MS - 4.den

Autor: Rubinus | Publikováno: 12.3.2014 02:22:58 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 981x

Protože jako úvodního soupeře jsme měli v osmifinále velmi nepříjemnou Litvu, s napětím všichni fanoušci očekávali, jak si povedeme.

Ale začněme ještě přehledem včerejšího zápasu proti Polsku, posledním ve skupině.  Sestava Polska je zde: http://img.gfan.eu/uploads/344MS_CZE-POL_140310.png

Takticky souboj dopadl neutrálně, ofe/des/pob proti kou/des/pob. Polské kouskování mělo svou logiku, dává obvykle šžeanci slabšímu týmu, protože pak rozhoduje štěstí (a síla) gólmanů. Pokud bych trenérům cosi vytýkal, tak asi to, že 4.formace byla zbytečně silná, takže by stažení na tři pětky nebylo tak účinné. Také jsme ho nepoužili. Ale je to určitá varianta, jak se pokusit otočit, nebo rozhodnout zápas a my jsme se jí nastavením víceméně vzdali. Když se podívám na naši sestavu, jen tak odhadem bych prohodil centry 2. a 4.pětky (Přikryl-Drdlík) a křídla 4.pětky bych dal také výš, možná do první, ty z první do druhé, ta z druhé do třetí a Rumpa s Rozkopalem by byli ve čtvrté. Mimo jiné by to znamenalo, že by Hrdina mohl jet nájezd místo Vintrlíka, podle mých čísel se na to hodí lépe. Podle mého pozorování se pro domácí zápasy hodí nejlépe varianta u1o3/uo2/u3o1/uo4 (a pro venkovní u3o1/uo2/u1o3/uo4), takže obránci zhruba (beru jen ty nominované, co nastoupili) Slováček/Bláha-Sliž/Říha-R.Šrámek,J.Šrámek-Revenda/Fousek (a pokud by chtěli Revendu do přesilovky, tak přehodit s R.Šrámkem).

Střelecky jsme měli převahu 39:27, na vhazování rovněž, 41:28, ale Poláci snad vlivem hry na tři pětky drželi zhruba vyrovnané pásmo dvě třetiny, pak začali odpadat - a právě tehdy jsme mohli tím stažením 4.pětky ještě přirazit. Nebylo to moc šťastné utkání. Naši brankáři svůj úvodní zápas na MS začínají nějak špatně. V 1.kole to byl Rada, v tomto zápase A.Šrámek a snad mnoho neprozradím, že o den později inkasoval rychlý gól od Litvy i Svátek. A tak jsme od 5.min prohrávali. Vyrovnat se ovšem podařilo rychle, 10.min - Martinů-R.Šrámek,Sliž. Hned na začátku 2.třetiny se ovšem nechal vyloučit Durďák a Poláci svou třetí, naštěstí v zápase poslední přesilvku využili, 23.min 1:2. A  protože našemu útoku se střelecky nějak nedařilo, přišel další trest, 32.min a 1:3. To už bylo vážné, šance na zopakování "piánka" z loňska, kdy bylo možné vypustit hned dva zápasy osmifinále se začala vzdalovat. Ještě do konce třetiny se ale nechal vyloučit třetí Polák a my ve speciálkách srovnali skóre, na konečných 67%:67%. 38.min - Jaborský-Revenda. Ostatně, stejně si myslím, že bychom měli někdy zkusit zahrát přesilovku 4-1 s centrem místo beka. Letos jsme měli v základní skupině osmnáct přesilovek a využili jsme dvě, to znamená 11,1% ... Loni, kdy jsme hráli jednu formaci 4-1 s centrem navíc a jednu klasickou, tak jen v základní skupině to bylo pět přesilovek a z nich tři góly, pak však kouzlo polevilo a z dalších dvaceti již jen další tři góly, dohromady úspěšnot 24%. V poslední třetině jsme zásluhou únavy tří polských pětek přeci jen získali převahu, ale dlouho z toho nic nebylo. až v 57.min zaúřadoval Hrdina - Martinů, R.Šrámek - ještě že tam "dědka" máme a to již začátkem loňské sezony tvrdil předchozí trenér Veslo, že "každý ví, že R.Šrámek na reprezentaci již nemá" ... Já si ho tam nechal a nelitoval jsem a současní trenéři jistě nelitují také. V prodloužení se rozhodnout nepodařilo a nájezdy, ty jsme bohužel prohráli. První nedal Vintrlík, druhý proměnil Smělík a třetí nedal Jaborský, zatímco Poláci dali oba a tak třetí ani nepotřebovali. Nechce se mi to zadávat do Excelu, ale myslím, že Hrdina, pokud by tedy nebyl v poslední pětce, by byl na nájezdy asi vhodnější, než Vintrlík.

