18.sezóna, 2.týden

Autor: Rubinus | Publikováno: 30.7.2014 20:43:51 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1352x

Tak po překonání dočasné lenosti tu máme druhý článek z aktuální sezóny. Senioři hráli v Litvě, dvacítka doma hostila vrstevníky z Irska (vede je u nás známý slovenský manažer Matty007) a osmnáctka, které se zatím nevěnuji, ta hostila stejně staré Slováky.

A) Senioři, Litva-Česká republika 0:1

Bilance Litvy před tímto zápasem byla dvě jasné výhry - 7:3 ve Slovinsku a 3:0 doma s Francií, aktuálním bronzovým medailistou z MS. Tedy silný soupeř. Ve čtvrtfinále MS minulé sezóny jsme Litvu celkem jasně "přejeli", ale to za nás hrála plná sestava. Jak to bude vypadat, pokud nastoupí nováčci, to bylo otevřené. Poslední ratingy naší reprezentace byly 398/479/393/293-391 (doma se Slovinskem, 4:0) a soupeře 581/517/471/276-461. Jak je vidět, Litevci ten první týden po volbách ještě nikoho nesehrávali a hrála jim sestava z MS. Žabolis v bráně jistě naše benjamínky asi pořádně strašil. U kormidla tam zůstal trenér z minulé sezóny tiute a jako asistenta má svého předchůdce Chaosase - z manžerského hlediska na posledním MS myslím zůstali za očekáváním, s takovým týmem se dal uhrát lepší výsledek, jak čtvrtfinále. Ale ten tým je specifický, jak se protlačit do vyřazováků a zároveň co nejvíce ušetřit energii Žabolise, nejlepšího gólmana PPM světa a pár dalších klíčových hráčů v poli, když zbytek týmu má tak stěží na skupinu B?

Taktiku v přípravě asi nemá smysl moc řešit, když je jejím účelem spíš splést budoucí protivníky, ale pro informaci, jejich def/des/aob proti našemu kou/des/dia - ve hře neutrál, když pominu, že proti týmu s lepším gólmanem by se kousky hrát neměly a ve speciálkách jsme získali dvě protitaktiky. V poli proti Litvě míváme obvykle převahu a přes slátanou sehrávací sestavu jsme ji měli i tentokrát, pásmo 53,67% pro nás, podobně i střely 26:20 pro nás, ale zkušenější soupeři nás přetlačili při vhazování 31:25, možná i proto jsme náš tlak nedokázali zesílit. Přesilovku jsme hráli šestkrát, ovšem bez využití, takže jsme protitaktiku zahodili, v poslední třetině jen dvakrát, viz dále, Vlastní tři oslabení jsme naštěstí též přežili. Pro utkání bylo podstatné, že v soupeřově týmu dostala šanci jejich trojka, Juozaponis. Podle čísel v mé databázi jen o málo lepší, jak náš Hilšer, obávaný Žabolis nastoupil až na poslední třetinu. Během utkání ale nebyl vidět rozdíl, možná to ti naši nováčci nevěděli, když nebyli na MS, třeba ani Žaboise neznají - výsledkem byla křečovitá snaha dokombinovat puk až do brány a k ničemu to nevedlo. V Pardubicích se tomu říkalo "Janeckého syndrom". Takže nakonec sice výhra, ale odporným fotbalovým výsledkem 1:0 - zápis do análů zde získal trefou hned po rozehrání 2.třetiny Kamarád (Nejedlík, Pexa). Bylo vidět, že kdyby litevské vedení "mělo koule" a na MS postavili ve skupinách více náhradníků. třeba by se do čtvrtfinále dostali stejně a možná by tam zásluhou energie udělali i lepší výsledek - jejich chyba. Jejich druhý gólman je sice podstatně horší, než Žabolis, ale patrně trochu lepší, jak naše jednička Svátek ... Na takový hokej se ovšem nedá moc dívat, ledaže by si u toho člověk chtěl dát nějaký ten párek, popíjet pivo a sledovat přenos z nějakého záživnějšího zápasu (případně si zahrát poker atd.). Na MS si pánové vyhrávejte 1:0 pořád a když se vám to povede v prvních čtyřech zápasech, můžete si dát dokonce pauzu a dvakrát prohrát třeba 10:0, ale v přípravě by to snad chtělo také trochu pobavit jak diváky na stadioně, tak ty zoufalce u televizorů. Příště asi nechám vyhrát přítelkyni s Ordinací v růžové zahradě ...

