18.sezóna, týden č.3

Autor: Rubinus | Publikováno: 8.8.2014 02:10:55 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 944x

Po změnách v jednotlivých týmech nastává čas sehrávání hráčů, od doby oddělení energie je to pro manažery trochu nuda. Jak si vedly naše týmy?

A) Senioři:

Rumunsko-Česká republika 6:4 (4:4,1:0,1:0), střely 25:31, buly 36:27, vyloučení 4:4 (využití 0:2), pásmo z hlediska domácích 41,40,48 (43) %. Taktiky nor-som-pob proti akn-des-aob (naše plus v oslabení). Dosavadní výsledky soupeře: dvě prohry s Maďary a výhra s Kanadou, poslední rating 332*. Náš poslední rating 389* nás tedy stavěl do role favorita. A také se začalo ve velkém stylu, ještě neskončila 6.min a vedli jsme 0:3! Po pouhých 15s se prosadil Nejedlík (Pexa, Říha). Rumuni se potřebovali ukáznit a hned minutu poté šli do tří, koncem 3.min jsme využili - Šatný (Šarboch, Binder). A pak připojil třetí gól znovu Šatný (Sochna, Volčík). Vše vypadalo pěkně. Ale zdá se, že náš benjamínek v brance nevydržel upřené smutné pohledy soupeřových 12letých ultras - koneckonců v centru Prahy také podobné smutné Rumuny občas vídáme, že - a po inkasovaném 1.gólu se rychle složil. 10.min 1:3, nad tím se ještě dalo mávnout rukou. Ale v 15.min to bylo již jen o gól. Sice naše šance zase zvedla 3.přesilovka, 16.min - Kamarád (Malohlava, Volčík), ale když Rumunům kontr trval pouhých 10s, bylo ze zápasu znovu drama. A Řídký potvrdil, že zkušeností má ještě málo, koncem první třetiny již chytal na level "sněhulák", 18.min 4:4. O pauzde dostali zřejmě oba brankáři povzbuzující kapky, protože - naši střelci se již netrefili, možná proto, že Rumuni na poslední třetinu gólmana vyměnili, zatímco ve Vasilově případě léčba zabrala až později a pustil ještě jeden v 25.min. Snad naši hráči byli konsternováni tím obratem, další gól již nebyli schopni dát ... A v závěru jsme inkasovali ještě jeden navrh při powerplay. Sázkové kanceláře si zase jednou nahrabaly.

G: Řídký - 24s/5g - každý má právo na slabší chvilky, ale tohle je až moc, Vasile. A kdo ví, co si od současných trenérů musel předloni vyslechnout A.Šrámek, tak to s MS pro Vasila asi nevypadá dobře.
1.pětka: Šatný, Šarboch, Sochna, Vyjídák, Volčík - 1:1, 7s - určitě chválím Šatného, který se společně se Šarbochem prosadil i v přesilovce, i když v závěru si to vypil, když inkasoval jako šestý hráč při powerplay. Jinak ta pětka dost málo střílela, řekl bych.
2.pětka: Nejedlík, Pexa, Kamarád, Malohlava, Říha - 1:2, 13s - tihle se sice střílet snažili, ale trefili jen jednou, k tomu pak Kamarád ještě v přesilovce. Tvořivé křídlo možná chybělo, vidím, že již ani Pexa té nahrávky nemá tolik navíc, jak míval, Takže snaha tu je, ale moc jim to asi neladí, také dost průchodná obrana.
3.pětka: Stráský, Dobner, Benáček, Binder, Máčala - 0:2, 7s, 4pm - tihle možná měli dostat nějakého lídra, vždyť ty beky jsem kdysi nominoval já a útočníky ani moc neznám, jen Dobnera jsem myslím měl tehdy již prozkoumaného, přišli ještě později. Jediné malé plus má Binder za asistenci v přesilovce. Zde ta křídla vypadají dobře, ale pro nedostatek zkušeností a možná i síly si nedokázali vytvořit potřebný tlak.
4.pětka: Šimáně, Vambera, Levčík, Poncar, Papula - 0:1, 4s, 4pm - platí to samé, jako u třetí pětky, Junior dostal volno a lídr i zde chyběl. Vždyť Papulu jsem myslím přivedl já a ti ostatní jsou ještě novější.
Vasil nějaké to máslo na hlavě má, ale svůj podíl mají asi i trenéři - gólman měl střídat hned po první třetině a ty pětky byly takové ... nevyvážené. Ratingy 325:374, ale co je to platné ...

B) U-20:

