Servus, genossen!

Autor: Rubinus | Publikováno: 17.2.2014 23:38:04 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 640x

Nevím, jaké je politické zaměření německých reprezentantů. Před časem jsem četl jakousi reportáž z nějakého podniku v Porůří a nad fotkami odborářských plakátů jsem si říkal: "Škoda, že ten reálsoc nebudovali místo nás"! Běžnou zábavou soudruhů bývalo označovat se navzájem za pomýlené a kdo si prohlédne sestavu Německa v sobotu 15.2., najde tam pomýlených více než dost ...

Tak tedy: "Servus Genossen"! Německy moc neumím, i když jsem kdysi dávno absolvoval rok nepovinné němčiny na základní škole, ale tuto větu si pamatuji - krátce po revoluci mi napadlo, že bych se mohl učit německy, zakoupil svého času populární knihu Němčina pro samouky - a tento pozdrav byl hned zkraje, o moc dál jsem se také nedostal ... Kniha byla očividně zaměřena na soukromou nalejvárnu soudruhů a lampasáků, cestujících do DDR, takže mi to moc neuchvátilo. Jednoho takového soudruha, nedávno zesnulého RSDr Boučka jsem za šachů znal docela dobře, pro něj jsme my mladí byli pomílení, případně ovlivnění nepřátelskou propagandou všichni :). Kdo zná knihu Šachové večerníčky od Ivana Hasunera (na každý den čtyři úlohy plus krátký příběh za šachového prostředí), je tam pár úsměvných kapitol i o něm. Zdravím na onen svět, knihu komentoval slovy: "Hausner falšuje historii".

Začněme ukázkou německé sestavy, naleznete ji zde: http://img.gfan.eu/uploads/635nemecko_140215.png Nastoupilo 15 hráčů plus brankář a z nich pouhých 7, necelá polovina, nalezla svou správnou pozici. Buď se jejich trenér pořádně zhulil a hráči také, nebo si řekli, že hrát stále na stejném místě je nuda. Ostatně takový Hašek dnes na přáteláky chodí do útoku, na to se jejich gólman necítil a zalezl do své brány. V první pětce si jen prohodil pozice LW s C, což se ovšem také projevilo ve speciálních formacích, které možná nebyly nastaveny vůbec a tak na ně chodily první dvě pětky. Druhá pětka je úplně tragická, tam si strany prohodili beci, na pravé křídlo zabloudilo další levé a centra hrál univerzální wing, asi si řekl, že když může hrát na obou stranách, zkusí to pro jednou uprostřed - kdo má problém chápat aritmetický průměr, má zde praktickou ukázku. Opičili se i další univerzální wing ve třetí pětce a na obě křídla si vzal nadbytečné centry, pro jistotu ještě každého na opačnou stranu, než by měli hrát. Co se poměrů atributů týká, Němci jsou trénováni docela solidně, označil jsem tam jen dva obránce kvůli nadbytku techniky, jednoho kvůli zakrnělé střelbě - což by u nás ovšem většině manažerů vůbec nevadilo a jeden z těch centrů na křídle ve třetí pětce má také dost málo střelby. Nic nepřekonatelného, když jejich trenér nebude dělat koniny, není to vůbec špatný tým a v topce by se udržet měli! Jo, buď tam má Mazakis pro vzácné hosty zatraceně dobrý matroš, nebo ... Vlastně když už jsem nakousl ty dederóny, tak ty si také pamatuji, že jim kolikrát k pěkné opičce postačilo šest malých piv. Vzpomněl jsem si na jeden starý vtip. Přijde chlap na stanici SNB a chce vědět kde mají bonzárnu, že chce udat souseda. Pošlou ho na služebnu a on hned spustí: „Soudruzi, můj soused má na dvoře složeno deset metráků dřeva!“ „Ale to není trestné!“ řekne mu esenbák ve službě. „Ale on si ho nechal přivézt ze západního Německa! A má tam schovanou marjánku“ „No to už je zajímavější,“ ožije esenbák, „o tom musíme uvědomit soudruhy z kriminálky, musíte mi říst jeho adresu!“ Bonzák nahlásí adresu, odejde a hned volá sousedovi, kterého právě udal. „Tak Josef, objednal jsem ti brigádu na to dřevo. A mám pocit, že to bude ta samá parta, co ti na jaře zryla zahrádku!“ Když se to šikovně navleče, třeba by Mazakis mohl získat pracovní síly zdarma ...