G: Hilšer (20 střel, 0 gólů) - hrdina zápasu, při neschopnosti střelců má vlastně nejméně 50% zásluhu na naší výhře
1.pětka: Šatný, Šarboch, Sochna, Vyjídák, Volčík (12 střel, 0 gólů, 0 trestných minut) - střelecky jasně nejagilnější, ale nic z toho, marnost nad marnost
2.pětka: Nejedlík Pexa, Kamarád, Malohlava, Říha (6 střel, 0 gólů, 2 trestné minuty) - Pexa asi zužitkoval svou zvláštnost, vyhrál to úvodní buly a křídla tu akci dotáhla, ale střílet by měli víc.
3.pětka: Prskavec. Dobner, Vrabec, Binder, Máčala (5 střel, 0 gólů, 2 trestné minuty) - kde nic není, ani smrt nebere, musí prostě víc střílet.
4.pětka: Šimáně, Vambera, Benáček, Poncar, R.Šrámek (3 střely, 0 gólů, 2 trestné minuty) - to samé, co u předchozí pětky, zde je jim ovšem určitou omluvou, že to jsou nováčci a jejich velitel "Junior" směrem dopředu nikdy příliš nezářil.

B) U20, Česká republika 20-Irsko 20 8:2

Tady jsme byli jasnými favority. Ač u Irů působí známá slovenská dvojice Matty007/liksa, s takovým rozdílem síly ani oni nemohou příliš udělat. Při vší úctě, irská dvacítka má ratingy jako naše osmnáctka. A nejsem si jistý, zda bych v případě měření sil s naší osmnáctkou byl spokojen s výhrou 8:2 ... Navzdory tomu však Irové předchozí dva zápasy vyhráli! 5:3 v Bělorusku a 5:2 doma s Norskem, to ale nejsou (doufám) soupeři na naší úrovni. My zatím porazili USA 4:2 a pak podlehli v Rusku 2:3n. Poslední ratingy 176/228/212/168-196 (náš v Rusku) a 165/132/133/95-129 (Irové doma s Nory). Dostal jsem od hlavní trenéra Orbitala důvěru postavit sestavu, takže jsme hráli tentokrát na čtyři pětky, nechal jsem stát pět asi nejlepších hráčů (a chytala trojka), pokud pominu to, že nejlepší centr Luka trénuje ve Finsku střelbu podstatně méně, než by se mi líbilo, je to ostatně vidět i na ratingu. Dosáhli jsme 175/224/202/176-194 - takže ten rozdíl i zásluho té střelby není velký, když uvážím, že minule se hrálo na tři a naopak za ten týden by stejná sestava tak 2-3* natrénovala. Splnilo to účel, ve skupině na MS podle mého názoru můžeme nasazení nějakých náhradníkú risknout, i když - Bozděch v bráně byl přeci jen trochu nejistý a na poslední třetinu jsem ho raději vystřídal.