Česká republika-Francie 4:3pr (1:2,1:1,1:0-1:0), střely 23:29, buly 29:30, vyloučení 2:0 (využití 0:2), pásmo z hlediska domácích 46,46,48-49 (47)%. Taktiky kou/des/dia proti put/som/aob - naše plus v přesilovkách nám nebylo k ničemu, když se soupeř nenechal vylučovat a trenér hostů využil našeho zatím trvalého kouskování k výhodě ve hře, A bylo to znát, od začátku jsme tahali za kratší konec, již 4.min a hosté využili přesilovku. 6.min - naději nám dal samostatnou akcí nováček Lux - povolaný jako náhradník za problematického Vlacha, který si nějak nedokázal ujasnit, kam má vlastně přestoupit - bude ho to stát MS a možná i kariéru, zatímco Luxovy šance na MS citelně stouply. Ale ve 12.min to bylo zase 1:2. Zatímco minule byl nejistý Bozděch a Košárek to v závěru držel, nyní pro změnu byl poněkud nervózní ten druhý. Po siréně tedy došlo u nás ke střídání gólmanů, ale stejně jsme inkasovali potřetí v 29.minutě, zase z přesilovky - oslabení nám nějak nešla, snad je to jen ojedinělý výpadek a ne nějaký trend.  V 33.min nám naději dal Plešinger (Chytra, Burdík). V závěrečné třetině jsme hru téměř vyrovnali a protože Bozděch byl tentokrát spolehlivý, dočkali jsme se vyrovnání v 46.min, Burdík (Flígr, Lavička). No a v prodloužení jsme šťastnou trefou v 64.min vyhráli - Hájek (Luka, Kamenický). Francouzi ovšem předchozí tři zápasy vyhráli a poslední rating také měli vyšší, jak my, 196:194, žádní nazdárci to nejsou ... My bychom asi měli přemýšlet nad koncepcí sehrávání. Naši gólmani tradičně žádní zázraci nejsou a když je budeme točit, ztratíme u jedničky na sehranosti, pokud je točit nebudeme, bude o to riskantnější nasazení náhradníků ve skupině MS. Tady je velký rozdíl od seniorky, když je nutné zde sehrávat téměř všechny hráče, ne pouze několik nabraných nováčků. Co se specialit našich plejerů týká, už jsem psal minule, že Luka má na centra slabou střelu, přesto jsem to s ním zkusil do nejlepšího útoku - a bylo to znát, asi bude muset chodit jen do defenzivních formací. I když, těžko srovnávat efektivitu 1,pětky, když se minule hrálo s podstatně slabším Irskem, možná mu ještě šanci předvést se v ofenzivě dám.

G: Košárek 11s,2g,20min, Bozděch 18s, 1g, 43min. - změna nám určitě prospěla, ale pro MS to není dobrý signál.
1.pětka - Kamenický, Luka, Hájek, Šrail, Janál - 1:0, 9s - sice rozhodli to prodloužení, ale jinak nebyli moc vidět. Uvidíme, jak jim to půjde s jiným centrem, tohle měl být náš nejlepší útok s nejslabší obranou.
2.pětka (2ou): Flígr, Plešinger, Chytra, Lavička, Burdík 2:1, 10s - dejme tomu, proti tak silnému soupeři, navíc s protitaktikou bych měl být asi s takovou bilancí spokojen.
3.pětka (1o4u): Martykán, Trtík, Dušek, Bajger, Melecký 0:0, 1s, 4pm - směrem dopředu nic, i od nejslabší řady bych očekával více střel, navíc se nechali dvakrát vyloučit a to jsme vždy inkasovali.
4.pětka: Lux, Adamů, Olšanský, Chalupka, Utěšil (3ou) - 1:0, 3s - i tuto pětku mohu pochváit jen za defenzívu, ta Luxova branka byla přeci jen spíš štastná, Ale když budeme takové dávat častěji, trenéři ani fanoušci se jistě zlobit nebudou.
Konstelace taktik nám dala toto utkání jako zkoušku naší obrany. A ta v plném počtu vlastně obstála, naopak trapná byla hra v oslabení. Vzhledem k poměru střel a ratingům soupeřova gólmana bych měl pochválit i naší střeleckou prouktivitu, 17,5% ve vyrovnaném reprezentačním utkání je hodně! Výsledné ratingy 198:201.

C) U-18i:

Česká republika-Dánsko 1:2náj. Tak tohle nevypadá dobře, po debaklu minule od Slováků jsme si měli proti Dánům spravit chuť, výsledek ovšem připomíná spíše kocovinu. Dánové ovšem s námi poprvé nevyhráli v základní době, i když - první zápas kontumace, druhý měli ještě nastavenou taktiku z MS na tři pětky a velmi vysoké nasazení a jejich soupeři, se kterými hráli, Rakousko a Belgie žádný velký respekt také nebudí ... Zkrátka ostuda č.2! Ovšem ta generace je nějaká slabší, zatím máme jen samé prohry, i když  toho dvě na nájezdy. Do MS je ještě hodně času, ale co vidím nyní, na zlatý hattrick - výhru všech našich výběrů na MS - bych zatím asi nesázel ...

D) Příště:

Osmnáctka má doma Španěly, poslední ratingy 135:113 pro nás. Dvacítka hostí Švýcary, 198:187, ti zatím hrají ofenzivní taktiky, tak snad proti nám nebudou hrát protiútoky jako Francouzi, uvidíme. A dospěláci přivítají Polsko, poslední ratingy 374:376. Švéský náhradní trenér již prokázal své vyjednávací schopnosti a hráli první přátelák, i když jen s Tureckem. Zdá se, že PPM pro tyhle případy nějaký ten záchranný scénář má, vždyť se k tomu týmu dostal myslím až po uzávěrce plánování, myslím. Protože mám málo času a do MS ještě dost zbývá, přehled našich soupeřů ve skupinách tento týden ještě vynechám. Stejně tak se odkládá zvažovaná anketa o nejstupidnější funkci Balíku PLUS na PPM.

 

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=143&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}