Krátký dech v Peklišti

Autor: Rubinus | Publikováno: 27.1.2014 23:05:37 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 847x

Kdo by se nadál, hokejová sezóna už je zase za polovinou. A naše reprezentace stále ještě neprohrála, jedinou drobnou vadou je výhra s Kanadou "až" v prodloužení. Dalším soupeřem bylo Portugalsko, se kterým si zahrajeme i v základní skupině MS. Hrálo se u DaRoga a nečekalo se nic jiného, než další výhra.

http://img.gfan.eu/uploads/537POR_140125.png - zásluhou Mazakise máme i sken nastoupivších soupeřů. Opět nějací "defektní" hráči, ale musí se vzít v potaz, že Portugalci mají na PPM podstatně méně týmů, jak my, takže jejich trenér má asi dost omezené možnosti výběru. K dnešnímu dni (po 27.1.) jich mají jen 148, pouze Litva a Dánsko jsou na tom z TOP skupiny ještě hůře. Již jen letmý pohled na výpis ukazuje, že Protugalci hlavně sehrávali, jejich nejslabší řadou byla první a dostala trochu více času na ledě (31-23-23-23). Lepší brankář zůstal též na střídačce, i když vzhledem ke kvalitám jeho atributů nějak nechápu jeh trénink 100/58/58. Nejhůře trénovaným Porugalcem na ledě byl určitě LD1 Vilhena, s tréninkovým poměrem (o/s/n/t/a - 100/16/42/43/42) by se v lepší zemi těžko chytil. A kolega RD ze stejné pětky má na obraně jen 531, to je na 23 let poněkud málo, i když pravda, má hodně střelby (45%), což je asi skutečnost, nad kterou též většina našich manažerů významně potáhne obočím ... Také mají u některých obránců méně techniky, než je obvyklé u nás, ale zda to hrálo roli v počtu vyloučených (3:7), nebo to bylo výsledkem naší převahy v poli, těžko říci, patrně se nějak projevilo oboje. Zajímavě trénovaným hráčem je jejich C4 - Simão, jež má 100/100/60/60. Já bych mu dal v takovém případě střelby méně, ale ty vedlejšky navíc se možná mohou hodit na buly, škoda, že ve výpisu chybí úspěšnost jednotlivých centrů zde.

Taktickou přestřelku jsme též vyhráli a to zásluhou obou speciálek - ofe/des/dia proti nor/des/aob, také jsme ze sedmi přesilovek dali dvě a sami při třech oslabeních neinkasovali. A ofenzivní proti normálu je též výhodná varianta. Vzhledem k tomu, že nám nastoupili mladí gólmani Hilšer/Řídký a téměř obvyklá mladá pětka se 40%, kde ovšem tentokrát místo Prskavce zaskočil zkušený Prchal jsme v ratingu měli jen mírnou převahu, 349:325. A Portugalec, podobně jako minulý týden Fin se nenamáhal s nastavováním speciálních formací, opět kompletně přiřazená první i druhá pětka - to při kvalitě těch hráčů v jeho první pětce možná rozhodlo zápas.