Taktiky kou/des/dia proti kou/som/dia, tedy irská protitaktika na oslabení a krom toho by se v soutěžním zápase na takového soupeře určitě nehrálo kouskování, to je snad jasné. Převaha v poli 68,67%, střely 33:12, vhazování ale jen 33:32, vyloučení 2:3 a zde byly problémy. Jedna naše PP formace 4/1 inkasovala při vlastní přesilovce a pak ještě soupeř využil přesilovku vlastní. Ač se hokej hraje na třetiny, zde jsme viděli spíš dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme dvakrát dotahovali. 4.min, Bozděch se ještě ani nerozkoukal a už při vlastní přesilovce tahal puk ze sítě. Naštěstí se na vyrovnání nečekalo příliš dlouho, ve 13.min. se prosadil Dušek. Ale to bylo do první sirény vše. A pak znovu udeřilo na naší straně, když v 25.min Irové zužitkovali hned první přesilovku. Teprve pak se prosadila naše kvalita. 29.min Janál (Hořínek, Kamenický) a 30.min Kamenický (Šrail, Janál). Přesto ten soupeřův gólman nevypadal tak špatně a při vědomí nejistého Bozděcha mi uklidnil až čtvrtý gól - 39.min Olšanský (Vlach, Chaloupka). Závěrečné třetina již byla celkem pohodová, my gólmana vystřídali, Košárek vše zvládl celkem v klidu, zatímco Irové ne, jejcih gólman toho pak již měl asi dost a konečný výsledek je nakonec asi lepší, než jsme si za to počáteční trápení zasloužili. 44.min Plešinger (Lavička, Flígr) z přesilovky, tahle formace byla přitom klasická 3/2. 54.min Štryncl (Janál, Kamenický) a vzápětí ještě Kamenický (Šrail, Janál) - první pětka byla očividně při chuti. Konečný účet pak 60.min Trtík (Martykán, Bajger). Logiku naší sestavy jsem inzeroval již na diskuzi, nejlepší jako náhradníci, "druháci" v prvním útoku a třetí obraně, "třeťáci" ve druhé pětce, "čtvrťáci" ve 4.pětce a "páťáci" (teoreticky náhradníci pro MS) pak v 1.obraně a 3.útoku. Stejné rozložení jsem používal i během příprav se seniorkou o tři sezóny dříve.

G: Bozděch (40min, 9s,2g) a Košárek (20min, 3s, 0g) - trochu nejistá byla ta naše trojka, má na čem pracovat.
1.pětka: Kamenický, Štryncl, Hořínek, Šrail, Janál - 12s, 3g, 0pm - nejlepší pětka zápasu, i když první dva byli u té pokažené přesilovky, těší mě, že se zde dobře předvedli i ti dva teoreticky nejslabší beci.
2.pětka: Flígr, Plešinger, Chytra, Lavička, Burdík - 7s, 0g, 0pm - nic moc, Plešingr alespoň využil jednu přesilovku, Chytra byl naopak u té pokažené.
3.pětka: Martykán, Trtík, Dušek, Bajger, Roháč - 8s, 2g, 4pm - je hezké, že se dvakrát trefili, ale zavinili obě naše oslabení a jedno z nich soupeř využil, dále Trtík s Bajgerem byli u té zpackané vlastní přesilovky a ten druhý gól dával Trík už gólmanovi, který byl po sedmi brankách grogy, na druhé straně, Dušek pěknou samostanou akcí dal první, ten nejdůležitější gól.
4.pětka: Vlach, Adamů, Olšanský, Chalupka, Utěšil - 6s, 1g, 0pm - i proti slabšímu soupeři je toto na defenzivní pětku potěšující bilance.

Je na čem pracovat, z lavičky mnohem raději sleduji zápasy, kde se po třetině vede o čtyři a víc ... Jobovou zprávou je ovšem přestup Vlacha, který se dostal do končícího týmu 4.slovenské ligy s nulovým zázemím, naštěstí byl i zásluhou domluvy Mattyho007 (DĚKUJEME) jeho majiteli z nového týmu vyhozen a nyní čekáme, k jakému týmu se dostane na druhý pokus. ˇPokud to dopadne dobře, šanci na MS ještě má, i když příště bude možná místo něj hrát další náhradník, Lux.

C) U18, Česká republika 18-Slovensko 18  1:8

Tak tohle je hodně ošklivé, moc nechybělo a vyrovnali jsme se brazilským fotbalistům! Přeji trenérům hodně úspěchů při snaze o co nejrychlejší zlepšení. Celkové ratingy přitom byly 130:134, asi zápas "blbec". Snad je lépe si takový vybrat v přáteláku, než v semifinále MS, třeba.

 

Příští zápasy? Senioři hrají v Rumunsku, dvacka hostí Francii a osmnáctka si snad vylepší bilanci proti Dánům. Další novinkou je, že švédská seniorka získala manažera, je jím Holst, šéfredaktor jejich PPM magazínu, který ani nekandidoval ve volbách - zajímal by mi ten mechanismus, jak se tohle určilo, když zvolený Freddan ukončil své působení na PPM. Určitě je dobře, že nějaké vedení získali, i když už nestihli naplánovat přáteláky a sehranost jim možná bude chybět. Snad jim to bude stačit alespoň k udržení v B skupině, s okamžitým návratem do áčka to zase tak nadějně v této situaci nevidím.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=142&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}