Brankáři: A.Šrámek, Rada (jen na lavičce) - náš brankář měl slabší vstup do šampionátu, jen 89%. Ale naštěstí se rozchytal a vydržel tu poslední třetinu i prodloužení, zatímco já bych ho s úspěšností 17/20 po druhé vystřídal - a pak by třeba pustil ještě něco Rada ...

1.pětka: Vintrlík, Jaborský, Durďák, Slováček, J.Šrámek - 0:0, 10 střel, 2 trestné minuty (bez následků). Dá se to brát, ale tohle byla naše nejlepší pětka, od které se tedy očekávalo rozhodnutí ... Takže dobře, neinkasovali, ale úkol vyhrát svůj minizápas nesplnili. Jen Jaborský dal gól v přesilovce.

2.pětka: Šatný, Přikryl, Smělík, Revenda, Říha - 0:0, 7 střel. Podle čísel nejslabší pětka a tak asi spokojenost, navíc Revenda nahrával při přesilovce na vyrovnávací gól.

3.pětka: Rumpa, Kaločai, Rozkopal, Fousek, Bláha - 0:2, 9 střel. Tady nám to nějak hořelo.

4.pětka: Hrdina, Drdlík, Martinů, R.Šrámek, Sliž - 2:0, 13 střel. Tak tady pochvala, tihle hoši nám zachránili zápas.

Také jsem včera napsal, že mi zajímá ten debakl Maďarů od Španělů. Takže screen sestav je zde: http://img.gfan.eu/uploads/756MS_HUN-ESP_140310.png . Nevypadá to ovšem nijak mimořádně, jen oba týmy hráli jednu z přesilovkových formací s křídlem místo beka a hlavně, Španělé své dva zřejmě nejlepší beky použili v oslabení jako centry! A přesto v oslabení dali gól, i přes použití varianty 3-1, navíc hned důležitý úvodní, po kterém zřejmě maďarský gólman (jednička) chytil nerva a skončil hned po první třetině s pouhými 57% zásahů. Klasická chyba Maďary, který začal jen na vysokou a prohrával po dvou třetinách (i druhý Maďar v bráně hořelú tolik, že v té poslední si mohl dovolit na vysokou stáhnout Španěl. Také maďarské časy byly dost nerovnoměrné, 45-30-25 a když se dívám na ty formace, tak nejsilnější měl tu třetí, alespoň podle mých vzorců. Ty průzkumy jsou ovšem z minulého týdne a nechce se mi počítat energii, podle ratingů utkání má pravdu on. Já mám ale pravdu dle statistik utkání, jediná maďarská pětka, která dávala góly, byla ta poslední, zatímco ta první dostala napráskáno ... A Španělé využili všechny tři přesilovky, možná ani ta varianta 4-1 s křídlem není úplně na houby, když se to umí nastavit - oni také měli na přesilovku protitaktiku, des:aob, tak ji využili parádně. I Španěl měl podle mě nejlepší pětku poslední a nejslabší asi tu první, opět to není vidět na ratingu. V tomto případě mi statistiky utkání za pravdu nedávají, nejlépe hrála asi skutečně první pětka, zatímco nejslabší byla ta druhá. Za pozornost stojí i střelba španělských obránců, nejnižší má 18% hlavního a ti ostatní kolem 25%. To v našich týmech nebývá časté. Takže resumé je chyba DemonaX a k tomu ještě NF.

A nyní tedy k Litvě. Screen je zde: http://img.gfan.eu/uploads/242MS_CZE-LTU_140311.png. Zde jsme skautovali s Mazakisem a společně a zdá se, že nám centr druhé pětky nějak unikl. Jinak až na pár drobností, jako někde trochu málo střelby to vypadá celkem normálně, speciálky má klasické.

Taktikou naši trenéři zazářili. Nejenže uhodli všechny tiř protitaktiky, akn/pre/aob proti put/som/dia. Ale, patrně nechtěně, nastavili tu sestavu právě tak, jak doporuji hrát venku v komentáři k zápasu s Poláky. Je-li tým napsaný jako venku, má se hrát od nejlepších obránců a nejslabších útočníků. A očividně nechtěli riskovat nutnost vyhrát zítra se Švédy a tak poprvé na tomto MS jsme hráli jen na tři pětky. A se Svátkem v bráně. Z hlediska energie je to trochu škoda, na druhé straně nyní máme již velmi dobré šance na čtvrtfinále, i když skutečnou jistotu by dal ještě zisk dalších dvou bodů.

