První týden po volbách

Autor: Rubinus | Publikováno: 22.7.2014 17:35:58 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 655x

Volby pro tuto sezónu máme za sebou a jelikož se do vedení dostali lidé méně alergičtí na cokoliv, co se o nich píše, mohu zde zase začít psát. A protože jsem přijal nabídku být asistentem u dvacítky, budu komentovat hned dva zápasy.

Začněme seniorkou. Prvním testem pro ni byl zápas se Slovinskem, tedy při vší úctě k soupeři jsme byli favority. Slovinci v prvním týdnu podlehli doma Livě 3:7 a měli rating 359, zatímco naši mistři světa na rozloučenou s trenéry podlehli doma Itálii, kdy hrála zřejmě jedna z nejlepších sestav - rating 439, 0:1. Po taktické stránce duel skončil remízou, put/pre/pob proti nor/som/dia, tedy oba týmy měly výhodu protitaktiky na své přesilovky.

Trenéři dali celkem očekávanou sestavu s dvěma mladými gólmany a nováčky ve 4.pětce, které jako obvykle dirigoval "junior" Šrámek.  Sami jsme v oslabení hráli jen jednou, hned od páté minuty, ale soupeř toho nevyužil. Na první gól jsme potřebovali přesilovku - proměnili jsme jednu ze dvou a v 16.min nás poslal do vedení Kamarád (Papula, Šatný).  I dále se hrálo především na slovinskou bránu, poměr střel byl 35:17, což je poněkud v kontrastu s poměrem vyhraných vhazování 18:37. Oba naši mladí gólmani si se sporadickou střelbou soupeře poradili - pro MS velmi potěšující, bojují spolu o pozici trojky, dá se očekávat, že nějaký ten zápas ve skupině jeden z nich odchytá. A tak se skóre měnilo i nadále jen v náš prospěch. Hned dva slepené góly v 29.minutě rozhodly utkání, Vintrlík (Přikryl) a Slíž (Malohlava, Prskavec). Poslední trefu přidal v 45.minutě nováček Benáček (Sliž, Malohlava).

G: Oba uspěli, Hilšer chytil 12 střel během prvních dvou třetin a Řídký dokončil zápas s pěti zásahy.
1.pětka: Vintrlík, Přikryl, Sochna, Vyjídák, Fousek - 1:0, 9 střel. Budiž, dejme tomu standart, i když těch gólů snad mohlo být víc.
2.pětka: Šatný, Šarboch, Kamarád, Revenda, Papula - 0:0, 8 střel. Rezervy tady jsou, ale zase dali důležitý úvodní gól v přesilovce.
3.pětka: Prskavec, Dobner, Benáček, Malohlava, Sliž - 2:0, 10 střel. Ač dle ratingů skutečně až třetí formace, byli nejlepší v zápase. Což je vzhledem k tomu složení příslibem i do budoucna, úlohy dirigujícího veterána se zde úspěšně chopil Sliž - a jelikož má v 29 letech stále ještě SV 3/6, patrně to zdaleka není jeho poslední sezóna.
4.pětka: Nejedlý, Vambera, Levčík, R.Šrámek, Volčík 0:0, 8 střel. Směrem dopředu to bylo přeci jen trochu slabší, nějak asi vázla souhra s Levčíkem, když ten se nedostal ani ke střele.

Výsledný rating 391 je velmi nadějný, pokud uvážíme, že chytali mladí gólmani a v týmu byli většinou hráči, kteří na seniorských MS ještě nestartovali.

Prvním testem pro dvacítku byli stejně staří Rusové. Ti si minule proti Turecku nezahráli, takže se nedalo tipovat, kdo bude favoritem. Taktika vyšla lépe soupeři, nor/pre/dia proti kou/des/dia, tedy my jsme sice měli výhodu protitaktiky při plném počtu, ale soupeř jak na své přesilovky, tak i na oslabení, Kousky prý budeme hrát zřejmě celou přípravu. Jak to vypadá, hlavní trenér Orbital bude během přípravy asi dávat sestavu i taktiky sám, mě sice trochu zaráží hra jen na tři formace, ale podle dohody jsem byl najat především na taktiky během MS. Takže pokud nebudu mít výslovné svolení, nebo nebude v nominaci zraněný hráč, zasahovat do toho během přípravy nebudu.

V zápase jsme vždy dotahovali, Rusové se ujali vedení v 7.minutě, my kontrovali za pouhých 61s - Flígr (Chytra, Plešinger). Domácí se ujali podruhé vedení prakticky po úvodním buly druhé části, nám vyrovnání trvalo tentokrát devět a půl minuty - Kamenický (Adamů, Hořínek). A protože z naší trojice na nájezdy Luka, Hájek, Obzina se neprosadil nikdo, slavili po jedné trefě ze tří domácí. Poměr střel 25:36. buly 28:31 a pásmo zhruba 58% pro nás, co z toho, na to se hokej nehraje. Výsledný rating 196 je (až) druhý mezi dvacítkami a když uvážím, že hrála skoro nejsilnější sestava a ještě na tři, tolik optimisticky ty zlaté ambice nevypadají, budeme potřebovat štěstí a také chytrou práci s energií. Jak si ten tým prohlížím, Luka má celkem zoufalou střelu na centra, ale zato v útoku je jasně nejlepší. Více střelby mezi centry by snesl i Adamů. Mezi křídly by potřebovali na střelbě přidat Hájek a Hořínek, nahrávku z nich asi nikdo netrénuje, nejlépe je na tom Chytra s 14%, tak uvidím, jak to bude vypadat. Gólmany máme tři téměř vyrovnané, takže můžeme doufat, že se jim budou vyhýbat zranění, zejména těm sehranějším. Na přesilovky nějaké obránce s trochou střely také máme, i když asi méně, než bych chtěl.

Naše sestava:
G: Košárek, Krčál, což odpovídá i pořadí z mého Excelu (není brána do úvahy sehranost a ten vzorec hodnot je také spíš pro orientaci, na skutečnou sestavu mám lepší nástroj), jednička s dvojkou. První 14/16, nic extra, druhý v poslední třetině a prodloužení 9/9, ale prohrál náezdy.
1.pětka: Obzina, Luka, Hájek, Šrail, Bajger (můj excel dle pozic W1/2,C1, D3/5)  - 0:1, 11 střel, 2 pm - na nejlepší formaci žádná sláva, měli by přidat.
2.pětka: Kamenický, Adamů, Hořínek, Roháč, Melecký (excel: W3/4,C4,D2/4 - 1:0, 13 střel, 2pm - dejme tomu, že to ujde.
3.pětka: Flígr, Plešinger, Chytra, Lavička, Burdík (excel: W5/6, C3, D8/9) - 1:1, 11 střel. 6 pm - důležitý rychlý vyrovnávací gól, ale nejvíc trestných minut.

Příští týden hrají senioři v Litvě, zatímco dvacítka přivítá Iry.

Senioři mají ve skupině Švýcarsko, Srbsko, Bělorusko, tedy to vypadá docela hratelně. Ratingy z tohoto týdne 298, 308, 310 - na Srby tedy docela překvapivě málo, asi dost omladili. Dvacítka má Srbsko, Bělorusko a Itálii, jejich ratingy 178, 158, 180. Příliš velkou převahu tedy nemají.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.