MS seniorů, dny č. 4 a 5.

Autor: Rubinus | Publikováno: 20.11.2013 23:58:33 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 615x

Do osmifinálové skupiny jsme nafasovali Polsko, Rusko a Finsko, přesně v tomto pořadí s nimi hrajeme. Zásluhou štěstí a snad i našich trenérských schopností nám na postup stačila pouze jediná výhra.

Nabízely se tři strategie. Nejriskantnější by byla vypustit úplně vše a doufat, že v posledním zápase budou mít Finové jistý postup a my je na nějaký lehčí level porazíme. Jak ukázal další vývoj, nevyšlo by to, museli bychom zítra s Finy hrát naplno a doufat, že se to povede. Jinou strategií bylo pokusit se vyhrát hned první zápas s Poláky a mít klid na dvě velmi nízké. Poslední možnost bylo nějaké lavírování pomocí nasazení mezi normál a velmi vysoké s velmi dobrou šancí uhrát tři body, za určitých okolností by jich stačilo třeba i méně. Já se nakonec přiklonil k variantě č.2 - pokusit se porazit hned Polsko, ovšem s tím, že kdyby NF nedal a prohrávali jsme, vypustil by se zbytek zápasu a zkusili bychom to zase o den později.

Protože Polák nemění speciálky, hned jsme měli na ně protitaktiky jisté, "des" na "aob" a "pob" proti "pre". Hrálo se ovšem velmi slušně, 2:1 na vyloučené pro nás, bez využití. Ve hře aktivko proti normálu, sestava v poli stejná, jako na úvod proti Švýcarům, jen s A.Šrámkem v bráně. Dalo to slušnou převahu, ale celá první část byla o marném dobývání polské branky. Jejich gólman má hlavní atribut přes tisíc a bylo to znát, i když zkušenosti jen 114. Co se s hráči stalo během první přestávky, těžko říci, asi jsme na ně zapomněli zařvat. Ve druhé třetině nás Poláci naopak přehrávali. Ale hlavní je, že první branku jsme dali my - a to v 37.min Jirů (Fousek, Janich). Střelec tedy potvrdil letošní šťastnou formu a údržbářská čtvrtá pětka nám zajistla vedení. A. Šrámek v bráně dělal doslova zázraky. Na poslední třetinu jsem stáhl na tři pětky, zatímco Poláci kupodivu ne. To nám hru více než vyrovnalo a když náš gólman dále chytal spolehlivě, došlo na polskou powerplay. Tu rozhodla dvojice našich veteránů krátce po jejím zahájení. R.Šrámek získal puk, přes Drdlíka se dostal ke Slavíkovi a ten předvedl, že prázdnou branku ještě trefí. Stačilo na to 11s. Zbylé téměř dvě minuty se již demoralizovaní soupeři na nic nezmohli.

Finové porazili Dány až v prodloužení, Maďaři přehráli Rusy. Tím bylo jasné, že jsme ve čtvrtfinále a splnil se mi tajný cíl, postoupit za čtyři zápasy a mít dva dny "volna". Ve druhé skupině se děly věci. Kozař zmákl Slováky a to s nasazením čtyři - těm se totiž podařilo prostřelit soupeřova gólmana až ve 47.minutě za stavu 0:2 a to bylo vše, naopak dostali přidáno . Pravda, ten Litevec má rating 455*, daleko nejvíce ze všech. Pokud je nafásneme, nebude to žádná legrace. Zápas Lotyšska se Španělskem, to je na samostaný článek o tom, jak se na MS hrát nemá ... Lotyš začal na čtyřku a prohrál třetinu 0:3. Místo aby se na to vykašlal a zkusil své štěstí další den - Lotyšsko šlo do osmifinále také s plným počtem bodů - přepnul na velmi vysokou. Za normálních okolností by ten zápas prakticky nemohl otočit. Ale Španěl se zřejmě domníval, že tři góly po první třetině jsou dostatečný náskok a snížil na normál. K tomu vyměnil i 100% chytajícího gólmana. Výsledkem byl stav 4:3 pro Lotyše (!) po 2.třetině. A Španěl se ani nepojistil. Přitom potřeboval na rozdíl od Lotyšů bodovat! Zápas však dál v klidu dohrával na normál a zaslouženě prohrál 3:6. To žádný génius nebude ... O záchranu Bulhaři porazili Slovince a jejich návštěva v top skupině se možná protáhne. Švýcaři porazili Portugalce až v prodloužení. Všechny tyhle čtyři týmy jsou přeci jen slabší a pokud by v jiných zemích měli schopnější trenéry, tyhle reprezentace by se do A skupiny nikdy nepodívaly. Švédsko, Německo, Rumunsko, Francie, Kanada, asi i Chorvatsko, tohle vše má minimálně na pravidelný pendl mezi TOP a skupinou I. O patro níže Turci senzačně porazili Itálii - klasika, Italové zkusili ušetřit na čtyřku první třetinu, už se nechytli. Švědi s Chorvaty vyhráli až v prodloužení a Rumuni, ti dokonce v prodloužení prohráli s Ukrajinou. Ještě níže pak Jilas s Iry narazil na své mistry. Britové bez větším potíží vyhráli 5:2. Poměru sil to odpovídá, ale pro Iry to musí být bolestné, mají je počítám rádi asi jako nejstarší generace u nás Němce a ti mladší Rusy ...

