První dva dny MS

Autor: Rubinus | Publikováno: 10.3.2014 00:27:14 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 604x

S napětím očekávané MS odstartovalo. A jak si vedla naše seniorka?

Pro první den nám los přiřadil papírově nejslabšího soupeře, Portugalsko. Ti jsou ve skupině A již třetí sezónu na "návštěvě", protože se silou svého týmu se tam mohou jen držet, ale kromě občasného zaskočení některého ze soupeřů tam těžko mohou cosi uhrát. Na jejich lavičce došlo tuto sezónu ke změně, když na ni nastoupil hlavní trenér s nickem "xxflip". A jeho cílem je očividně záchrana, protože proti nám nastavil "vlažnou" důležitost a nehrála ani nejlepší sestava, v bráně chytala dvojka, z hvězdné šestky (viz můj předešlý článek "Do dalšího MS zbývají hodiny") absentoval centr Francisco Simão a RW Delfim Vila Real hrál až ve 4.pětce. Screen s hodnotami z pátku od Mazakise - http://img.gfan.eu/uploads/461MS_CZE-PRT_140308.png . Poměrně dost méně vhodně trénovaných hráčů, většinou u obránců až příliš mnoho techniky, u jednoho zase přetrénovaná agresivita, v případě útočníků třikrát málo střelby a jednou přetrénované vedlejšky. Zajímavostí také je, že pro oslabení hraje formaci se dvěma křídly a dvěma obránci - nutno ovšem dodat, že my jsme jim ze sedmi přesilovek gól nedali, že by ta agresivita místo nahrávky něco dávala? Ale to už by tedy místo centra mohl hrát rovnou bek? Ten by ovšem patrně prohrával vhazování.

Protože trenér soupeře nastavil se svým slabším týmem důležitost pouze na normal, nemá smysl utkání moc zkoumat. Výsledkem byla naše hladká výhra 7:3, ovšem pár drobností by se našlo. Tak především jsme si docela počkali na úvodní gól, přišel "až" v 16.min - Durďák-Záhorský. Ale pak jsme v 19.min. stihli ještě dva, napřed Smělík - Janich, Slováček a po puhých devíti vteřinách třetí zásah Kaločai-Rumpa,Smělík. Tím bylo vlastně po zápase, protože každý asi tušil, že naši trenéři neudělají nějakou školáckou chybu s přílišným ubráním tempa. A hned ve 21.min. přidal čtvrtou, nakonec vítěznou branku Vintrlík - Jaborský, Prchal. Pak se ovšem nechal vyloučit Hrdina a Portugalci snížili z přesilovky koncem 22.min. Náš tým ale uklidnil diváky u obrazovek přidáním dalších gólů, 26.min. Prchal-Bláha,Revenda a 31.min. Přikryl-Kittler, Říha. A ze zápasu byl víceméně přátelák, alespoň to tak zřejmě pojal náš brankář Rada. Portugalci v 37.min přidali další gól z celkem ojedinělého útoku. Poslední třetina se víceméně dohrávala, i když se zase nedá tvrdit, že by to hráči jen odjezdili. Sedmý zásah přidal v 51.min Hrdina a třetí portugalský přišel v54.min.

Takticky se hrálo put/des/dia proti def/des/aob. Takže máme hned dvě protitaktiky ve speciálkách, ovšem bez efektu. Sami jsme ze sedmi přesilovek neproměnili ani jedinou, zatímco soupeř ze tří jednu ano. Naše nasazení 544, soupeř 333. Časy na ledě 4x25 proti 20/3035/15. Střely 42:15, jasná převaha, ale prohraná vhazování 34:36.

Brankáři: Rada, A.Šrámek (jen na lavičce) - Rada sice ty góly pustil za jasného vedení pro nás, ale 80% úspěšnost proti Portugalsku jistě není dobré číslo.

1.pětka: Prchal, Jaborský, Vintrlík, Revenda, Bláha - 2:0, 9 střel, 2 trestné minuty (bez ptrestání). To bych bral jako kvalitní výkon, spokojenost.

2.pětka: Šatný, Přikryl, Kittler, Dunaj, Říha - 1:1, 8 střel. Ne každý den je posvícení.

3.pětka: Rumpa, Kaločai, Smělík, Slováček, Janich - 2:1, 13 střel, 2 trestné minuty (bez potrestání). I přes ten inkasovaný gól spokojenost.