Zápas samotný se dá rozdělit na dvě části, první dvě třetiny a zbytek. Po delší době se v naší sestavě ukázal Pexa, který se sehrával v minulé sezóně, kdy nastupoval téměř pravidelně. A pauza ho zřejmě nabudila. 11.min, přesilovka 5/3 a 1:0 - Pexa (Šatný, Máčala). Portugalci v poli nestačili a přestože celkově vyhráli vhazování (36:27 !), ve střelách na branku jsme je převálcovali (46:22). Ale v poslední části to již nebylo tak výrazné, možná důsledek těch našich méně rovnoměrných časů. To ovšem již předbíhám, do konce první třetiny jsme ještě stihli pojistku, 18.min Šatný (Pexa, Druďák). Podobně se pokračovalo i ve druhé třetině, i když tam jsme si na gól počkali déle, 36.min, opět přesilovka 5/3 a jako přes kopírák stejné trio - Pexa (Šatný, Máčala). A v 39.min zapracovala na vylepšení pachuti z minulého zápasu naše třetí pětka, Rumpa (Revenda, Valenta). Ale zatímco natěšené publikum očekávalo další góly, naši polevili. A místo jistého Hilšera nastoupil tentokrát jaksi roztěkaný Říkdý, který se patrně nestačil přeorientovat z okukování slečen na tribunách na sledování puku ... Předvedl patrně svůj doposud nejslabší výkon v reprezentaci, co pamatuji. DaRog zkoušel hráče omlouvat, že vypadává chlazení a na tající led jsou soupeři z jihu více zvyklí, ale to neberu. Takový výpadek se nám stával poměrně často i loni, i když hlavně v přípravě. Napadá mi recept Herba Brookse (trenér vítězného amerického olympijského výběru v Lake Placid 1980 - pokud hráči v přípravě neodvádí 100% výkon, tak si prostě po zápase dají ještě pořádný trénink  (příběh byl i zfilmován pod názvem Hokejový zázrak) ... Zkrátka, do černého mířili již jen Portugalci a to jejich nejlepší a nejzkušenější třetí pětka - napřed ve 46.min a pak v 59. jsme dokonce stihli inkasovat hned dva góly. Ještě že ti hoši měli potom již naježděno a museli na chvilku z ledu ...

První pětka ve složení Šatný, Pexa, Durďák, Sliž, Bláha zakončila zápas se skóre 1:1, tedy nic extra. Pexa se Šatným si vylepšili chuť při přesilovkách, vzhledem k tomu, že to bylo vždy pět na tři, nakonec ta bilance asi vypadá lepší, než ve skutečnosti je. Pexu se Šatným ovšem chválím, tolik zápisů v jediném zápase za reprezentaci snad ještě neměli. Zrovna v případě Pexy hrála nižší úspěšnost roli v tom, že nakonec jel na loňské MS veterán Kříž - třeba se mu letos poštěstí, záleží na tom, jak si to vyhodnotí současní hlavouni.  A propadla tentokrát druhá pětka, Jirů, Šarboch, Kamarád, Tomáš, Janich. Ne že by se střelecky nesnažili, ale nějak jim nebylo souzeno a když sami jednou inkasovali, smůla. Soutěž pracovních kolektivů tuto sobotu prohráli, na vojně by je čekaly rajóny.Třetí pětka ve složení Rumpa, Valenta, Smělík, Revenda, Máčala se sice trefila jen jednou, ale neinkasovala. Takže jako jediná svúj minizápas vyhrála, navíc beci se podíleli na těch úspěšných přesilovkách. Hádejte, kdo přivedl oba do týmu? A jediného střelce Rumpu? Čtvrtá pětka v lehce změněném složení Prchal, Vambera, Sochna, Binder, Šrámek se neprosadila, ale zároveň také neinkasovala. Jako by se hráči nemohli nějak shodnout s Prchalem, najíždějícím na nezvyklá místa, který se tak dostal k jediné střele. Opačně to fungovalo, po jeho nahrávkách stříleli Vambera se Sochnou dost, avšak jim též nebylo přáno. Tragédií ovšem je, že tipovačku vyhrál zase Vojtík. Minule jsem mlel, že pojedu do královéhradeckého kraje a mám to za trest, zase na Moravu a ještě někam, kde (prý) nemají co pálit, zásoby sebou!

Z ostatních seniorských výsledků mi zaujala porážka Maďarů od USA a Slováci, které jsem minule chválil za jasnou nad Lotyšskem, ti tentokrát podlehli ... Nizozemí! Lotyšsko prohrálo s Německem 3:6. Itálii se podařilo prohrát se slaboučkou Belgií. Kromě Portugalců máme ve skupině na MS ještě Rusko a Polsko. První doslova spláchli Finy výsledkem 8:2, druzí si poradili s Běloruskem 2:0, tedy nic extra, ale výhra s nulou se počítá. A v té dálavě u Vojtíka nás čeká právě Polsko, letos již podruhé (a potřetí ho máme jako poslední přípravu, počtvrté pak poslední zápas v základní skupině MS).

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=130&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}