MS - dny č.5-7.

Autor: Rubinus | Publikováno: 14.3.2014 23:39:45 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1129x

Před, během a po denních nemám zase tolik času ani chuť psát, takže dnes jen v rychlosti, zbytek (sestavy a vyhodnocení našich zápasů) snad doplním zítra.

Den č.5:

Česká republika-Švédsko 1:3 - Tento den si na nás zasedla, dejme tomu, pořádná smůla. Ač jsme Švédy přestříleli, utkání se mimo jiné nevydařilo A.Šrámkovi, který inkasoval z první střely a později propadl ve 2,třetině. Úspěšnost 81,25% jistě není nic k chlubení, ale nevynil bych z prohry jen jeho. S jedním gólem se prostě nevyhrává a tak reakce trenérů po zápase mi přišly lehce teatrální. Přesilovky hrajeme příliš staticky, chce to nové trendy. A navíc se hrálo od začátku na tři slabší pětky, ale za to na plný výkon. Podle mě selhal hlavně útok, potřebovali jsme bod a pouhé tři góly na něj stačily. Možná to šlo nastavit lépe, ale dva dny po boji už bych se v tom moc nešťoural.

Další zápasy of: Polsko-Slovensko 2:5, Litva-Rusko 1:2p, Lotyšsko-Brazílie 3:1, Dánsko-Maďarsko 2:1n, Španělsko-Srbsko 0:2.

Den č.6:

Česká republika-Slovensko 6:0 - Naši sousedé již měli zajištěný postup a byli na nás "hodní". Pravděpodobně byla příčinou kombinace šetření energie a fakt, že i při naší prohře se očekávala porážka Švédů od Rusů, takže i prohra nás nemusela vyřadit. Trenéři to neponechali úplně náhodě a naordinovali poměrně vysoké tempo. A protože se brankstroj rozjel příliš pomalu, více energie se nám ušetřit nepodařilo. Navíc nebyl vzat po předešlém dni na milost A.Šrámek a musel tedy naskočit v bráně Svátek. Musíme věřit, že se nevyčerpal příliš.

Další zápasy of: Polsko-Litva 1:3, Rusko-Švédsko 2:0, Lotyšsko-Španělsko 4:3, Dánsko-Brazílie 2:0, Srbsko-Maďarsko 2:1. Spanilá jízda se tedy nevydařila jak Rusům v naší, tak Maďarům ve druhé skupině. A odpovědnost padá na hlavy jejich trenérů. Nejpřekvapivějšími postupujícími jsou zřejmě Dáni, shodou okolností náš další soupeř. Poraženým je nakonec i Švédsko, kdy se dá říci, že to Freddan prokaučoval vypuštění zápasu s Litvou v základní skupině, Sice ho šťastná výhra s námi ještě udržela ve hře, ale pak stejně nestačil na Rusy. Nakonec to dopadlo docela dobře, Lotyšsko na nás vychází až na případné finále, zato v semifinále to budou, jak uvidíme níže, Slováci. Ale protože Poláci mají vinou naší porážky ve vzájemném zápase ve skupině docela našetřeno, zatímco všichni tři  hlavní favorité se nevyvarovali problémů, bude to letos vyrovnanější.

Den č.7:

Lotyšsko-Litva 5:1, Polsko-Srbsko 3:1. Favorité se nenechali zaskočit a vítězové se sejdou v semifinále. Česká republika-Dánsko 2:0 - Až nečekaně těžký zápas. Ratingově jsme byli favority, trefili protitaktiku, ale Dán v bráně čaroval. Nebo je náš útok s postupující fází mistrovství v jakémsi útlumu. Opět jalové přesilovky a tak nakonec za postup vděčíme především jistému Svátkovi. Kdyby něco pustil, mohl zápas dopadnout všelijak. Jako by hráčům nervozita svazovala ruce. Doporučuji Francinův recept z Postřižin: "Na to je nejlépe omývat přirození studenou vodou". Alespoň by ty kýble ledu na chlazení kdoví čeho našly užitečnější využití! Španělsko-Slovensko 1:5. Španěl se po skvělém rozjezdu projevil z druhé, lemplovské stránky a kvůli zranění gólmana mu hrála počítačová sestava. Naštěstí toho Slováci nevyužili k nějaké té úspoře sil, jezdili naplno celý zápas. Bude tedy "PPM clásico".