4.pětka: Hrdina, Záhorský, Durďák, R.Šrámek, Sliž - 2:0, 12 střel, 2 trestné minuty (inkasovaný gól). I zde spokojenost.

Rubinus: Zdařilý úvod, buďme za něj rádi. Pár drobností by se samozřejmě našlo, 0/7 v přesilovkách a ještě s Portugalskem, to je chabé. Radova úspěšnost v bráně také nevalná, ovšem bylo to za jasného vedení, budiž. Trochu zaráží i ta prohraná vhazování, s Portugalci? Asi se také dalo ušetřit víc energie, ale v tom bych se už vůbec nešťoural. Než něco podcenit, to jsou ty tři body důležitější. Spíš bych ovšem šetřil jiné hráče, ale budiž. Nikdo nemohl tušit, že Portugalec bude šetřit a kromě důležitosti 3 (normál) nedá ani nejlepší sestavu. Ostatně jeho nastavení podle mě také není optimální, já už bych na jeho místě měl nastaveno buď velmi nízkou od začátku, nebo snížení na velmi nízkou, pokud se prohrává o dva a více. V tom případě se dalo začít i na velmi vysokou - co kdyby se Češi nemohli trefit - a zabalit to při nepříznivém vývoji.

Druhý den šampionátu na nás čekalo Rusko, které první den překvapivě jasně podlehlo Polsku 0:6, když trenér nenastavil sestavu, takže ji vygeneroval počítač a ještě k tomu nasazení 111, to jinak dopadnout nemohlo. Trenér Rayd pak na jejich diskuzi psal, že nastavil, ale zapomněl uložit, ale ... Naši trenéři pak nevěděli, co čekat, jestli jen Rusáci šetřili takto svérázně energii, nebo je za tím něco jiného. Když se však podíváme na ruskou sestavu (skautingy moje, ale ze čtvrtka, tedy tři dny staré) - http://img.gfan.eu/uploads/641MS_CZE-RUS_140309.png , vidíme, že generátor úřadoval opět. Je to primitivní stroj, prostě nastaví brankáře, obránce i útočníky podle hlavního atributu, bez ohledu na strany, vedlejší atributy, takže místo centrů někdy hrají křídla a opačně, natož aby se ohlížel na zkušenosti a sehranost. Takže tu máme zhruba čtyři možnosti - kvůli nějakým špatným vztahům uvnitř ruské PPM komunity trenéři MS zatím sabotují. Nebo jsou na vině nějaké technické problémy, třeba při ovládání z mobilu, ale od čeho je tam pak asistent? Ani jeden z nich není bloknutý, takže varianta na truc kvůli bloku padá. Oba jsou ovšem podle profilů z Kazaně, centra ruského Tatarstánu. A protože mimo PPM se celý svět nyní dívá na události na Krymu, kde mimochodem tvoří značnou menšinu krymští Tataři, kteří prý ruským postupem v této otázce právě nadšeni nejsou, (velmi) teoreticky je možné hledat důvod i zde. A poslední možnost souvisí s úsporou energie. Velmi riskantní varianta. Jistě, jak se skupina vyvíjí, Rusům stačí porazit Portugalce, třeba jen v prodloužení a jsou v osmifinále. Ale tam půjdou bez bodu a pokud budou některá již postupující družstva v závěrečných kolech šetřit, nemusí třeba šest bodů za dvě osmifinálové výhry k postupu stačit. A soupeři budou docela silní, i když skupinou smrti zamíchali dvěma výhrami Švédi a tak tak zítra hrají o život Finové (0) se Slovenskem (3). Teoreticky může nepostoupit i Litva (3). Švédi by pro odpočaté Rusy mohli být přijatelným soupeřem, ale porazit alespoň jedno z těch dvou zbylých mužstev bude velmi těžké.

Taktika nor/som/aob proti nor/som/pob, tedy opět dvakrát protitaktika ve speciálkách pro nás. Z osmi přesilovek jsme využili dvě, což proti generované sestavě s prtitaktikou není zase nic extra, ale pořád lepší, jak včera. Naše vlastní tři oslabení prošla bez trestu. Silově to máme naši 385/475/442/287/C-397, soupeř 440/465/275/288/C-367. Generátor se do brány a obránců celkem trefil, ale postižen byl útok, v první pětce na LW centr, na centru RW, na pravém křídle levé. To samozřejmě i ve speciálkách. Ve druhé pětce centr místo RW, opět i pro speciálky. A ve třetí místo centra křídlo. Ruský útok je slabý i bez toho, takže nakonec toho v zápase nebylo moc co řešit. Střely 62:18,  buly 38:20. Naše góly 12.min Rumpa-Fousek, Záhorský, 17.R.Šrámek (!!! a ještě k tomu vítězný gól), 28.Kittler-Šatný,J.Šrámek v (páté) přesilovce (no vida, na dvanáctý pokus i se včerejškem se to podařilo), 36.Martinů-Záhorský, Prchal, z další přesilovky, 38.Šatný-Říha, Kittler, 39.Hrdina-Drdlík, Sliž. Ve 40.minutě dali čestný gól Rusové.

