Delirium v Uherském Hradišti

Autor: Rubinus | Publikováno: 29.12.2013 22:02:59 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 674x

Nejčernější představy byly splněny. Hrát hokej na jižní Moravě, to není o hokeji, ale o tom, kdo víc vydrží. Kdepak Irsko ...

Je všeobecně známo, že Švédové ze svého prohibičního státu utíkají mimo jiné tím, že jezdí na trajektu mezi Kodaní a Göteborgem, sem tam pak někteří padají z trajektu rovnou do moře. A tak když jako dějiště sobotního zápasu byl určen Mišulův station Jana Marka v Uherském Hradišti, bylo jasno, že se budou dít věci. Pravda, na rozdíl od třicetileté války, kdy houfy Švédů rabovaly taktéž na Moravě, vše tentokrát probíhalo v celkem přátelském duchu, oni jsou na Slovácku lidé pohostinní, nečekané důsledky to však mělo.

Začněme Švédy. Ti se "upravili" takovým způsobem, že Freddan ze své nominace nedokázal postavit více, než tři pětky hráčů jakžtakž stojící na bruslích. K návratu pak bylo nutné pro dopravu na letiště objednat uzavřený kontejner ... My jsme pak pokračovali obvyklou sestavou nového vedení, kdy nováčkovský útok doplněný oˇVyjídáka a maskota Romana Šrámka dostal opět 40% času na ledě a zbytek vlastně nebyl tak důležitý, prostě nějací další hráči, kteří se zrovna potřebovali také trochu sehrát, posloužili jako "vata".

Po taktické stránce se hrálo naše ofenzivní/přetížení/pas.obdélník proti švédskému normálu/deštníku/pas.obdélníku. Tady protitaktika v oslabení pro Švédy a zřejmě se projevila, na druhé straně ofenzíva na normál sice není protitaktika, ale bývá dost účinná. Pokud by hráči byli v použitelnějším stavu, asi by měli radost, ale tentokrát to spíše vypadalo, že ti, co hráli, se obtížně smiřovali s pozastaveným přísunem moravských dobrot ...

Pokud předběhnu a vyhodnotím napřed ratingy, pak Švédové v poli byli nějací slabší, ale zato dle mého tipu již nechytala trojka, jako minule, ale dvojka - Halvarsson, což sice také není žádná sláva, ale lepší jak Karlsson minule. Čísla má slabší než naši benjamínci, na bráně by snad mohl mít 900 (889 20.11.), ale zásluhou zkušeností by na tom měl být trochu lépe, než naši Hilšer a Řídký. Vůbec mi překvapuje, jak byli seveřané v poli slabší, přitom tam byl jediný mladší hráč, obránce Blomgren ve 3.pětce, jinak dle průzkumu z 20.11. většinou to lepší, co mají. Jako by měli problém s výběrem, když se dívám na jejich mladé hráče, někteří nemají (20.11. neměli) ani 600 na hlavním atributu! Zpátky k ratingům, starou metodou (průměry) jsme dali 303-412-369-260-336, což se pomocí časů na ledě 20-20-20-40 podařilo zeslabit na 303-411-356-254-331. Freddan asi nebyl právě ve formě, svým třem pětkám naordinoval na přátelák otřesné 45-35-20 a švédské ratingy byly 349-404-253-249-314 a po přepočtu na čas 349-411-238-255-313. Tedy očekávaná převaha soupeře v bráně, ale o hodně slabší útok (-101). Aha, jasné, vypadá to na vygenerovanou sestavz, freddan zřejmě nebyl ve stavu nadiktovat soupisku a tak ji určil počítač! První pětku tvoří tři centři (!) - Bertilsson, L.Landström, A.Landström doplnění obránci Hedströmem a Linblomem, kteří si ještě ke všemu "spletli" své strany ... V podobném stavu vypadá i druhá pětka. LW Sandberg je obvykle centr, C Petersson by patřil spíš na pravé křídlo, jedině Jakobsson hrál na RW svůj part. Obránci Dahlberg a Huselius na rozdíl od první pětky na svou stranu hřiště trefili ... A pro úplnost třetí pětka Hedberg je RW, Ahlqist je (překvapivě) centr a Engberg je pro změnu LW. Zde si přehodila strany křídla, obránci Forssell a Blomgren hráli na svých postech. Pokud se nominace od soboty neměnila, stav asi zavinilo zranění nováčka Gustavssona (LW), ale freddan měl při konzumaci slováckých dobrot jiné starosti. Takže z toho pohledu musím napsat, že výsledek 5:3 je naše ostuda. Kombinace Vánoc a místa utkání se zde pořádně podepsala.