V aktuální situaci se již k odhadu vyhlídek asi nejlépe hodí poslední rating. A jak jsem psal, je to hodně těsné. 1.-2.Lotyšsko, Česká republika - 377, Slovensko - 371, Polsko - 365. Snad si trenéři nechali nějaký ten trumf v rukávu, klidně falešný, ale ať to pomůže!

Junioři:

Oba naše výběry kráčely jistějším krokem, jak seniorka. Dvacítka si poradila postupně s Rumunskem (2:0), Běloruskem (6:0) a ve čtvrtfinále s Chorvatskem (5:1). Semifinálové dvojice jsou Lotyšsko-Rumunsko a Česká republika-Bělorusko. Ratingy zde jsou 1.Česká republika - 228, 2.Lotyšsko - 215, 3.Rumunsko - 208, 4.Bělorusko - 197. I přes nepříliš velké rozdíly poměrně nadějná konstelace, tak se snad podaří roli favorita potvrdit. Osmnáctka již s jistým postupem byla na oplátku seniorům "hodná" na Slováky (3:6), pak porazila Finy (4:1). Čtvrtinále bylo ovem těžké, udolat Francii se podařilo až v nájezdech (3:2). Semifinálový los je Španělsko-Srbsko, Česká republika-Finsko. A vyhlídky dle posledního ratingu máme 1.Finsko - 165, 2.Česká republika - 163, 3.Španělsko - 144, 4.Srbsko - 142. Hrajeme tedy tak trochu předčasné finále a nezbývá než věřit, že v nejhorším případě pomůže třeba štěstí. Vyhlídky jsou objektivně téměř vyrovnané. Laťku z loňska tvoří stříbro a dva bronzy, už je na dohled a navíc docela slušná šance ji překonat, včetně možnosti zlatého hattricku, který se na PPM zdařil pouze jedinkrát a to Slovenku, v jedenácté sezóně, první s juniorkami. I když senioři, pokud by v derby padli, by to tentokráte ani v boji o 3.místo neměli tak snadné, jako loni.

Skupina o záchranu:

Němci obětovali zápas s Brazílií ve skupině, kdy na postup by museli vyhrát o tři góly. Zde ovšem energie využili dokonale, předstihli dokonce i favorizované Finy. Outsideři nestačili, čestný úspěch v boji o prestiž lepšího sestupujícího získali Portugalci, Švýcarům to letos vůbec nevyšlo. Stejně mi ten přístup německého trenéra zklamal, ten chlap není hráč. ale posera! I kdyby hráli s Brazílií naplno a nevyšlo jim to, Portugalců se Švýcary se až tolik snad bát nemuseli.

Divize I:

Moje sázka na Francii a Rumunsko v play-off vyjít nemohla, protože tyto dva týmy na sebe narazily hned ve čtvrtfinále. Vítězní Francouzi dnes zvládli i Británii, která den předtím vyřadila dalšího potenciálního favorita, Kanadu. I tak pro Brity, nováčka divize, slušná sezóna, i když je ratingy během sezóny opravňovali i k víře v postup. Druhým postupujícím je Bělorusko, které ve čtvrtfinále vyřadilo Itálii a dnes Slovinsko. To den přetím porazilo druhého z mých černých koní, Chorvaty. Osobně bych si přál, aby se do topky probily atraktivní země, USA a Kanada, ale to si zejména u těch prvních ještě počkáme. Týmů mají dost, ale dělají tam asi něco špatně. USA se společně s Argentinou celkem pohodlně zachránily, sestupují Bulhaři, docela překvapivě, vždyť minule byli na návštěvě i v topce, podle očekávání pak Norové. Tam se PPM nějak nechytlo, podle počtu týmů je to druhá nejslabší reprezentace za Irskem.

Divize II:

Bosna zde letos řádila jak utržená ze řetězu a vyhrála divizi s plným počtem bodů. Poměrně jistě postupuje i druhá Ukrajina, ta kromě vítězů podlehla ještě Estonsku, přesto má pět bodů náskok na třetí Rakousko. Zbylé týmy byly docela vyrovnané a braly si body navzájem.

 

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=139&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}