Galavečer v Hvězdné aréně

Autor: Rubinus | Publikováno: 7.12.2013 22:44:35 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1406x

Osud (a Rubinus) tomu chtěli, že prvním soupeřem nové trenérské dvojice bylo Švédsko, kterého si nový trenér ještě v minulé sezóně na irské lavičce užil až až ... S napětím všichni očekávali, jak se s novým vedením povede vykročit do přípravné fáze.

O Švédsku jsem již několikrát psal, zůstal jim trenér freddan87, tým jako takový nemají špatný, ale potřebovali by omladit. A možná i jiné vedení, změna je život. Já bohužel nemám ten tým prozkoumaný, ale vlastně mám verzi společné databáze, kterou jsme dávali dohromady ještě s Mazakisem a GreenPowerem před a během MS. Takže podle verze Švédů z 20.11. mají v týmu jediného nováčka - univerzální bek Wilmer Sandell, ve 22 má 4/6 a Prk nevypadá nic extra, 75.

Náš tým mi na přípravu přišel až zbytečně silný, což se projevilo i v zápasovém ratingu, 376:300. Ta hodnota u Švédů je docela překvapivě nízká, když maji v týmu jediného nováčka. Aha, jasně, Švédi mají v kádru jen tři brankáře a chytal nejslabší z nich, Oliver Karlsson, který měl 20.11. hlavní atribut pouhých 680. Tak tentokrát jsme v brance měli jasnou převahu, mnohem lepší jedničku Olivera Lindbergha nechal freddan87 celý zápas sedět na lavici, ten by měl být o něco slabší, jak náš Svátek (20.11. - 965/496/475 a zk. 204). Takticky to máme normální/přetížení/pas.obdélník proti normální/deštník/pas.obdélník, tedy v oslabení protitaktika pro Švédy, ale vzhledem k rozdílům v síle v bráně to nehrálo žádnou roli.

Úvod nám vyšel dokonale, hned z první akce zařídil vedení Prchal (Záhorský, Durďák). Ani na pojistku jsme se nenačekali dlouho, byla ní ovšem potřeba přesilovka pět na tři - 10.min, Záhorský (Binder, Prchal). A když o další dvě minuty přidal třetí gól Pexa, stala se z utkání exhibice, se všemi pozitivními i negativními projevy. Mezi ty druhé patří i snížení důslednosti v obraně a jen tak se mohlo stát, že Švédi v 17.min snížili, Roman Šrámek sice odstavil útočíníka, ale již se nikdo z našich nepostaral o odražený puk. A tak ačkoliv jsme na střely vyhráli 16:5, nakonec měl soupeř lepší procenta střelby, jak po první třetině, tak po celém zápase.

Freddan chtěl zřejmě nováčka "orazit" a tak ho nechal v bráně trápit dál, to se samozřejmě projevilo i na skóre. Ale i naše defenziva si tak trochu vybírala volno. Takže poměr střel v prostřední části sice 12:4, ale do kabin se šlo za stavu 5:2. 23.min - Šarboch (Samko, R.Šrámek), v 28.min A.Šrámek nestačil reagovat na teč před brankou a soupeř si podržel šance v zápasu. Ale převahu jsme zužitkovali alespoň k jednogólovému navýšení, 32.min Šarboch (Šatný).

Na poslední část dostal u nás šanci v bráně Svátek, ale jeho hlavním přínosem bylo pohříchu jen úvodní zamávání divákům ... Švédský benjamínek nebyl trenérem omilostněn a musel se "smažit" dál. A protože disciplína hráčů byla vysokým vedením již poněkud narušena, i vlivem našich oslabení, jednou též tři na pět, nebyla naše střelecká převaha již tak velká, jen 15:10. Začalo to přitom velmi dobře, 42.min - Záhorský (Durďák) a z přesilovky 44.min Prchal (Fousek, Záhorský). Pak jsme si ovšem "vyzkoušeli", zda náhodou nejsme s dnešním soupeřem schopni hrát jen ve třech - asi ne, protože to ve 47.min bylo již "jen" 7:3. Aby nebylo něštěstí málo, 53.min, opět nedůsledná obrana čtvrté pětky, kdy sice R.Šrámek zastavil první střelu, ale puk již nikdo neodpálil, tedy 7:4. Naši zase trochu zabrali, aby si snad soupeř nemyslel, že si může nějak vyskakovat, 54.min - Záhorský (Durďák, Říha) a z přesilovky v 56.min Vintrlík (Máčala, Jaborský). Diváci v naprosté euforii již skandovali střídavě jména trenérů a také "deset, deset", ale místo toho se již jen ještě jednou, dvě minuty před koncem prosadili Švédi.

