Rubinus se loučí

Autor: Rubinus | Publikováno: 1.12.2013 20:26:34 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 597x

První zápas v nové sezóně a zárověň poslední zápas naší seniorky pod mým vedením se hrál proti Brazílii, u Mazakise v Sudetech.

Očekávaly se brazilské fanynky, ale moc jich nepřijelo, prý je u nás moc zima. A tak seznzacechtiví reportéři z nudy hledali sólokapra jinde. Napřed k samotnému zápasu, trenéři se téměř shodli na taktikách, takže oba týmy hrály protiútoky a přetížení v přesilovkách. Jen oslabení se lišila, Češi nacvičovali pasivní, Brazilci aktivní obdélník. Takže jedna česká protitaktika, kterou se však nepodařilo zúročit. Co se soupisek týká, český trenér zvolil obvyklý přípravný slepenec, hráči s nejmenší sehraností doplnění veterány. Tentokrát ovšem byli nasazeni především hráči, u nichž se nedá vyloučit konec reprezentační kariéry. Brazilci nastoupili patrně s nejsilnější sestavou, vyladěnou na ještě vyšší výkon pomocí časů na ledě, 35-30-20-15. A v české brance loňský nováček Hilšer, jištěný Řídkým, tedy soupeři v boji o pozici čtyřky. Ratingově to nakonec vyšlo 339:366, podle časů na ledě dokonce 339:369*

V první třetině si přesto domácí tým získal převahu, kterou soupeř jen trochu přibrzdil zásluhou dobré úspěšnosti při vhazování. Již na MS se Češi mohli chlubit celkem dobrou produktivitou a potvrzovali to i v tomto zápase. K vedení potřebovali, pravda, přesilovku a to hned pět na tři. skóre otevřel v 7.min velmi aktivní Jiruše (Prchal, R.Šrámek) - o všech třech jsem v minulém článku uvažoval jako o adeptech na rozluku, tak měli zdá se motivaci. Tlak byl zúročen v 15.min - Vrabec (Rumpa) - i zde je střelec na indexu a bude na novém trenérovi, ať zváží jeho další působení. Snový průběh dostalo utkání o chvilku později, 17.min - Prchal (Šarboch, Jiruše). Tím se ovšem klady tohoto utkání začaly vyčerpávat. O půl minuty později Brazilci snížili na 1:3 a šlo se do kabin.

V prostřední části český tlak pokračoval, navíc se začala daři i vhazování, ale brazilský gólman se již zřejmě rozchytal a začal čarovat. Přesto jsme v 35.min zvýšili náskok - Jiruše (Šarboch, R.Šrámek). O necelé dvě minuty jsme však nepřežili oslabení a do kabin se šlo za stavu 4:2.

V závěru již domácí tak trochu podlehli uspokojení - bohužel se to českému týmu v přípravě stává až příliš často - a poměr střel se vyrovnal. Do branky nastoupil Řídký, ale tentokráte neměl zrovna zázračný den a tak hosté stav v 51.min korigovali na 4:3 a třásli jsme se o výhru až do závěrečné sirény.

Velmi agilní byla 2.pětka (Prchal, Šarboch, Jiruše, Revenda, R.Šrámek), která střílela z našich nejčastěji. Což sice hráči korunovali dvěma góly, ale nedisciplinovaností v obraně také dvakrát inkasovali. A tak zápas vlastně vyhrála pětka třetí (Rumpa, Kříž, Vrabec, Chovančík, Tomáš). Ti sice stříleli víc jak dvakrát méně, ale jednou se trefili a sami neinkasovali. Jak uložené k zimnímu spánku vypadaly zbylé dvě pětky, první (Křižan, Přikryl, Slavík, Binder, Máčala) i čtvrtá (Křížek, Pexa, Moravec, Švec, Samko). Snad si ti hráči nesedli, v prvním případě mohli snad být ještě útočníci unaveni z MS, zkrátka stříleli minimálně, ale naštěstí ani neinkasovali. Gólmani, u těch se asi nedá říci, že by vyhořeli, ale už jsme od nich viděli lepší výkony.

Zajímavé věci se děly i mimo plochu, koncem druhé třetiny se k naší lavičce přimotal starší divák, působící dojmem, že je pod vlivem návykové látky a dotíral na hráče: "Až mě zvolí, já vás rozpráším, jste lamy!" Ale jeho totožnost neznáme, favorit voleb Jilas13 totiž vedl irské seniory ve svém posledním zápase doma proti Chorvatsku (2:3, přičemž hosté prý bojovali jakoby hráli ještě MS). Tak nevíme, kdo to byl. A o den později se ukázalo, že novináři buď odposlouchávali kabiny jak hráčů, tak trenéry - anebo si prostě vycucali senzaci z prstu. Nedělní bulvární deník přinesl tyto, prý autentické věty: - Konečně se zbavíme Rubinuse a budeme hrát zase ofenzivní aktivko - To je fakt, to jeho věčné kouskování a protiútoky už mi lezou na nervy - A ta buzerace s tím chlastem, vzpomeň si, jak nám chtěli v Irsku zabavit naše flašky - Snad vyhraje jilas13, třeba doveze z Irska něco pěkného jako zápisné - Už těch lemer líných mám plné kecky, zaplaťpánbu za pár hodin končím (trenéři). Ale jak trenéři, tak hráči na dotazy ohledně potvrzení těchto vět odpovídají shodně - no comment. Ať již se jedná o věty autentické, nebo novinářské fámy, v každém případě v pondělí dojde ke změně na lavičce, takže situace se snad zase uklidní.

Rubinus a jonnty: "Děkujeme týmu za výkony v minulé sezóně, i když zlato nakonec nevyšlo. A přejeme hráčům co nejlepší výsledek na příštím mistrovství a těm, co snad budou muset skončit, alespoň hodně úspěchů na klubové úrovni."

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=121&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}