byla jednoznačná převaha celý zápas s podobně jasným výsledkem 0:5 - snad nám to Argentinci neodvedou třeba v Davis Cupu, Berdychova forma je dost nestálá. Oba týmy hrály normální taktiku a ve speciálkách nám soupeři trefili protitaktiku, což se ovšem neprojevilo.

Na první gól jsme si počkali do 12.minuty, kdy se prosadil mladý obránce Papula v přesilovce. Jen minutu a něco trvalo zvýšení na 0:2, kdy se trefill Kittler - sláva, od toho se v blízké době bude asi očekávat rozhodování zápasů, tak je čas, aby se začal prosazovat. Na druhou třetinu Argentinci vyměnili gólmana a jeho prostřelení nakonec také netrvalo déle, jak jedenáct minut, v přesilovce zvýšil Přikryl a já se mohl při přenosu uklidnit, i když v bráně stál letošní nováček Řídký. V poslední třetině pak úspěšně stříleli Martinů a znovu Přikryl, na oba góly jim nahrával Šatný - i v jeho případě jsem hodně rád, že se také prosadil.

Střelba tedy přes 10%, ovšem při dvou gólech z přesilovky, možná se mohl přidat gól navíc. Řídký potěšil čistým kontem, kdybych věděl, že bude takhle jistě chytat i nadále, snad by mohl být již dnes čtyřkou a mohl bych zrušit pohotovost Volfovi, s kterým zatím počítám pro MS, pokud by se zranil někdo z prvních tří gólmanů. Dvě vyyužité přesilovky ze tří a to při trefené protitaktice je skvělý výsledek. A 100% úspěšnost při vlastních oslabeních, opět při trefené protitaktice soupeřem také. Jen jsme v oslabení hráli nějak moc často, sedmkrát, což je vzhledm k převaze v celém zápase až příliš. Dvakrát se šlo hned do tří, to by si měli hráči hlídat.

Další zápas hrajeme doma se Slovenskem, u Mazakise v Sudetech. Slováci zatím po změně trenéra a velkém omlazení zaznamenali nejvyšší rating 290*. Já ovšem povolal do týmu na volná místa další čtyři nováčky a všichni dostanou příležitost. Takže náš rating také zřejmě klesne, počítám, že tak zhruba ke hranici 300*, zápas je tedy poměrně otevřený.

Po prozkoumání všech kandidátů jsem konečně přikročil k doplnění stavů, podle mě nemá smysl mít v kádru méně hráčů, i když třeba někteří nehrají a jen sbírají bonusy. Protože počítám s tím, že po sezóně bude končit více levých než pravých křídel, hledal jsem tedy LW, přichází Vladimír Jirů a Herbert Rumpa. U druhého je určité riziko, že mu bude klesat SV moc rychle, potom by se asi v týmu moc neohřál, uvidíme. Oba mají i nějakou nahrávku, což se zatím u stávajícího kádru docela osvědčuje, snad se tedy také budou prosazovat. Najít tři obránce bylo těžší, nakonec přichází zatím univerzál Otakar Máčala a LD Jiří Revenda. S nominací posledního asi ještě pár dní počkám, stejně proti Slovensku již další nováčky nechci. Hlavními kandidáty jsou nedávní junioři Volčík (RD), Binder a Malohlava (oba LD). Raději bych pravého, ale on má z nich asi nejhorší kvality a žádnou střelbu. Malohlava pak ve svém klubu trochu trpí RP14, i přes nepatrně lepší kvality na Bindera nyní trochu ztrácí. Poslední volné místo zůstává pro gólmana. Ale nechci riskovat, že by při zranění první trojky musel na MS chytat málo zkušený Řídký, i když si zatím vede velmi dobře. Takže s nominací zde čekám na dobu před MS, podle mých výpočtů před dalším MS by měl být nejlepší Milan Hilšer, byť na Jaroslava Štěříka zatím trochu ztrácí.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.