Zase jednou v Bubenči ...

Autor: Rubinus | Publikováno: 22.1.2014 23:47:33 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1038x

Protože minulou sezónu jsem se tipovacích soutěží z pozice trenéra nezúčastňoval a moji předchůdci Opox/Veslo patřili k zapřisáhlým odpůrcům této neškodné zábavy, čekání na další zápas české hokejové reprezentace v Bubenči - RexAreně se pořádně protáhlo. A přijeli docela silní Finové ...

Vojtík poté, co jsme na jeho stadioně dvakrát vyhráli předal štafetu a já při vědomí, jaký čas na ledě dostane čtvrtá pětka, měl vážné obavy, že o letošní neporazitenost přijdeme právě v Bubenči. V diskuzi to vyznělo, jakoby u mě ještě reprezentace neprohrála, ale já si krátce před psaním tohoto článku vzpomněl. Byla to 12.sezóna, 3.11.2012, tehdejší vedení Trossman/DaRog a prohrálo se u mě doma s Ruskem 1:2 v prodloužení (http://hockey.powerplaymanager.com/cs/zapasovy-report.html?data=nt-4711). A to byl až do soboty jediný zápas, který se u mě hrál. Jo, ve fotbale to je jiná, tam má naše repre bilanci +5=2-0 a skóre 17:4. Snad se u mě najede na vítěznou vlnu také v hokeji.

A protože kolega GreenPower kupodivu nebyl líný a skutečně se dokopl k aktualizaci Finů v danou sobotu, lze posloužit i screenem: http://s18.postimg.org/s321rywo9/Finsko_140118.png Jak je z něj vidět, Finové mají o poměrech atributů dost odlišné představy, než jaký je obecný konsenzus u nás (sebe do toho nepočítám, se snížením techniky u obránců bych třeba souhlasil). Co je divné, ale ještě asi akceptovatelné, jsem označil žlutě. A takových hráčů tam je hned 11! Buď nějaké vedlejší atributy dost přes 50%, nebo u nějakých útočníků střelba jen 70% - a přitom kvality pro trénink většinou mají. A k tomu ještě čtyři hráči s poměry podle mě neakceptovatelnými. Jednou příliš málo techniky i agresivity u křídla - jeden takový se ovšem většinou v pětce snese, ale nesmí jich být víc, jinak to podle mé zkušenosti vede k "nevysvětlitelným" prohrám NF. A hned tři beci, kde technika klesla pod (podle mě) bezpečnou mez 33%. Proto jsem neodolal a umístil tam také sloupeček s PIM, trestnými minutami. Je vidět, že se to celé za pětku, nebo dokonce tým nějak průměruje, vylučováni byli jiní finští hráči, ale dohromady to sedí, soupeř hrál v oslabení hned sedmkrát, zatímco my pouze dvakrát. A možná právě toto utkání rozhodlo. Ono třeba také zaujalo, že se Fin nemaže s nastavováním speciálních formací, očividně jen "přiřadit 1. a 2. pětku. To asi o něčem vypovídá, pokud to bude dělat i při MS, pak bych finské šance na mety nejvyšší zase tak nadějně neviděl.

Taktické srovnání? Naše protiútoky, deštník a pasivní obdélník proti finskému kouskování, přetížení a pasivnímu obdélníku. Takže naše přesilovky neutrální a přestože jsme jich měli sedm, neujalo se nic, v poslední třetině dokonce 54s pět na tři. Ve zbytku protitaktiky pro nás. Ta herní se asi potvrdila, dá se sice tvrdit, že jsme Finy přestříleli záslouhou přesilovek, ale poměr střel byl 31:17 pro nás a vhazování, které ve vyrovnaných zápasech o počtu střel často rozhoduje, to jsme tuto sobotu těžce prohráli 22:34 - to je asi právě vliv těch vedlejšek navíc u jejich centrů, mimo těch časů naší 4.pětky na ledě.

Protože článek znovu píši s velkýn zpožděním, nebudu zde unavovat nějakým popisem zápasu, výsledek 3:1 již asi "každý" návštěvník této stránky zná. V naší bráně dostali zase jednou šanci veteráni, začal A.Šrámek a i když na něj příliš střel nešlo, předvedl se z lepší stránky a nepustil nic. Přitom, kdybychom inkasovali první gól my, mohlo utkání vzít zcela "nesprávný" směr, chvála mu. Přestože měl šanci vychytat nulu, na poslední třetinu nastoupil Svátek. Uvedl se rozpačitě, protože hned z první střely na bránu inkasoval vyrovnávací gól, ale pak již naštěstí držel. Úvodní gól po předlouhých 35 minutách zařídila druhá pětka - Kamarád (Šarboch, Jirů) s Tomášem a Janichem v obraně. Ta samá pětka inkasovala jediný gól a tak se do kladných čísel dostali až zásluhou gólu 18s před koncem do prázdné brány. A o zbylý druhý gól se postarala první formace, 52.min Kittler (Hrdina, J.Šrámek), dále centr Přikryl a bek Dunaj. Třetí pětce utkání nějak nesedlo (Rumpa, Valenta, Smělík, Revenda, Máčala). Tedy obránci se snažili, vystřelili hned pětkrát, i když bez úspěchu. Ale aby z útočného tria mířil jedinkrát na bránu jen centr a jinak nikdo, to je asi námět k zamyšlení. To ve čtvrté pětce, v již tradičním složení Prskavec, Vambera, Sochna, Binder, R.Šrámek se centr třeba snažil, ale dohromady také jen pět střel za ceý zápas, když dostali na ledě obvyklých 40% času není také nic moc. Alespoň že ta obrana a gólmani v sobotu fungovali. Těžko tipovat, ale myslím, že s mladší dvojicí Hilšer-Řídký bychom asi prohráli. Ratingy vychází 362:356 pro nás a dle staré metodiky by to bylo více, 369:356. Za výhru vděčíme brankářům a četným finským oslabením, pro které se málokdy dostali do tlaku.

Tipovačku vyhrál DaRog, takže zase jednou budu muset opustit evropský (levý) břeh Vltavy jet kamsi do hlubin kontinentu, až někam do královéhradeckého kraje, no co se dá dělat. Přijedou Portugalci, kteří s výkonem relativně malým, 326*, pořádně zvalchovali nebezpečné Srbsko 6:1 - srbští gólmani to nějak nezvládli, zkušený Jovanovič musel pryč hned po třetině a náhradník Vučič si vedl ještě hůře, 69% úspěšných zásahů se na této úrovni často nevidí! Přesto si myslím, že bychom s nimi prohrát neměli a to i tehdy, jestli zase mládež s dědkem dostanou 40% icetime, jakože zřejmě ano. Z dalších výsledků: Slováci porazili Lotyše 6:2, zdá se, že po dvosezónní přestávce již zase mohou myslet na mety nejvyšší.  Švédi prohráli s Běloruskem 2:1. Senzací víkendu je drtivá výhra USA s Německem 7:1 (a my je minulý týden vypráskali 7:2). Polsko opět prohrálo s Argentinou, tentokrát na nájezdy. Ač Jilas již Iry netrénuje, ti porazili v nájezdech Slovinsko. Rumuni porazili poměrně vysoko Švýcary, 5:1. Rusové se naopak pořádně trápili s Nory, které porazili až 3:2 v prodloužení. A nástupce Kozaře Chaosas zatím drží vítěznou vlnu, tentokrát 4:1 s Dánskem - ale také jede z podstaty, že by snad měl v přípravě zapracovávat nováčky, o tom ten člověk asi nikdy neslyšel ...

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.