Z toho předchozího je jasné, že místo seriózního přáteláku se hrál spíš jen takový pouťák, aby se zabil čas, než se narazí nový sud. Takže jen v rychlosti. 5.minuta, hrajeme přesilovku tak křečovitě, až nám žlutí dávají úvodní gól. Naštěstí jsme pak během pár sekund přeci jen převahu využili Smělík (Revenda, Rumpa) a je vyrovnáno. Ve 13.minutě hrajeme druhou přesilovku a ... zase inkasujeme! V obou případech selhali obránci, napřed zkušený J.Šrámek a po něm i mladý Binder. A pro změnu již si na vyrovnání počkáme až do 17.min, kdy ho zařizuje první pětka - Martinů (J.Šrámek, Kaločai). Začíná druhá třetina a prosazují se mladíci, 22.min Prskavec (Sochna, Vyjídák). A o pár minut později je to zásluhou třetí přesilovky již 4:2, 26.min Smělík (Rumpa, Revenda). Sláva, již v přesilovce neinkasujeme a měření sil v poměru 5:4 proti počítačem vygenerovaným Švédům upravujeme na konečných 2:2! Do konce třetiny máme ještě další přesilovku, ale s vypětím všech sil se nám podařilo udržet ten nerozhodný stav .... V poslední třetině měníme tradičně gólmana, nastupuje Řídký. Fyzicky odpadají Švédi, zásluhou těch svých podivných časů na ledě, ale je to vidět především na úspěšnosti vhazování (8:13, 9:13, 12:9), naši se však pro vyrovnání sil nechávají vylučovat a tak střelecky je průběh opačný (15:8, 11:5, 16:8). Švédi využívají hned první přesilovku ve 45.minutě, ale aby si moc nevyskakovali, o necolou minutu později vedeme zase o dva - Vambera (R.Šrámek) - velká výhoda, že si ti nováčci přeci jen netroufnou tolik nasávat, při loňském zápase v Irsku to bylo podobné. Pak ještě dáváme soupeři šanci rovných 100s hrát přesilovku pět na tři, ale žlutí to už spíš berou jako šanci na odpočinek, z jediného nájezdu ani netrefí naši bránu. Zbytek se již jen dohrává, jen naše čtvrtá pětka se ještě snaží, ale další zápis už nepřidají.

Svou dohru má ta maškaráda i po zápase. Náš hlavní trenér pročítá seznam kandidátů na dres a zároveň svačí. Podává přes stůl sůl zmoženému asistentovi, ten zmožen odstrkává slánku od svého pohárku a drmolí "vosol sobě". No - výsledek této prekérní situce je na světě. Místo mnoha lepších hráčů je na naší soupisku zapsán hráč Osolsobě z týmu Winners (liga III.6). Zajímavé je, že v té samé lize působí bývalí trenéři Rubinus (Tyrannosaurus Bubeneč) i jonnty (Tibet). To bude nějaký komplot.

A co nám k tomu řekl bývalý trenér Rubinus? 

Mládenci, nezlobte se, já si z toho zápasu fakt skoro nic nepamatuji. Hodnotit ho nechci, bylo to oboustranně pojaté jako předsilvestrovská maškaráda, tak z toho nedělejme vědu. Koneckonců jsme vyhráli, Jilas určitě bude zase říkat, že pět gólů náš útok za mého působení dával jen velmi zřídka, takže to tentokrát necháme plavat. A Osolsobě? Toho mám prozkoumaného ještě z dob společného působení ve IV.22 , jonnty tam ostatně hrával také, nyní ve III.6 jsme se s Vojtíkem potkali zase až po šesti sezónách. Osolsobě má nyní obranu 467, střelbu ani ne 25%, zbytek klasika. Prý umí parádně brousit brusle. A Vojtík, vy ho neznáte, on umí dělat takové smutné oči ... Kdyby tomu hráči zfalšovali rodný list, snad by byl oporou ve dvacítce, kvůli zkušenostem. Sám jsem zvědav, zda ho někdy pošlou na led. I když, jestli se bude hrát zase někde na Moravě, příště se vlastně hraje s Kanadou právě u Vojtíka - moravskoslezský kraj, domácí tým má zlínské/švédské barvy, tak to se může stát všechno - jaká byla letos úroda švestek, například?

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=126&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}