Jak Amíci pohořeli u Vojtíka

Autor: Rubinus | Publikováno: 16.1.2014 22:23:49 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 813x

V sobotu 11.1. nás čekal další přípravný zápas a kvůli posedlosti předchozího trenéra zámořský hokejem znovu povolán soupeř zpoza velké louže - tentokrát USA.

Předem bych se asi měl omluvit za to nepředpokládané zpoždění. Vinu na něm má hned několik faktorů, jakási malátnost během víkendu, absolutní nechuť jet znovu kamsi do "Asie" k Vojtíkovi, potřetí za osm dní a šachové povinnosti mimo PPM - v Praze nám vypukl městský přebor družstev.

Myslím, že ten nápad prozkoumávat sestavy daný den by se mohl ujmout, takže začneme sestavou soupeře. Na rozdíl od Kanaďanů Američané i nějaké mladíky zřejmě sehrávali, přesto postavili (na své poměry skupiny I) poměrně slušnou sestavu. Hodnoty konkrétních hráčů si můžete prohlédnout na PostImages. Všechny jsou z té soboty, jen rezervní gólman, který do hry nezasáhl, byl dodatečně prozkoumán až v úterý 14.1. Chytala zřejmě dvojka, ten náhradník je zásluhou svých zkušeností patrně jedničkou, přesto, nutnost držet si v týmu takového gólmana s SV 1/6 jen vypovídá o mizérii, v jaké se hokej USA zde na PPM nalézá. I přes solidní počet týmů. který na PPM mají (14.1. - 409, 12.místo na PPM) se v divizi I nalézají zřejmě zcela zaslouženě a v nejvyšší divizi je patrně hned tak neuvidíme, bohužel. Byl by to jinak atraktivní soupeř, škoda. Co se poměrů atributů týká, hráči na rozdíl od Kanaďanů minulý týden vypadají poměrně standartně, až na jedinou výjimku - LD Craig Dean, trénovaný ve Finsku u majitele s id 14799 má tréninkový poměr o/s/n/t/a - 100/66/65/58/48. Pravda, ono to trochu i odpovídá jeho kvalitám (89/84/91/88/71), ale toto je asi fakt příliš - agresivita na hraně, techniky s nahrávkou až příliš a většina z vác asi zírá i na tu předimenzovanou střelbu. A u nového majitele je ten hráč již delší dobu, není to o tom, že by ho tak koupil ... Navíc je to mladý hráč, který na svá nejlepší léta teprve čeká, ale s tímto ...

Takticky to máme akn/des/pob proti kou/pre/aob, takže jsme vyhráli protitaktiku na obě speciálky a kdo viděl výpis, znát to bylo. Časy na ledě u nás opět 20/20/20/40 proti 30/25/25/20. V našem případě je vše jasné, dále zapracovávají nováčky, co vedlo k tomu amíka, nevím, ale čtvrtá pětka vypadá lépe, jak třetí, i přes toho divného beka, také má jako jediná z jejich týmu plusovou bilanci (+1). Naši hráči se tentokrát nechali trochu provokovat, takže vyloučení 6:5. Ale využití? V obou případech 2:0 pro nás. Takže jsme jim to nadělili o dva góly jak v přesilovkách, rovné hře i v oslabení, nevídané. Počet střel 34:24 - jen o jednu jsme byli slabší ve druhé třetině, asi kvůli svým čtyřem vyloučeným, jednou dokonce i dvojitém. A naopak jsme soupeře přestříleli v závěru, kdy se třikrát nechali vyloučit oni. Buly 40:29, zde měl soupeř mírnou převahu jen v úvodu.

Zápas samotný vzhledem k tomu zpoždění asi nemá cenu popisovat, koho to zajímá, ten si již přenos, nebo alespoň výpis prohlédl. Nejhorší výsledek zaznamenala u nás asi první pětka (Hrdina, Jaborský, Vintrlík, Slováček, Papula), která svůj minizápas jen remizovala 1:1, ovšem její beci se vyznamenali při oslabeních. Druhá pětka (Jirů, Šarboch, Rozkopal, Binder, Slíž) vyhrála 1:0, což není nic tak extra, ale musíme také přihlížet k tomu, že při nastavených časech ti hráči mohou mít problém dostat se do tempa. Třetí pětka sice hrála bez branek, ale její hráči řádili při speciálkách (Rumpa, Valenta, Smělík, Revenda, Máčala) - všechny čtyři góly naleznete zde. A mládež (Prskavec, Vambera, Sochna, Vyjídák, R.Šrámek) se tentokrát celkem osvědčila, vyhrála 2:1, to je na nováčky jistě slušné, "děda Roman" to šéfuje s přehledem sobě vlastním. Snad těch gólů mohli dát víc, ale tak trochu to vypadalo, že hrají vše na dědka, aby si ten staké zase jednou vylepšil zápis ...

Zapomněl jsem ještě na ratingy, tedy dle času 311/417/367/266/340 proti 320/363/380/241/326, dle staré metody by to celkově bylo 346:324. Tedy konečných 8:2 je krásných a důvodem je to, že se americký gólman v závěrečné třetině prostě sesypal - ale nemalý podíl na tom mají i ti vylučovaní jejich hráči. Co jsem tak brouzdal ostatními výsledky, zaujala odveta za poslední finále MS, kde si Maďaři poradili 2:0 s Lotyši. Polákům se "podařilo" prohrát 2:1 v Argentině, byť v prodloužení a podobně se Němci, nováček TOP skupiny mořili s Turky, i kdy vyhráli.

V sobotu hrajeme s Finy a to u mě doma v Bubenči, takže uvidíme, co ty naše dvě hlavy vymyslí :). Zkusím přemluvit GreenPowera, aby v sobotu aktualizoval Finy, které já sám prozkoumané nemám a snad ten článek bude tentokrát dříve, i když mám v neděli "šachovou práci".

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=128&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}