Pevné hradby Jericha tentokrát vydržely

Autor: Rubinus | Publikováno: 17.12.2013 22:25:11 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1410x

Druhý zápas s novým vedením sehrálla naše seniorka proti Německu. Ti se letos konečně vrátili do TOP skupiny, kam určitě patří. A protože minulou sezonu hrál náš tým dvakrát v Německu a v obou případech se pořádně nadřel, byli jistě všichni zvědavi, jak tomu bude tentokrát.

Tak především se musím omluvit za za zpoždění tohoto článku. Personál naší tiskárny totiž vyhlásil stávku kvůli malému počtu stravenek. Ty jim sice zaměstnavatel zatím nepřidá, ale protože další zápas naší reprezentace se hraje u GreenPowera (aktivně pomáhá s průzkumy soupeřů), jež vyhrál tipovačku, slíbil, že je za pozastavení stávky pustí na rozestavěnou tribunu, snad dokonce do VIP lóží.

Přestože naši trenéři inzerovali více ofenzivní hru, tentokrát se hrálo kupodivu defenzivně, proti německým protiútokům. Hráči brblali, ale protože nejvyšší čas na ledě dostal nováčkovský útok Prskavec-Vambera-Sochna, doplněný v obraně trochu zkušeným Vyjídákem a veteránem R.Šrámkem, který měl mlaďochy očividně na dozor, ukázalo se to jako moudré rozhodnutí. Ve speciálkách jsme hráli deštník na pas. obdélník a diamant proti přetížení, zde tedy měl soupeř i protitaktiku. Na druhé straně, soupeř zřejmě také sehrával nějaké mladší hráče, jeho hlavní sílou totiž tvořil gólman, v poli jsme měli citelnou převahu a to navzdory tomu, že čtvrtá pětka dostala hned 45% času na ledě. Vzhledem k časům na ledě 15-15-25-45 proti 23-23-27-27 máme i zajímavé srovnání ratingů. My podle staré metodiky (holý průměr) 330 a Němci 329. Pro srovnání naši gólmani, mladí Hilšer a Řídký 292, zatímco německá jednička 388. V ostatních činnostech jsme měli převahu, v obraně dokonce výraznou, +70. Podle nové metodiky, zohledňující časy na ledě to ovšem dělalo celkově 319 proti 327, tedy Němci měli mít zásluhou svého gólmana nepatrně vyšší šance.

Ale nic takového se nepotvrdilo, tedy - v poli jsme měli až nečekanou převahu. Utkání začalo naším náporem a po několika promarněných šancí nám soupeř dal výhodu přesilovky. A ty nám v sobotu šly! 7.min Vintrlík (Máčala, Revenda). A když převahu v 16.min korunovala druhá formace - "zlatá ruka" Jirů (Durďák, Šarboch), šlo se do kabin za nadějně vypadajícího dvougólového vedení.

Němečtí nováčci v obraně hořeli i dále a jejich brankář na to sám očividně nestačil. Hned na úvod druhá přesilovka a znovu využita! 23.min Papula (Pexa, Smělík). Pak se na obou stranách promarnily nějaké šance a čtvrtý úder soupeři zařídila třetí pětka, 31.min Valenta (Smělík, Rumpa). Pak již byl na naší straně vidět tradiční útlum, snad uspokojení, do konce třetiny již měli Němci o jednu šanci víc, ale vše držel Hilšer.

Do závěrečné třetiny na naší straně se do branky postavil Řídký, trenéři si ho asi chtěli sami prohlédnout v akci. A naši hráči polevili, začali prohrávat vhazování a tak naše střelecká převaha již nebyla tak výrazná. Možná to mohlo být těmi časy na ledě, přeci jen, když jediná pětka musí odehrát téměř polovinu doby, nemusí to kondičně vydržet. Ale jako předtím Hilšer, nyní i Řídký pochytal vše a tak se již výsledek neměnil.

A co tomu říká bývalý trenér Rubinus?

Co nám můžete říci k sobotnímu zápasu?
Výsledek je krásný, možná i lepší, než jsme si zasloužili. Sice asistent Mazakis byl zklamán, že se nováčci střelecky neprosadili, ale já myslím, že je velkým úspěchem, že při tom obrovském záběru neinkasovali. Kdyby se Němci přes jejich pětku vrátili do zápasu, mohli jsme mít potíže. Vůbec nám to soupeř dost ulehčil, jeho obrana byla dost děravá.

Pochválil byste nějaké hráče jmenovitě?
Dobře hrál celý tým, je vidět, že proti poslednímu zápasu se Švédy se hrálo ze zajištěné obrany, to brankářům samozřejmě dost pomáhá. Pochvalu zaslouží oba, moc střel na ně sice zase nešlo, ale čisté konto se počítá. Určitě moc povedené přesilovky. Podívám-li se na další hráče, nyní sleduji v první lize třeba Vintríka. Od té doby, co přidal trochu nahrávky, boduje pravidelně. V pondělí to již byl šestý zápas v řadě, kdy se získal nějaké kanadské body. A k tomu se prosadil i za reprezentaci v sobotu, kdy dal velmi důležitý první gól. Jsem moc rád, že si dobře vedou i hráči, které jsem v loňské sezóně povolal já. Oba "sobotní" gólmani, Jirů (druhá branka), Máčala s Revendou nahrávali na úvodní gól, Rumpa měl podíl na čtvrté brance. Letošní nováčci? Zatím nevím, chybělo tam tvořivější křídlo. Prskavec k tréninku nahrávky nemá kvality, Sochna sice ano, ale na střelbě ještě lepší, takže pochybuji, že jeho majitel, současný trenér maďarské reprezentace, mu bude trochu trénovat i nahrávku. A snad bych mu to ani neradil, ještě by nám pak Maďaři mohli dělat problémy, ať žije dál v blaženém nevědomí :). Naštěstí má trochu nahrávky navíc alespoň centr Vambera. Ale i letmý pohled na tu pětku napovídá, že síla tam byla hlavně vzadu. Pokud měl R.Šrámek za úkol to celé ukočírovat, zvládl to parádně.

A jaký je váš názor na sestavení jednotlivých pětek?
První tři byli složené pěkně, u těch nováčků, nevím, možná by se jim napravo hodil třeba Martinů a Sochnu dát třeba k nějakému tvořivějšímu levému křídlu, máme jich poměrně dost - Jirů, Rumpa, Šatný, Křižan, může tam hrát i univerzál Vintrlík ... Také mi připadal divný ten obrovský prostor na ledě, co dostali. Ale to je rozhodnutí nových trenérů, snad si je chtěli důkladně otestovat. Jen kvůli sehrávání to asi nebylo, přeci jen, brát je hned na MS by asi bylo příliš riskantní, navíc tam s nimi byl R.Šrámek, ten sehrávat nepotřebuje. Jak jsem již řekl, Němci nám to dost usnadnili. Příště hrajeme s Poláky, když se dívám ne jejich ratingy z posledních dvou zápasů, také sehrávají a sílu jim také dělal hlavně brankář. Ten je ovšem ještě znatelně lepší, než ten německý, tak uvidíme, s čím na nás vyrukují. Pokud to pojmou víc prestižně a zařadí do nominace i nějaké hráče svého áčka, bude to podstatně těžší zápas, než tuto sobotu.

 

 

 

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=124&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}