Viděli jsme tedy hodně gólů a hokej, který se divákům musel líbit. Ale co na to hned po zápase v otázkách bulvárnímu deníku odpovídal bývalý trenér Rubinus?

Jak vidíte úvodní zápas pod novým vedením? - Jistě je pěkné se dívat na zápas s tolika góly. Soupeř nám to ovšem dost ulehčll, jejich brankář byl slabší a trenér ho nechal v bráně trápit až do konce.
Všiml jste si nějakých změn v naší hře? - Jistě, je vidět, že se bude hrát trochu jiným, aktivnějším stylem, ale na první zápas to samozřejmě nemají tolik zažité. Já kluky učil hlavně odpovědně bránit, takové hokejové catenaccio, hráči sice někdy brblali, že by raději chtěli více tvořit, ale ten styl měl výsledky. Každý hráč měl na starosti svůj kosočtvervcový sektor a podle toho, kde byl zrovna puk všichni věděli, co mají právě dělat. Tady občas ti útočníci jezdili kolem dokola jak na lochnesce a výsledem byla hra jak jízda na horské dráze. Proti lépe organizovanému soupeři s dobrým brankářem by to nemuselo mít úspěch, i když se na takový zápas dobře dívá. Doba volné kreativity je pryč, dnes se musí hrát především jako tým. Ale jak jsem řekl, Švédi nám to až příliš usnadnili, takže tento zápas se nedá brát jako nějaká prověrka.
Nominoval byste hráče jinak? - Samozřejmě, ale nesledoval jsem, kdo má kemp, takže třeba mají pravdu trenéři. Určitě bych nechal chytat nováčky, naše jednička s dvojkou mají sehranost ještě od MS. A když už do týmu přišel Sochna, nic proti němu, uvažoval jsem o něl i já vloni, potom měl hrát. Čekal bych i další hráče, co nebyli na MS a měli by se sehrávat, například Rumpa, Vyjídák, nebo i Jirů, ten také ještě není sehraný na 100%. Také nakonec jen dvě přijatelně nahrávající křídla, když už, pak i ty pětky bych asi skládal trochu jinak. První pětka, ti si podle mě nesedli, stříleli dost, ale právě kreativita křídel zde chyběla. Vůbec mi nepřekvapuje, že svúj minizápas prohráli 0:1, jen Jaborský s Máčalou byli u gólu v jedné z přesilovek. Ke Kittlerovi prostě patří na druhou stranu tvořivé křídlo, nebo alespoň lépe nahrávající centr, takže buď k němu měl jít někdo z nenominovaných, Jirů/Rumpa, nebo ze čtvrté pětky Šatný, popřípadě alespoň jako centr Pexa, který má nahrávku navíc. Druhá byla z mého pohledu přijatelná, Vintrlík navíc trochu i nahrávku nyní trénoval a je to mimochodem vidět i v lize. Vyhráli svůj zápas ovšem jen 1:0. Třetí pětka se mi také nelíbí, ale ti vlastně dnes rozhodli. Svůj zápas vyhráli 3:1 a ještě dnes mimořádně disponovaní Prchal se Záhorským přidali dva góly v přesilovce. Se čtvrtou pětkou bych asi souhlasil, ale tam bohužel jaksi hořela obrana, takže dopadli jen 2:2. Pokud dostali dva góly po pucích odražených R.Šrámkem, zaváhal druhý obránce Samko, nebo kdo z hráčů měl ten sektor jistit. Brankáři, ti se dneska příliš nepředvedli, i když se musí uznat, že jim až příliš laxní obránci dnes nepomohli. Když se vede o tolik gólů, pozornost poleví, můžeme jen doufat, že na MS si hráči budou dávat větší pozor. Určitě chválím přesilovky, tři ze šesti je vynikající, oslabení jeden za čtyř je únosné.
Myslíte, že náš tým má na to navázat na bronzovou medaili z posledního MS nějakým ještě cennějším kovem? Jistěže, musí se ovšem doladit nový styl. Dobrý trenér se pozná podle toho, že z hráčů vyrazí to nejlepší, co v nich je. A vynikající trenér to celé ještě umí umocnit tím, že hráče sladí jako tým. Naše nová dvojice má na to celou přípravu, aby tým pořádně vyladila. Nejpodstatnější bude, jak si na MS povedou naši gólmani. Skupina vypadá obtížněji, než minule, i když - z té loňské nakonec vzešli hned dva medailisté. A právě gólmany asi trenéři moc neovlivní, je potřeba vystačit s tím, co máme a pokusit se to nahradit jednak jejich prostřídáním a hlavně dobrou produktivitou, bez toho by se to nepovedlo. Já věřím, že nová dvojice je dostatečně zkušená, aby nám nějaký ten cenný kov přivezla.

 

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=123&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}