Pokračujeme na vítězné vlně!

Autor: Rubinus | Publikováno: 12.2.2014 20:26:20 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 837x

V posledních dvou utkáních jsme hostili postupně Polsko a Slovensko. Zatímco s prvními letos hrajeme již podruhé a další dvě utkání, z toho jedno na MS, nás čekají, se Slováky Rubinus domluvil jediný zápas, protože nechtěl, aby tým hrál v přípravě venku. Ale třeba se naše týmy na MS potkají, uvidíme.

Začneme sestavou Polska z 1.2.2014. Tu naleznete zde: http://img.gfan.eu/uploads/573polsko_140201.png. Jak je vidět, několik lehce defektně trénovaných hráčů by se tam našlo. U tří křídel a jednoho centra se mi nelíbí dost nízká střelba, a tragéd je čtvrtý centr se střelbu pouhých 46%.  Hrálo se nor/som/dia proti put/des/pob, tedy ve speciálkách dvě protitaktiky pro nás. V poli s jasnou převahou, určité obavy jsme mohli mít jen z jejich gólmanů. A nezachytal jim ani jeden, 88% a 85% je na reprezentační poměry dost slabá - nebo naši mládenci dobře stříleli. Proti předchozím utkáním také trenéři přistoupili ke snížení časů pro sehrávající se, vesměs mladou čtvrtou pětku - a to jim prospělo, také je vidět, že v průběhu utkání tentokrát naše převaha spíše narůstala, takže vydrželi kondičně. V bráně se zase jednou předvedl velmi spolehlivý Rada, na poslední třetinu dostal šanci Hilšer, který z ojedinělého útoku Poláků jeden gól v závěru pustil a dovolil jim tak čestný zápis. První pětka ve složení Křižan, Přikryl, Vrabec, Fousek, Slováček se příliš nevyznamenala, jen sedm střel, minizápas 0:0 (Přikryl dal svůj gól v přesilovce). Druhá pětka, Rumpa, Šarboch, Jiruše, Samko, Říha prověřila polské gólmany hned patnáctkrát, ale vyšel z toho hubený minizápas 1:0, škoda. Třetí formace, Rozkopal, Valenta, Smělík, Revenda, Máčala střílela desetkrát, ale bez úspěchu, naopak v závěru právě oni inkasovali, tedy 0:1. A hvězdnou pětkou utkání byli tentokráte mládežníci, v obvyklém složení Prskavec, Vambera, Sochna, Binder, Šrámek. I přes vysoký čas na ledě zase tolik nestříleli, jen šestkrát, ale stálo to za to, hned tři branky v polské síti, pochvalu za úvodní gól koncem první třetiny zaslouží zejména Prskavec, vítěznou druhou trefu přidal z přesilovky Přikryl a pak už se Polák v brance tak trochu sesypal, takže třetí trefu přidal dokonce veterán Šrámek, u kterého střelba jistě není to, kvůli čemu je do reprezentace povoláván ... Náhradníka prostřelil v poslední třetině jako první Sochna, tedy další pochvala pro juniory.  Celkově 5:1 po třetinách 1:0,2:0,2:1, střely 38:21, buly 40:27, vyloučení 3:3, útočné pássmo ve třetinách vždy pro nás, 57-58-62% - Poláci též sehrávali mladší hráče v poslední pětce a ti jejich brankáři jsou odhadem týmovou trojkou a čytřkou, takže tu výhru nepřeceňovat.

S napětím se očekával duel s největšími rivaly na PPM, Slovenskem, o týden později. Našlo se dost pesimistů, včetně bývalého trenéra Rubinuse, kteří předpovídali první porážku v sezóně. Podívejme se na sestavu Slovenska zde: http://img.gfan.eu/uploads/295slovensko_140208.png . Jak je vidět, u našich sousedů panuje ohledně rozložení atributů stejný konsenzus, jako u nás a z tohoto hlediska jim nelze nic vytknout. Jen na rozdíl od nás nemají solidně přihrávající křídla, jediným takovým byl ve 4.pětce LW Janček s passingem 20%. V bráně začínala čytřka, mladý Hadaba - že jsou sousedi na tomto postu lepší je jasné, tato jejich čytřka by u nás byla patrně trojkou, jen velmi těsně za veteránem A. Šrámkem. Trojka Pudmarčík, který nás trápil v loňské přípravě, byl zraněný. Trenéři sice vypouštěli do éteru také pesimistické hlášky, ale prohrát očividně nechtěli. Do brány postavili to nejlepší, co máme, i když začínal A.Šrámek, zatímco Svátek to jistil z lavičky. A především, lstivý Jilas do mládežnické pětky tentokrát dal o dva zkušenější hráče víc. To připomíná Petra I. Velikého, který prý v bitvě u Narvy proti Švédům svůj nejlepší Novgorodský pluk oblékl do nováčkovských šedých plášťů ... Časy stejné jako proti Poláků a stačilo to na zřetelnou převahu celý zápas. Ta byla v poli až překvapivá, ani Slováci sice nehráli v nejlepší sestavě, ale mladých hráčů tam neměli zase tolik, jen tři 22 leté, přičemž z nich má Semeník SV již jen 3/6 - to vážně nemají někoho perspektivnějšího? Navíc hráli s časy 40-25-20-15, takže jejich první pětka měla asi koncem zápasu dost (z těch mladých tam byl jen LD Ožana). Kombinace naší lsti a slabší formy slovenské čtyřky přinesla vedení 3:0 po první třetině. Postupně Smělík, Hrdina a vítězná branka Pexa. Pak ale do branky nastoupila slovesnká jednička a hned bylo vidět, čeho se od Slováků můžeme nejvíce obávat.Převaze navzdory jsme další góly nepřidali! Naopak Slováci snížili ve druhé třetině na 3:1, na tu poslední nastoupil Svátek a držel, ale nakonec těsně před koncem přeci jen kapituloval. Celkově tedy 3:2 po třetinách 3:0, 0:1, 0:1, střely 44:32, buly ovšem jen 29:29, vyloučení 1:4 (jednou jsme využili). Útočné pásmo pro nás 57-56-56%. Takticky to bylo hodně podobné, akn/des/dia proti akn/des/pob, tedy přesilovka protitaktika pro nás. První formace ve složení Křižan, Pexa, Kittler, Dunaj, Papula střílela bez úspěchu, jedenáctkrát a naopak jednou inkasovala. Takový LW Křižan by se asi měl nad sebou zamyslet. Již Rubinus ho navzdory kritikům v týmu nechal a ještě překvapivěji zůstal i letos. Ale jeho letošní produktivita zatím není velká. Pexa se trefil alespoň v přesilovce. Druhá pětice, Rumpa, Kaločai, Jiruše, Samko, Bláha stříleli také neúspěšně, desetkrát. Ale Rumpa se Samkem alespoň zaznamenali asistenci v přesilovce. Další pětak, Jirů, Záhorský, Smělík, Revenda, Máčala zaslouží pochvalu za úvodní gól. Jirů měl tentokrát problém trefit branku, ale jinak celkem slušných třináct střel a minizápas 1:1, bohužel též inkasovali. Falešní mládežníci, Hrdina, Šarboch, Sochna, Vyjídák, R.Šrámek, kde z nováčků zůstal jen Sochna a předloňský nováček Vyjídák, se celkem osvědčili. Minizápas 1:0 při desíti střelách není proti takovému soupeři špatný výsledek,

Příště máme Němce, které si na pohoštění rezervoval asisten Mazakis a přerušení série by asi bylo zklamáním. Tipovačku a přivítání Finů vyhrál bývalý asisten DaRoq, tam už to bude těžší.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.