Samozřejmě, když naši viděli ty trosky, co proti nim nastoupily do zápasu, pojali to až příliš lehkovážně, takže nakonec šli Němci do vedení a ještě k tomu ve vlastním oslabení. Stačila trocha řevu na lavičce a ještě tu samou přesilovku bylo vyrovnáno (18.min. Vintrlík - J.Šrámek, Tomáš). Ani ve druhé třetině to ještě nebylo ono, pouze jediný vedoucí gól (25.min. Kaločai - Martinů, Rumpa). Teprve v závěrečné části naši hráči předvedli, co v sobě mají (46.min Martinů - Kaločai, Rumpa; 48.min z přesilovky Durďák - Papula, Máčala; 55.min Šarboch - Prskavec, Sochna). Nakonec tedy 5:1, což vzhledem ke stavu soupisky soupeře mi připadá dost chabé, zasloužili si nejméně sedm, kdyby se podařilo jejich gólmana rozstřílet hned na začátku, klidně to mohlo být tucet a víc ...

Takticky to máme def/des/aob proti akn/som/aob, tedy dvakrát protitaktika pro nás ve speciálkách, kterou jsme ovšem nevyužili. V šesti německých oslabeních pouze 2:1, alespoň že naše čtyři oslabení jsme přežili 0:0. A ve hře je defenziva proti napadání sice neutrální, přesto spíše lehké plus pro Němce. Převahu v zápase jsme měli jednoznačnou, pásmo 70-73-76, tady se asi projevila kondice, když Němci hráli pouze na tři pětky, střely 47:15, buly 35:25 ... Škoda, těch gólů mělo být víc. Třeba si je hráči šetří na MS. Ratingy? 365/443/425/285/380, když trenéři snížili čas na ledě čtvrté pětky na přijatelněji vypadajích 23/23/23/31. A Němci 423/394/205/258/320. Německý gólman určitě potvrdil svou kvalitu, zato v dúsledku "přepozicování" byli v útoku naprosto tragičtí. Kdo má nějaký ten vzorec, může napsat, jaký rating by ta sestava mohla mít při správném nastavení.

1.pětka: Vintrlík, Drdlík, Durďák, Slíž, Papula - minizápas 0:0, Vintrlík i Durďák na své trefy potřebovali přesilovku, první z nich se přimotal i k inkasované brance a má tedy paradoxně -1. Celkem 16 střel.

2.pětka: Rumpa, Kaločai, Martinů, Tomáš, J.Šrámek - minizápas 2:0, ale beci byli u inkasovaného gólu v té zprvu nepovedené přesilovce. Celkem 16 střel. Jediná fomace, kteou lze chválit.

3.pětka: Šatný, Jaborský, Smělík, Máčala, Říha - minizápas 0:0 a C s RW byli u inkasovaného gólu a mají tedy -1. Od takových hráčů bych očekával více. Jen 10 střel, bilanci si trochu vylepšil jen Máčala asistencí v jedné z přesilovek.

4.pětka: Prskavec, Šarboch, Sochna, Binder, R.Šrámek - minizápas 1:0, ale pouze 10 střel. Těžko říci, když tam měli kromě dědka Šrámka ještě zkušeného centra, i zde bych těch střel asi očekával víc, při délce jejich pobytu na ledě.

Brankáři celkem v pohodě, Rada 40 min a inkasoval jednou z desíti střel, no dejme tomu. Když se dívám na tu akci, gól má na svém triku hlavně Smělík, který se nechal obrat o puk a německý protiútok byl bohužel pro nás perfektní. Proměnili však až dorážku, takže vinni jsou i beci, na PPM se při přesilovkách silnější strana nevylučuje, takže není důvod, aby dorážející hráč po krosčeku neorazítkoval čelem břevno ... V závěru Hilšer pět německých střel zvládl.

 Auf Wiedersehen! Viel Glück für Weltmeisterschaft!

Z ostatních výsledků: Maďarsko-Slovensko 5:2, Srbsko-Bělorusko 5:4 po nájezdech, Španělsko-Polsko 2:5, Rusko-Kanada 3:2 v prodloužení, Brazílie-Litva 3:1. Ve skupině máme Portugalce, ti pilovali jen střelbu a sebevědomí proti Itálii u20 - 9:1.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=132&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}