Brankáři: Rada, A.Šrámek (jen na lavičce) - sice nevychytal proti slabému soupeři nulu, ale proti včerejšku jasný pokrok, spokojenost, úspěšnost přes 94% není vůbec špatná, to už by měla svědomí zpytovat obrana, že soupeř při tom svém pojetí dokázal tolikrát vystřelit ...

1.pětka: Prchal, Jaborský, Martinů. Revenda, J.Šrámek - 0:0, 16 střel, 2 tretné minuty (bez inkasování), k tomu Martinů gól v přesilovce - dejme tomu, platí to samé, co v sobotu o druhé formaci, ne každý den se daří, alespoň že neinkasovali a střílet se očividně snažili.

2.pětka: Šatný, Přikryl, Kittler, Dunaj, Říha - 1:1, 19 střel, 2 trestné minuty (bez inkasování), k tomu Kittler ještě další gól v přesilovce - zlepšení proti včerejšku, ale rezervy jsou. Snad to křídlům v tomto složení začíná klapat a snad jim to vydrží.

3.pětka: Rumpa, Záhorský, Smělík, Fousek, Janich - 1:0, 15 střel, 2 trestné minuty (bez inkasování) - spokojenost, navíc tento gól byl ten důležitý úvodní, uklidňující.

4.pětka: Hrdina, Drdlík, Rozkopal, R.Šrámek, Sliž - 2:0, 12 střel - kvalitní výkon.

Časy na ledě my 4x25 proti 40/40/20 a nasazení 543 proti 111.

Rubinus: Není co vytknout, protože se nedalo předvídat, co se děje v ruské kabině. Tři body máme, to je podstatné. Společně s Poláky postupujeme, takže zítra s nimi "předehráváme" osmifinále. Zda fandit Rusům, nebo Portugalcům, těžko říci. Rusové mají, pokud se vzpamatují, určitě lepší šance obrat někoho v osmifinále o body, to je ovšem pro nás i riskantní, pokud bychom s Poláky zítra prohráli, navíc ušetřili energii a mohli by být nebezpeční i ve vyřazovacích bojích. Portugalci v případě postup dávají téměř jistotu jednoho smolaře v osmifinále, ale zase, kdybychom s Poláky prohráli, zase by nám ty body, o které nikoho asi neoberou, mohly chybět.Jsem hlavně rád, že trenéři přistupují k energii poměrně konzervativně a zbytečně neriskují. Na to šetření bude doufejme čas v pátém a šestém dni mistrovství, podobně jako loni!

Je velmi potěšující, že docela úspěšně vstoupily do svých soutěží i naše juniorské výběry. Dvacítka napřed "popravila" Slovince 10:1 a druhý den se protrápila s Němci k výhře 2:1 v nájezdech. Trenér osmnáctek byl docela pesimistický, ale má také pět bodů, za výhru 2:1 s Británií a 3:2 s Rusy v prodloužení. Takže zlatý hattrick je ještě daleko, ale snít můžeme!

A co se děje v jiných skupinách?

A: První den bez překvapení, Lotyšsko-Švýcarsko 5:2, Srbsko-Dánsko 1:0. Druhý den byl zajímavější, Dánsko-Lotyšsko 1:0pr., Srbsko-Švýcarsko 2:1pr. Takže zítra hrají Švýcaři o život s Dány a doufejme, že neuspějí. Pak totiž Lotyši nebudou mít do osmifinále šest bodů a nebudou moci ušetřit tolik energie.