Na začátku ale nám všem pořádně zatrnulo. Svátek pustil z první šance Litvy gól. A při představě, jak budem obracet proti týmu sice slabšímu, ale s nejlepším gólmanem PPM v bráně, se mi dělalo lehce nevolno. Ještě že naši měli docela přesnou mušku a soupeřův gólman tentokrát nedostál své pověsti. Rychle jsme nejen vyrovnali, 10.min z přesilovky (hned první, vida) Kaločai-Dunaj, Vintrlík, ale i otočili! Pouhých 14s stačilo na 1:2 - Šatný - Slováček, Kittler. A abychom u obrazovek měli klidné kafe o pauze, o to se postarali krátce před sirénou Durďák-Kaločai, J.Šrámek. Pak se ovšem ve druhé třetině Žabolis rozchytal a my jsme nu již další góly nedali, zatímco Litva při přesilovce 5:3 snížila. Na poslední třetinu nás všechny potěšil litevský trenér! Vyměnil Žabolise! Pravda, i ta jejich dvojka by měla být lepší jak Svátek, ale na rozdíl od něj již na MS Lionas chytal, takže energie to snad srovnala. Své kvality ovšem dokazoval a jediné, co mi trochu uklidňovalo, bylo vědomí, že Litva je v poli slabá a bez pomoci NF nám zase mnoho gólů dát nemůže. Ještě že se Svátek nenechal rozhodit tím prvním rychlým gólem a zbytek zápasu chytal vlastně velmi spolehlivě. Na uklidňující dvoubrankové vedení jsme čekali do 50.min, kdy rozhodl Vintrlík - a odčinil tak ten zpackaný nájezd s Poláky o den dříve ...

Brankáři: Svátek, A.Šrámek (jen na lavičce) - Po rychlém gólu se probral a chytal dobře. Sice to stálo nějakou energii, ale na druhé straně, třeba by takhle rychlý gól pustil ve čtvrtfinále a nervy by tam byly větší ...

1.pětka: Šatný, Jaborský, Kittler, Slováček, Bláha - 1:0, 13 střel, 4 tresné minuty (Slováček nás poslal do třech. kdy jsme v oslabení inkasovali) - Na obranou pětku slušná práce a hlavně je dobré, že spolupráce křídel Šatný-Kittler funguje.

2.pětka: Vintrlík, Kaločai, Durďák, Dunaj, J.Šrámek - 1:1, 13 střel - Pochvala, i přes ten úvodní´inkasovaný gól, sami to ještě do konce třetiny napravili, když využili přesilovku a dali soupeři ještě do šatny.

3.pětka: Prchal, Drdlík, Martinů, R.Šrámek, Říha - 0:0, 11 střel, 4 tresnté minuty (z toho Martinů načal to oslabení, kdy jsme inkasovali ve třech) - Podle ratingů nejlepší útok, ale nepodařilo se jim to potvrdit. Ještě že alespoň s ratingově nejslabší obranou neinkasovali. A kdo u toho byl? Dědek!

Ve zbylých zápasech naší skupiny se Rusku nepodařilo využít naspořenou energii a prohrálo se Slovenskem 2:1 v nájezdech. A Freddan se Švédy má trest za to vypuštění Litvy. Ani ušetřená energie mu nepomohla a "Korunky" prohrály s Poláky 2:1 - už jsou "pod čarou". Stav skupiny tedy je Polsko - 8, Česká republika - 7, Slovensko - 5, Litva a Švédsko - 3, Rusko - 1. Zbývá sehrát Česko-Švédsko, Litva-Rusko, Polsko-Slovensko a poslední den osmifinále pak Polsko-Litva, Česko-Slovensko a Rusko-Švédsko. takže má-li rusku vyjít to riskantní šetření v základní skupině, musí dvakrát vyhrát za tři body. A vzhledem k losu by jim to stačilo bez ohledu na zbylé zápasy, mají to tedy stále ve vlastních rukou, ovšem, ten ruský útok proti Žabolisovi, to bude moc těžké. śvédi potřebují bodovat s námi, nebo porazit Rusko za předpokladu, že Litva s Rusy a Poláky uhraje maximálně dva body. Slováci a my bychom jistě rádi vyhráli za ti body hned v dalším zápase, aby v derby "o nic" nešlo. Teoreticky stále můžeme nepostoupit. Stačí na to prohrát obě utkání, zatímco Litva dvakrát vyhraje a Švédi přidají ještě dva body s Ruskem. Což sice nevypadá moc pravděpodobně, ale vypustit na velmi nízkou již zápas se Švédy bychom asi neměli ... Co kdyby Slováci získali s Poláky jen bod, pak by potřebovali s námi vyhrát ... Postavením Svátka jsme se již dostali do čela průměru posledních třech ratingů, stav je Česko 401,42, Litva 395,33, Slovensko 395,00, Polsko 381,50, Rusko 380,92, Švédsko 365,58 - i proto jim nevěřím, začne být znát, že využívají jen dva gólmany. S námi vlastně mají poslední šanci, i pouhá výhra s Rusy bude pro ně těžká a to by v takovém případě ještě potřebovali, aby Litva udělala s Ruskem a Polskem (které navíc bude asi šetřit) maximálně dva body. Freddan to prokaučoval, jen výhrou s námi to může napravit.

