Začátek nové sezóny, aneb o SV

Autor: Rubinus | Publikováno: 28.11.2013 19:20:19 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 729x

Snad všichni majitelé sledují, jak moc jim začátek nové sezóny zařádil mezi SV jejich hráčů. A je to zajímavé i pro trenéry reprezentací. Takže podávám zprávu, jak dopadl sezónní propočet u reprezentace a jaké by byly pravděpodobné změny kádru, pokud bych vedl tým dál - je to jen můj názor, nové vedení má samozřejmě plné právo udělat si to podle svého. Já své doporučení beru jen jako doplněk předávacího protokolu.

Nejlépe bude se asi zařídit podle pozic.

Brankáři:

Všichni brankáři naší seniorky se udrželi - tedy Svátek s A.Šrámkem a Radou mají 3/6. První dva padali minule, Rada ještě dříve. Řídký s Hilšerem mají 4/6, přičemž Řídký také padal minule. Z dalších sledovaných brankářů padnul na 2/6 již pro reprezentaci málo zajímavý Zakopal. Černého Petra v podobě pádu na 3/6 již ve 23 letech si vytál Adamů, jeho šance dostat se do áčka zřejmě povážlivě klesly. Pokud bych zůstával v trenérském křesle dále, asi bych pro MS počítal dále s trojicí Svátek, A.Šrámek, Rada a dále bych sehrával dvojici Řídký, Hilšer. Pokud by nové vedení chtělo přeci jen zde omlazovat, nabízí se asi Kraus z poslední dvacítky. Buď za Radu (pak bychom ovšem jako trojku museli vzít na MS buď Řídkého, nebo Hilšera, popřípadě jet s pouze dvěma gólmany, což je myslím nejhorší varianta), nebo za Hilšera.

Obránci:

Na tomto postu nás sezónní propočet kosil více. Ve 22 letech na 4/6 padl Binder. K hodnotě 3/6 klesli hned tři hráči. V 27 letech Slíž, budiž. Papula (26 let) a nejsmutnější jsem v případě Slováčka (25 let), což je mimochodem podle mých zjednodušených vzorců aktuálně nejlepší obránce. Na 2/6 padnul Chovančík (27 let). Z dalších sledovaných hráčů mimo kádr na 4/6 Macan (23), Rošický (22) a Zubek (21). Na 3/6 Janáč (24). A na 1/6 býválý reprezentant R.Novák (29). Měl-li bych nominovat, vychází mi pořadí prvních deseti hráčů Slováček, Bláha, Dunaj, Říha, Slíž, Švec, J.Šrámek, R.Šrámek, Janich, Fousek. Chovančík je tedy již mimo pořadí a nutně se musí zvažovat jeho reprezentační konec. Podobně v případě R.Šrámka a Švece - ten navíc začíná mít docela pokroucený tréninkový poměr.  Protože další, Tomáš s Papulou nejsou výrazně slabší, nejméně dva z těc vyjmenovaných tří (Chovančík, R.Šrámek, Švec) asi mohou končit. A pokud by jel na MS jako debutant v páté řadě někdo mladý, třeba Revenda, lze se rozloučit s celou trojicí.

Centři:

Za základu nám na 3/6 padli Kaločai (26) a bohužel i relativně mladý Šarboch (24). A protože čas na nikoho nečeká, tak na 2/6 klesl Přikryl (27). Ještě hůře řádil přepočet mimo kádr, mezi potenciálními kandidáty. Nově mají 3/6 Michna (25), Špaček (27 - ten už samozřejmě musel, bohužel má slabinu v kvalitě techniky, ale vyhrál kanadské bodování naší I.1 a jestliže padl až ve dvacetisedmi teprve na tuto hodnotu ...), Tureček (26), Galíček, Držík (oba 24), na 4/6 padají Dědeček (23), Špáta (22) a Jizba (21). A pro úplnost, na 2/6 padl bývalý reprezentant Potůček (29). Pořadí mi vychází nyní Jaborský, Drdlík, Kaločai, Přikryl, Pexa dále pak Kříž, Záhorský. Kříž již 2/6 má a tak je kandidátem na závěr u týmu. Dal by se zvažovat i konec u Přikryla, protože Pexa se Záhorským nejsou o moc horší a do konce této sezóny by na tom měli být lépe. Ale oba veteráni měli minulou sezónu asi lepší produktivitu, jak jejich potenciální nástupci, takže se to asi musí ještě zvážit. Niccméně, s jedním z nich bych se asi rozloučil téměř jistě, omlazovat se má průběžně.

