Pár postřehů ze 3.dne MS

Autor: Rubinus | Publikováno: 11.3.2014 00:56:52 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 744x

Nemám sice chuť psát zpravodajství z každého dne MS zvlášť, ale protože tento den končí základní skupiny v TOP divizi, asi je vhodná doba několik postřehů napsat. Pár věcí bylo dnes docela zajímavých.

Skupina A:

Lotyšsko-Srbsko 4:1 - Favorit se bez větších problémů prosadil. Lotyši uhodli protitaktiku ve hře i při vlastních přesilovkách. Paradoxem zápasu je poměr střel 45:17 a poměr vhazování 20:38. A přes protitaktiku Lotyšů Srbové svůj čestný úspěch dali v oslabení, takže při svých šesti vyloučeních uhráli slušných 1:1. Švýcarsko-Dánsko 2:3 - včerejší přání, aby Lotyši nešli do osmifinále s plným počtem bodů se mi tedy splnilo. Takticky vyhráli zde Dánové, hra a oslabení. Švýcaři ovšem hráli jen na tři pětky, čímž možná cosi eliminovali. Zápas byl poměrně vyrovnaný, Dánové vedli, pak prohrávali a nakonec k mé radosti otočili.

Skupina D:

Maďarsko-Španělsko 1:7 (!) - DemonX pracuje na svém znemožnění. Opět zkusil uspořit energii hned od první třetiny a zase mu to nevyšlo. A tentokrát se vší parádou, totálně vyhořeli oba maďarští gólmani. Vůbec ta španělská efektivita mi začíná zajímat, zítra se kromě našich dvou zápasů, dnešního s Polskem a zítřejšího s Litvou mrkneme i na tento zápas. Brazílie-Německo 6:3 - Fuj. Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše, řekl si asi manažer Německa. A zabalil zápas, kde mu k postupu do osmifinále stačilo porazit Brazílii o tři góly.  Vzhledem k ratingům obou týmů snad nebylo lehké, ale určitě to nebylo beznadějné. Němci zápas o život odehráli na velmi nízkou ... Třeba jim to pomůže k záchraně, ale ...

Osmifinálová skupina 1: 

Španělsko - 6, Lotyšsko - 4, Brazílie a Srbsko - 3, Dánsko - 2, Maďarsko - 0. Minule se Maďaři serií výher v podobné situaci dostali až do finále, kde ovšem kvůli energii prakticky neměli šanci - a věříme s jonntym, že kdyby naše semifinále s Lotyšskem dopadlo opačně, porazili bychom je s přehledem také. Zde ovšem mají horší los. Hned zítra Lotyšsko ... Teprve pak nadějnější Dánsko a Srby nakonec. Dáni by měli být bez šance, Španělé mají nahráno, Brazilcům chytá dobře gólman. Podle mě mohou Maďaři proklouznout spíše na účet Srbů, než Brazilců. Ostatně Srbové hrají s Brazilci hned zítra, takže budeme chytřejší. Průměry posledních tří ratingů: Lotyšsko 398,75, Srbsko 396,25, Maďarsko 392,25, Dánsko 375,42, Brazílie 371,75, Španělsko 356,25.

Skupina B:

Česká republika - Polsko 3:4 náj. - Trochu smůla, ale ... Poláci riskli hru na tři od začátku, zatímco my hráli na čtyři pětky po 25% a nejslabší byla dle ratingů druhá, nikoliv čtvrtá pětka - tím pádem by nám stažení na tři zase tolik nedalo. Tady bych viděl naší rezervu, v takovém zápase má jít do čtvrté pětky to nejslabší co máme, zatímco první tři bych stavěl rovné, třeba 1u3o/2uo/3u1o, časy bych pak dával zhruba 26/26/26/22. Tím pádem bychom měli určitou šanci stažením na tři pětky při špatném vývoji ještě přitlačit. Když už není možné zvednout ještě důležitost z velmi vysoké na něco ještě vyššího, je tu tahle šance. Jako voják by jste měl vědět, že všichni dobří vojevůdci si pro případ nežádoucího vývoje bitvy vytvářeli zálohy, schopné vývoj zvrátit, pane Jilasi ... Přehled zápasu jako takového bude zítra. Portugalsko-Rusko 2:5. Rusáci tentokráte naplno a i když Portugalec zkusil své štěstí hrou na tři, nárok neměl. Takže první dva dny z ruské strany možná nebyl bojkot, ale velmi riskatní strategie energetických úspor, maskovaná navíc pláštíkem neschopnosti (hrála jim počítačová sestava).