C: Slovensko-Švédsko 6:8 (!) - selhal gólman, vlastně oba. A hořela pořádně první formace, téměř shodná s tím, jak jsem v noci na sobotu označil jejich nejlepší pětku. Dobrý zářez, ale nám se samozřejmě jen hodí, že Slováci musí dřít na kost. Finsko-Litva 1:2 - pro Chaosase tedy dobrý křest. Litva-Slovensko 0:2 - s litevskými trenéry je to zvláštní, proč vystřídal Žabolise za stavu 0:0 po druhé třetině? Ten jejich druhý gólman je sice také kvalitní, měl by na tom být lépe, jak Svátek, ale když už takto šetřit, to bych ho tam dal od začátku a v případě špatného vývoje bych snižoval důležitost. Takhle vyplácal své megahvězdě 2 třeiny na velmi vysokou a bez efektu. Finsko-Švédsko 2:3 (!). A je to tu, podceňovaní Švédové jsou ve skupině smrti prvními jistými postupujícími. A protože hrají samozřejmě jen se dvěma brankáři, neměli by být nebezpeční ve vyřazovací části, pokud tam postoupí. Lehce zvyšuji freddanovi87 svůj soukromý rating :). Finové si potřebují poradit se Slováky a pokud by Litva se Švédy prohrála, za určité konstelace jim to ani nemusí stačit. Takže aktuálně mají Černého Petra oni, zatímco Litva už má k postupu docela blízko. A když Litva porazí Švédy a Slováci Finy, budou mít všichni v osmifinále po třech bodech, to by mohlo být zajímavé, i když by určitě bylo lepší mít na ně po zítřejší výhře s Poláky (doufejme) až tři body náskok.

D: Maďarsko-Brazílie 1:3 (!). Snižuji svůj soukromý rating Maďarovi ... Zkusil "uklohnit" energii od první třetiny a doplatil na to. Španělsko-Německo 3:0 - na ty ratingy zajímavé. Španělé zdá se opět hrají nad své možnosti, zatímco Němci tradičně pod ně. Od toho nového německého trenéra jsem tedy čekal více. Německo-Maďarsko 0:2 - za cenu hraní na tři pětky a plný výkon. Včerejší úspora vyšla DemonX velmi draho, nás to samozřejmě mrzet nemusí, naopak. Španělsko-Brazílie 3:1. Takže nakonec může mít Maďar i kliku. Jestliže Němci dokáží porazit výrazněji Brazíili, má stále šanci jít do osmifinále s plným počtem bodů. Na druhé straně v takovém případě potřebuje pro jistotu od Španělů alespoň bod, jinak by si také mohl zahrát o záchranu. A Němec má poslední příležitost zachránit můj tip. Španělé mají postup v kapse, ale proti Maďarsku asi předehrávají osmifinále, takže by se snažit měli.

Nižší skupiny: V divizi I v 1.skupině překvapivě potvrzuje svůj rating Británie a vede s pěti body. Druhé Bělorusko se čtyřmi, můj favorit Rumuni společně s USA a Slovinci mají tři. Norsko podle očekávání bez bodu. 2.skupina mi přidadá silnější, favorizoval jsem Francii s tím, že se může dočkat i Kanada, nebo Chorvatsko. Zatím však vedou Italové s šesti body, hned první den "vysvětlili" výsledkem 6:0 Bulharům, že loni byli v topce omylem ... Pět bodů mají Francie (ta se s Bulhary trápila) a Chorvatsko - ti si po Argentině poradili v prodloužení i s Kanadou. Pouhý bod mají tedy Bulhaři s Kanadou, zatímco bez bodů je, částečně i podle očekávání Argentina. Ta je ovšem jistě lepší, jak Norové v první skupině, klidně může s trochou štěstí i postoupit do vyřazovacích bojů. V divizi II mi zaujala snad jen vyoká porážka sestoupivších Turků od Bosny. Šest bodů mají Bosna a Ukrajina, tři body pak Rakousko, Belgie, Nizozemí, Turecko. S nulou na kontě pokračují Irsko a Estonsko. Zdá se, že odchodem Jilase k naší reprezentaci nastaly Irům krušné časy. Oni také mají již jen 27 týmů, to je na nějaké skládání výběru příliš málo, s tím sebelepší trenér nenadělá nic. To už ze států bez reprezentací mělo v sobotu více týmů hned sedm zemí. Írán - 68 (měl nedávno i přes 80), Řecko - 51, Kazachstán - 49, Venezuela - 39, Kolumbie, Egypt (! - ten se obvykle pohybuje tak mezi 15 a 20) - 33, Austrálie - 30 (ti mívali i přes 50, někdy loni). Asi důsledek olympiády, během ní stoupl počet týmů na PPM o skoro 15%, nyní ovšem zase přichází útlum, většina nováčků zřejmě zase odpadla, škoda.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=136&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}