Křídla:

Bohužel nám na 2/6 spadli hned dvě opory, Hrdina a Martinů (oba 27). Dále i Jiruše (26). Ostatní nám sice vydrželi, ale již z minula mají 2/6 Prchal, Slavík, Křížek, Moravec (všichni 29), Křižan (28) ... Tady se bude muset "řezat" asi nejvíce. Ale napřed se mrknu ještě mimo kádr, jak to dopadlo tam. Vichřice řádila i zde. 4/6 mají nově Sochna, Nejedlík, Šimáně, Stráský, Baloun, Vlasatý, Kostka (všichni 22) a Flajsar (21). Nově najdete hodnotu 3/6 u Mácala (25), Klapače, Hégra (oba 24) a Šudy (23 - dost brzy, ale on má stejně slabší kvality). S hodnotou 2/6 se může zřejmě s nadějí na reprezentaci rozloučit Šlitr (27) a na 1/6 se již dostal veterán Sadílek (29). Pořadí mi vychází - a pozor, tady máme málo univerzálů, je třeba hlídat i strany - Prchal (L), Hrdina (L), Slavík (R), Křižan (L), Kittler (R), Martinů (R), Šatný (L), Křížek (L), Vintrlík (U), Durďák (R). Dále pak Jiruše, Vraqbec, Moravec, Kamarád (všichni R), Rozkopal (U) a konečně Jirů a Rumpa (oba L), nakonec Smělík (U). Zdá-li se někomu to pořadí divné, je to tím, že se počítá i nahrávka. Křížka jsem nevzal již na poslední MS a myslím, že jsem neprohloupil. Takže to je hlavní kandidát. A protože jak Jirů, tak Rumpa mají produktivitu docela nadějnou, asi by se dalo uvažovat nejméně o jednom z dvojice Prchal, Křižan. Ten druhý je sice o rok mladší, takže já bych měl určité pokušení si ho ještě sezónu nechat ... U trenérů, kteří nahrávku křídel neuznávají ... Rád to nechám následníkům :). Na pravé straně by asi skončil určitě Jiruše, stejně není ani mezi TOP pětkami a praváků máme dost. Naprosto neperspektivní je již Moravec a skoro jistě i Vrabec. Otázkou je potom Slavík ... Určitě bych v kádru ještě nechal Martinů, je to jediný pravák s přihrávkou a to považuji pro naší produktivitu za důležité. Tématu nahrávky našich křídel se nevyhnu. Přes 100 mají nalevo Křižan, Šatný, Rumpa a Jirů. Dále nově univerzál Vintrlík (vida, osvěta má i nějaký vliv, velké díky do Pardubic - i když jste s Ježenou nyní prohráli, myslím, že dlouhodobě litovat nebudete ...). A napravo bohužel jen Martinů. Veterány už bych nechal, ale z těch mladších by mohli na nahrávce trochu přidat Durďák, Rozkopal i Smělík, kvality mají dost slušné na to, aby je 10-15% nahrávky nezabilo, jen přesvědčit ty majitele, no ... A takový Kittler by mohl experimentálně přidat nějaké % alespoň na technice.

Na závěr tedy přeji hodně štěstí v nové sezoně příštím trenérům a loučím se. Možná bych mohl zůstat zde na serveru jako "nezávislý" novinář, uvidíme, jak se to vyvrbí.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=120&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}