Na pátý den byl postup jistý, takže bylo naordinováno "piánko". Lehčí individuální trénink, pro nehrající dokonce i nějaká pinta povolena, tým vedl kustod, mohl si jako asistenta přizvat jednoho z diváků ... Škoda, že to vyšlo právě na Rusy, ale dal jsem přednost odpočinku před trestáním za reálný socialismus. Snad příště. K zápasu pak není co psát, naplno hrající Rusové nás jasně přestříleli, ale protože Rada v bráně chytal jak o život, dokonce byl po první třetině bezgólový stav a po druhé jsme prohrávali jen o gól, když Rusáci dali jen přesilovku. Další dva góly přidali v závěru, takže Rada má velké plus za to, že Rusům nedovolil snížit level. Ze stejného důvodu se na led nepodíval Svátek a na rozbruslení bude mít až poslední třetinu zítra - ledaže by Finové lažírovali natolik, že bychom v po dvou třetinách vedli o gól, nebo by byl rovný stav. Pak trochu přidáme a Svátek bude odpočívat. Koneckonců, minulé vedení, možná ke své škodě, jelo na MS jen se dvěma gólmany, takže ať si letos Rada na svém, dost možná jediném a posledním MS pořádně zachytá.

Finové podlehli Maďarům, takže zaplaťpánbu, že jsem neriskoval a nevypouštěl osmifinálové zápasy od začátku. Musel bych hrát naplno zítra a výsledek by byl jako obvykle nejistý. Poláci si své šance zachovali výhrou nad Dány. Náš zápas s Rusy jim samozřejmě nepomohl, ale to je život, měli se víc snažit ve skupině - koneckonců u nás byli v osmašedesátém na nezvané návštěvě také ... Skupina je nyní trochu zamotaná, jistý postup máme jen my. Finové mohou teoreticky nepostoupit, ale to by museli s námi prohrát o sedm a více branek. Já je potápět nebudu a o tolik bychom je těžko poráželi i naplno. Druhá skupina je trochu jasnější, Slováci porazili lehce šetřící Lotyše. Ti asi nechtěli jen prohrát moc a tak dali normál. Španěl s nožem na krku prohrál se Srby a ani se nezmohl na stažení na tři pětky. Se svým letošním taktickým výkonem se může nechat vyfotit. Kozař zásluhou svého gólmana zmákl Brazílii na čtyřku, ale s časy na ledě 45-40-15. To té energii hráčů svých dvou nejlepších pětek moc nepomohl. Ve skupině nyní jde jen o to, zda Brazilci dokáží získat alespoň dva body proti patrně spořícím Lotyšům. Je to docela pravděpodobné, takže se musí trochu snažit i Slováci (proti nejspíš šetřícím Srbům) a Litva s již vyřazenými Španěly - ten jejich chytrák už nemusí nic vymýšlet a klidně to může napálit naplno, když se mu podaří rychle prostřelit litevskou godzillu, může Kozaře vyšoupnout v osmifinále. je to docela možné. I proto nijak zvlášť neřeším, s kým budeme hrát čf a energii v zápase s Finy na nějaký pochybný výběr obětovávat nebudu. Stejně jako s Rusy, když to Finové přeženou s šetřením a bude vyrovnaný stav, teprve pak je zkusím lece poškádlit. V boji o záchranu si šanci zachovali Portugalci porážkou Bulharů a prvním sestupujícím jsou Slovinci, kteří nestačili na Švýcary. Ve Slovinsku mimochodem kandiduje můj asistent jonnty ... Bulhaři potřebuji porazit Švýcary. Pokud by vyhráli pouze v prodloužení, musí doufat, že nevyhraje Portugalsko se Slovinci. Stav je CHE 5, POR 4, BUL 3, SVN 0. Zápasy v jedničce byly posledními v základní části, takže v důsledku šetření energií došlo i na nějaká překvápka, která ovšem nic neřešila. Čtvrtfinálové dvojice na zítra tam mají Bělorusko-Rumunsko, Německo-Itálie (to je pro Němce slušná šance, ale oni zklamali již mockrát), Francie-Švédsko (dobře freddanovi87 tak, hrál tužku a tak má obtížného soupeře hned na startu) a Kanada-USA. O záchranu tedy hraje (trochu) překvapivě Chorvatsko, dále Norsko, Turecko a Ukrajina. První dva mají ze zápasů ve skupinách tři body náskok, to je u Norů docela překvapivé a Ukrajinci si budou muset hrábnout na dno, chtějí-li se zachránit. Turkům nevěřím, i když jeden zápas překvapivě ve skupině vyhráli, bohužel ne ten správný. O patro níže pak je kouzlo Irů fuč. Další prohra a to s Holanďany. Postup se jim tedy vzdaluje. Téměř jistým postupujícím je Británie - 14b. Druhé je Nizozemí - 11b. A na svou šanci čekají Argentina s Irskem, oba - 9b. Páté je Estonsko - 6b a protože Argentinci hrají ještě s Holandskem, šance Estonců na postup jsou v rámci sci-fi.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.