Skupina C:

Slovensko-Finsko 4:3. V epickém boji o život uspěli naši sousedé. Protitaktika hry, mírně navrch a měli tu zálohu, kterou Jilas neměl. Po první třetině prohrávali, ale stažením na tři Finy vyhodili ze sedla. Švédsko-Litva 0:7 - Minule jsem Freddana chválil, jak pěkně skupinu smrti coby outsider zválcoval a on to dnes zahodil Švédi hráli od začátku na velmi nízkou ... Nic proti úsporám energie, ale muselo mu snad být jasné, že když nechá Litvu vyhrát, pújde do osmifinálové skupiny jen se třemi body? Což objektivně při "síle" Švédů může znamenat stopku. Já bych tam tedy měl začátek na velmi vysokou s tím, že bych se na zápas podobně vykašlal až při dvougólovém manku. Psal jsem to někdy v sezóně, prohráváte-li po druhé třetině o dva, šance na otočení zápasu se zde na PPM pohybují tak kolem 5-7% ...

Osmifinálová skupina 2:

Polsko - 5, Česká republika - 4, Litva, Slovensko a Švédsko - 3, Rusko - 0. Vzhledem k tomu, že Rusák ušetřil dva zápasy na velmi nízkou, zajímavá konstelace. Napoví hned zítřek, kdy Švédi hrají s Poláky. A pokud prohrají, pak jdou na nás, takže mají-li se, po tom lapsusu s Litvou protlačit dál, musí Poláky porazit, protože proti nám mohou vyhrát jen s notnou dávkou NF. Rusáci hrají se Slovenskem a když se dívám na letošní Slovenskou produktivitu, Rusáci šanci mají, vzhledem k nule na kontě jim také nic jiného nezbývá. A my máme velmi nepříjemnou Litvu. Výhra za tři body by nás posunula na hranici čtvrtfinále, při prohře můžeme mít druhý den reparát se Švédy, ovšem za cenu nějaké té energie. Dále Polsko-Slovensko a Litva-Rusko. Takže když Poláci prohrají zítra se Švédy,může se jim snadno stát, že ten náskok ze skupiny jim bude k ničemu, protože proti Slovensku a pak proti odpočatějšímu Rusku favority nejsou. My máme poslední den Slovensko, takže bych byl rád, abychom od nich nepotřebovali nějaké body ... Teoreticky sice máme na to vzít si je silou, ale odpočinek by byl před čtvrtfinále jistě lepší. A Rusáci mohou poslední den dokončit své zmrtvýchvstání porážkou Polska. Průměry posledních tří ratingů: Litva 408,42, Slovensko 405,83, Česká republika 402,50 (máme pro nejhorší rezervu ve Svátkovi), Polsko 388,92, Rusko 375,67, Švédsko 372,17. Rating Ruska je zkreslený tím použitím dvou počítačových sestav, tady bych za bernou minci bral spíš ten potenciál maxim 402,50 (-1%, tedy cca 398). A Švédi ušetřili ten poslední den, takže se o to 1% nezhorší.

Skupina o záchranu:

Průměry posledních tří ratingů: Finsko 404,25, Německo 383,50, Portugalsko 372,17, Švýcarsko 357,50. Finové by se zde měli zachránit s přehledem. Němcům by teoreticky mohl pomoci, kromě síly, i ten vypuštěný dnešní zápas, ale právě za něj by si sestup zasloužili! Ostatně třeba Portugalci šetřili trochu proti nám, bez šance nejsou a Švýcaři také ne.

Zhodnocení základních skupin:

Za jednoznačného vítěze této fáze je nutné považovat Španělsko a Polsko, kteří mají nejlepší výchozí pozici v osmifinále, v obou případech docela překvapivě. A doplňuje je Brazílie, která se nejen zachránila, ale tři body jí dávají slušné šance i na vyřazovací část. Poraženým je jednoznačně Finsko. Ve své těžké skupině těsně prohrálo všechny zápasy. Letos hráli na čtyři pětky, ale neumí to. Minimálně měli stahovat na tři v posledních třetinách. Dalším poraženým je Německo,kterému jsem letos předvídal dobré šance. Ve své skupině naprosto vyhořeli a navíc poslední zápas ještě Brazílii darovali. A třetím poraženým jsou pro mě Maďaři. Místo aby ze své lehké skupiny šli se šesti, nebo alespoň pěti body, jdou zcela zbytečně s nulou. A vina je jasná, začátky na vysokou proti slabším soupeřům, po kterých jim utekl začátek.

Junioři:

Naše dvacítka porazila poslední den Polsko v prodloužení. A protože se tam dostali též Slovinci, právě na úkor Polska, máme tam pět bodů jako základ. A čekají nás postupně Slovensko, Rumunsko a Bělorusko. Pokud budeme bodovat hned zítra, máme šanci i na nějaký ten odpočinek. Osmnáctka porazila Poláky 4:1 a má jako základ do osmifinále také pět bodů. Los je nebezpečný, Německo, Slovensko a Finsko, nejlépe by bylo zabrat hned zítra, či vlastně již dnes. I když, Finové tam jdou s plným počtem bdů, třeba by mohli poslední den již šetřit.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=137&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}