Nepovedený mariáš u GreenPowera

Autor: Rubinus | Publikováno: 22.12.2013 18:28:13 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 669x

Tentokráte se hrálo s Polskem a poprvé na stadionu GreenPowera - Lepších107. Po jasném vítěství nad Německem minulý týden se čekalo, zda hráči naváží na minulý zápas a poradí si s ještě o něco silnějšími Poláky.

Podivné zvuky se ozývaly z naší šatny. Záhada byla však brzy vysvětlena. Hráči se po odchodu Rubinuse těšili na volnější ofenzivní hru, ale ... bylo jim nařízeno kouskování. A tak po nějakém temném brblání prý sehnali vonné tyčinky a zaříkáváním vyháněli ducha Rubinuse. Příště uvidíme, zda to pomohlo. V každém případě se s Poláky hrálo kouskování proti normálu, tedy plus protitaktika pro nás a ve speciálkách potom přetížení na diamant a pasivní obdélník proti střelbě od modré, tedy v obou případech výhoda pro týmy v přesile. Silově to dle časů na ledě vyšlo 327:332 pro Poláky, opět jako s Němci měl soupeř znatelně lepší ratingy v bráně, tentokrát +98 a ztrácel ve všem ostatním, nejvíce v obraně - plus 58 pro nás. Při použití staré metodiky by ratingy byly 333:332 pro nás - čtvrtá pětka dostala opět pořádnou porci času na ledě, tentokrát 40%. Proslýchá se, že kouskování bylo zvoleno záměrně, aby nepadalo moc gólů a ve VIP lóžích mohli vzácní hosté nerušeně mazat mariáš a nebyli rušeni rykem z hlediště.

Ale teorii hráči postavili na hlavu. Hned na úvod předvedl dvě minely Hilšer, po kterých jsme sice neinkasovali, ale každá znamenala vyloučení našeho obránce za taktický faul. A přesilovku 5:3 již hosté využili, od 5.min 0:1. Pak ukázal nováček Sochna, že je právem považován za problémového hráče, když po něm ve dvacítce chtěli góly, nedával je. Minule z mnoha střel také nic. Ale tuto sobotu, když chtěli kravaťáci klid na karty, to potom ... 8.min Sochna (Vambera, Prskavec) a 1:1. Tím se zřejmě setřela výhoda polského gólmana, protože v poli jsme měli převahu celý zápas, v první části na střely 11:7 a buly 12:7, držení pak 63%. A když nahoře "vipáci" stihli vylicitovat zajímavou hru, hala zaburácela, až jim vypadly karty z rukou, 16.min Jirů (Záhorský, Binder), dokázali jsme soupeři, že letos nám přesilovky zatím jdou. Aby toho nebylo málo, o dvě minuty později mimořádně disponovaný Sochna (Prskavec, R.Šrámek) přidal třetí gól.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, jen těch vhazování jsme vyhráli již méně v důsledku toho se nepatrně snížila i převaha ve hře. Ale ve střelách na branku to bylo ještě o něco lepší, 11:6. Nahoře jsme mariáš vzdali a chtě nechtě se dívali na hokej ... A na další zápis se nemuselo čekat dlouho, přišla naše třetí přesilovka z ní v 25.min gól na 4:1 - opět Jirů (Papula). Ten chlapec chce zřejmě dokázat, že ho Rubinus na minulé MS nevzal jen tak pro nic za nic.  Vůbec se na ledě docela jiskřilo, pak jsme si pro změnu zahráli v oslabení dvakrát my. Ale neinkasovali jsme, naopak - 34.min 5:1 - Revenda (Šarboch, Papula). Když jsem minule psal o Vintrlíkovi, jeho serie kanadských bodů stále trvá a jako centra má právě Šarbocha. Je to nejúdernější pětka prvoligových Pardubic, ale gólů zase tolik nedávají, takže to občas nestačí. Hilšer ovšem dokázal, že v tomto zápase nemá tak šťastný den, jako posledně a v 36.min promáchnul a nechal Poláky poměrně lacino snížit.

I závěrečná třetina trochu připomínala minulý zápas, 4.pětka odcházela zřejmě kondičně, i když hlavním důsledkem bylo pouze to, že Poláci vyhráli vhazování 15:6, ovšem naše střelecká převaha byla vůbec nejvýraznější 16:6. Také jsme vystřídali gólmany, ovšak i Řídký neměl zrovna nejlepší vstup do zápasu, 42.min 5:3 - po ztrátě kotouče jsme rychle střídali a soupeř toho využil, i když gól muselo potvrdit video. Tedy první střela soupeře a Řídký lovil puk ze sítě. Samozřejmě byly i další šance, ale když už nikdo nechtěl hrát karty, Sochna si postavil hlavu a další přesnou trefu již nepřidal.

Co k tomu říká bývalý trenér?

Bylo to celkem dobré, i když gólmani tentokrát nebyli tak pevní, vždyť také teprve sbírají zkušenosti, není se co divit. A naši nováčci dozorovaní R.Šrámkem tentokrát zápas oživili, vždyť jejich pětka jako jediná z našich skórovala ve hře pět na pět. Obzvlášť cenný je ten první vyrovnávací gól, jinak bychom se proti tomu jejich gólmanovi mohli trápit až do konce. Znovu chválím přesilovky a vlastně i oslabení, kde jsme inkasovaný gól soupeřům vrátili. Těm ostatním pětkám se již tolik nedařilo, snad měli hráči potíže se dostat do tempa, když hráli hlavně nováčci. Přesto, od Martinů, Rozkopala nebo Rumpy bych nějaký ten zápis čekal, snad příště. To hrajeme se Švédy u Mišuly - pro pána krále, to je na Moravě, tak aby to nebylo jako v Irsku ... Jilas si Švédů užil dost loni, tak předpokládám, že sestavu bude stavět Mazakis, jsem tedy zvědav, co vymyslí. Švédi na úvod porazili portugalskou U18 - Freddan opět při plánování přáteláků dokázal, že je "expert" - pak celkem jasně podlehli nám i Finům, ale tuto sobotu zvládli celkem jasně Maďary 7:3. Myslím, že je to dost o tom, kdo bude Švédům chytat. Jestli se Freddan chystá znovu odehrát MS jen se dvěma gólmany, pak si o medaili, pokud by náhodou nehráli o záchranu, mohou nechat jen snít a při špatném výsledku své "skupiny smrti" mohou mít kvůli únavě gólmanů potíže i se záchranou. Jejich trojkou v bráně je stále zřejmě velmi slabý Karlsson a ten na MS prostě nemá co dělat, nechce se mi věřit, že by se ve Švédsku nedal najít lepší třetí gólman, hold Freddan ... Jestli mi nevyjde kandidatura letos v Litvě, mám chuť to příště zkusit právě ve Švédsku. Mimochodem, považuji za dobrou zprávu, že se ke kandidatuře rozhoupal můj bývalý asistent jonnty, takže letošní volby by nakonce mohly být zajímavé.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=125&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}