MS seniorů, den devátý.

Autor: Rubinus | Publikováno: 28.11.2013 00:40:04 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 623x

V posledním dni MS se již hrají vždy jen dva zápasy. O titul a o bronz skupin TOP. Pro nás platila ta horší varianta, hráli jsme alespoň o třetí místo - což byla patrně pro některé reprezentanty poslední šance získat ještě nějakou medaili.

Zatímco o předchozích dnech jsem vás informoval nejpozději s jednodenním zpožděním, tentokrát se to protáhlo. Oficiálním vysvětlením je začátek nové sezóny na PPM a dvě noční v práci s pomalým internetem. Neoficiálně se proslýchá, že vedení pilo střídavě na žal po vyřazení od Lotyšů (fernet, případně černé pivo) a na radost za bronzovou medaili (whisky, slivovice a světlé pivo). Tak je jasné, že pomalu procitáme až čtvrtý den po návratu ze šampionátu. Nebožtík Dr. Skála by z nás měl jistě radost!

Vzhledem k tomu zpoždění asi nemá příliš smysl popisovat poslední zápas, kdo chtěl, jistě už si výpis prostudoval. Podstatné je, že Svátek chytal spolehlivě a unavenější Srby jsme načali již první třetinou, po které jsme vedli 3:0. Pak jsme ještě gól přidali, na závěr ze soboty zůstala v nastavení malá chybička, takže se při čtyřbrankovém vedení naprosto zbytečně snižovalo nasazení, ale i tak jsme Srbům ještě dali jeden navrh. Konečná výhra je splátkou za loňské čtvrtfinále - tedy rád bych věřil, že počátkem dlouhé řady splátek ... Ve finále pak spolehlivě hrající Lotyši porazili 2:0 Maďary, jsme s jonntym přesvědčeni, že pokud by naše semifinále dopadlo opačně, zvládli bychom to také. V kategorii dvacítek titul získali rovněž Lotyši, před Slováky. A naše reprezentace má bronz, když porazila Maďary. Více se o tomto MS dočtete zde. Své tažení nedotáhla ani osmnáctka, která ve finále podlehla smolně Maďarům. Bronz v této kategorii získalo Slovensko, brambory mají v Německu.  

Takže jak šlo MS den po dni?
1.Česká republika - Švýcarsko 5:2 výpis
2.Dánsko - Česká republika 1:4 výpis
3.Česká republika - Maďarsko 5:2 výpis
Skupina tedy bez ztráty desítky (i když si asi moc manažerů na PPM pořad tehdejší ČST "Deset stupňů ke zlaté" nepamatuje) a to i přes šetření jedničky Svátka a postupné vynechání hráčů nejlepších tří pětek v jednom zápase.
4.Polsko - Česká republika 0:2 výpis
5.Česká republika - Rusko 0:3 výpis
6.Česká republika - Finsko 3:1 výpis
 Protože jsme šli do osmifinále bez ztrát, pokusili jsme se prostřídat své nejlepší hráče ještě jednou. A když jsme zvládli hned první zápas s urputně bojujícím Polskem, nebyl důvod to "kolečko" nedokončit. Navíc se také mohlo snížit nasazení na exhibiční level. Zde zářili oba naši brankáři. A.Šrámek vychytal Poláky, Rada pak dobrým výkonem v zápasech s Rusy a Finy nepustil do brány již připraveného Svátka. Proti téměř naplno bojujícím Finům navíc vychytal cennou výhru.
7.Česká republika - Litva 5:0 výpis
Vzhledem k zablokovanému Kozaři jsem si dovolil malý luxus a nechal proti původnímu plánu stát 4.pětku, ta volno na MS ještě neměla. Svátek debutoval na MS (myšleno aktuálním) a úspěšně, s nulou na kontě.
8.Česká republika - Lotyšsko 2:4 výpis
Měli jsme být velmi mírnými favority, odhadoval jsem to tak na 52% pro nás, ale nevyšlo to. NF bych tomu však neříkal. Jednak ten zápas šel jistě nastavit lépe, zvlášť když se dívám na pozápasový výpis a bohužel i oba naši gólmani neměli úplně 100% den - škoda, Šrámka ze zápasu proti Polsku bych za toho, co chytal proti Lotyšům jistě vyměnil ... A také jsme selhali v poslední třetině v oslabeních, která nám jinak na MS celkem vycházela.
9.Srbsko - Česká republika 0:5 výpis
Bronz jsme samozřejmě chtěli, již jen za to minulé čtvrtfinále a na rozdíl od soupeřeměli  i více sil, takže se povedlo.

A na závěr se podíváme, jak kdo ze závěrečných čtvrtfinalistů dokázal rozložit své síly. Nejefektivnější jsme byli my. Ovšem Lotyši nějaký úsporný systém také používají, tím se dá rovněž vysvětlit jejich spolehlivost, se kterou tak pravidelně na MS postupují do závěrečných kol. Určitý systém mají i Finové, ti však točí obvykle tři pětky, což je očividně z hlediska úspory méně efektivní. Samozřejmě nám pomáhal ten hladký průběh zápasů ve skupinách, jinak bychom museli s jonntym sáhnout do rezerv dříve ... Obrázek v plné velikosti
Ratingy čtvrtfinalistů na MS

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=119&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}