Ve skupině 1 žijí Maďaři, dokázali porazit Lotyšsko 2:1. Skvělé, ani Lotyši nemohou zatím šetřit, i když ta jejich skupina je slabší. Španělé porazili 4:2 Dánsko a jsou v cíli. A Brazílie podle mé včerejší předpovědi porazila Srbsko 2:1. Takže tabulka je Španělsko - 9, Brazílie - 6, Lotyšsko - 4, Srbsko a Maďarsko -3, Dánsko -2. Los je Lotyšsko-Brazílie, Dánsko-Maďarsko, Španělsko-Srbsko. Poslední kolo Lotyšsko-Španělsko, Dánsko-Brazílie, Srbsko-Maďarsko. Pokud budou Španělé odpočívat a obě utkání prohrají, potřebují Maďaři kromě povinné výhry se Srby alespoň bod s Dánskem, raději dva, aby nemuseli ještě fandit Brazílii v posledním kole. Bohužel los je vlastně takový, že jestliže Španělé dvakrát prohrají, Lotyšům ta jedna výhra s nimi zřejmě stačí. Doufejme, že si alespoň v jednom zápase netroufnou moc šetřit. Průměry ratingů jsou zde Lotyšsko 389,58, Maďarsko 386,42, Srbsko 381,58, Dánsko 364,08, Brazílie 362,17, Španělsko 355,25. Zdá se, že ti poslední dva to mají sice dobře rozehrané, ale jejich týmy začínají být unavené. Tak si snad s nimi poradíme, pokud na ně narazíme. Hlavně nedostat Lotyše hned pro čtvrtfinále, bohužel se zatím nedá vybrat soupeř, protože pokud Španělý vypustí a Lotyši dvakrát vyhrají, mohou být stále první a pokud vyhrají jen se Španěly, mohou jít i jen ze 4.místa.

Ve skupině o záchranu vyhráli Němci se Švýcary a Finové s Portugalci. Zítra si ty soupeře prohodí, takže Švýcary může zachránit jen zázrak, zatímco Portugalci na Němce malou šanci mají. Průměry posledních třech ratingů Finsko 394,33, Německo 379,42, Porugalsko 370,42, Švýcarsko 352,83.

Oba naše juniorské týmy vyhrály. Dvacítka se Slováky a má již jistý postup. A "osmnáctka" s Němci, zde je výpočet komplikovanější, ale vychází mi, že už to mají také jisté. Gratulace! Sen o hattricku trvá!

V divizi I se především probrali Argentinci, ale asi jim to nebude k ničemu. Před posledním kolem mají čf jisté v jedničce Britové s Rumuny. Norové jsou ze hry a hrají s USA, kteří ztráci na konkurenty dva body. Slovinsko hraje s Británií a Bělorusko s Rumunskem. Pro klid při očekávané výhře uSA potřebují dva body, nebo alespoń víc, než ten druhý (Slovinsko versus Bělorusko). A pokud by USA s Nory prohrály, nejenže nepostoupí, ale začnou skupinu o záchranu s tříbodovým mankem ... Ve dvojce jsou jistí Itálie a Chorvatsko. A Bulhaři jsou mimo. Francie - 7, Kanada - 5, Argentina 4. Zbývá Itálie-Kanada, Chorvatsko-Francie a Bulharsko-Argentina. Takže když to jistí postupující vypustí, hrají Bulhaři s Argentinou jen o body pro záchranu. Argentina, zvládne-li Bulhary, může jen doufat. Třeba takové Kanadě se příliš nedaří, když jim to Italové vyloženě nepustí ...

V divizi II se probralo Irsko a zaspali třeba Rakušané. Stav je Bosna - 12, Ukrajina - 9, Irsko, Nizozemí, Turecko - 6, Rakousko, Estonsko, Belgie - 3. Ti se třemi body už jsou asi v háji, postupují první dva.

 

 

 

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=138&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}