MS seniorů, 15.sez. - dny č.2 a 3

Autor: Rubinus | Publikováno: 19.11.2013 00:55:47 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 532x

Pro druhý den bylo naším soupeřem Dánsko a v posledním dni základních skupin jsme měli nalosovány Maďary.

Zápas proti Dánům dával šanci zajistit si osmifinálovou účast. Už jen proto, abychom nemuseli hrát v plné sestavě proti Maďarům. Takže volno dostala další šestice hráčů nejlepších tří pětek, do brány nastoupila dvojka A.Šrámek a šlo se na věc.  Sebekriticky musím uznat, že po taktické stránce mi úvod šampionátu nevyšel. Soupeř nám trefil herní protitaktiku, když na naše protiútoky měl aktivko. A dalo se to předvídat, ne že ne. Jakousi náplast dalo naše oslabení, kde jsem protitaktiku trefil já, s "dia" proti "des". Přesilovky byly neutrální, "som" proti "dia". V důsledku toho nás Dáni přestříleli. Ale tým jsem zřejmě složil docela slušně, protože zatím se nám i přes celkem průměrné gólmany daří dávat soupeřům lekce z produktivity. Důležitý úvodní gól v 11.min zařídila první pětka (tentokrát s nejlepší obranou a zhruba třetím útokem) - Přikryl (Říha, Slováček). Těsně před sirénou hoši z 3.pětky přidali pojistku - Hrdina (Kaločai). Druhá třetina nám nevyšla vůbec, to nás Dánové válcovali poměrem střel 11:3. Ještě že se dařila vhazování a přežili jsme obě oslabení, Dánové jen, proti naší druhé pětce, snížili na 1:2. Chtěl jsem mít jistotu po dvou dnech a tak jsem pro případ relativně vyrovnaného průběhu měl v záloze malou pojistku, stažení hry na tři pětky po 2.třetině. Tento tah vyšel dokonale, navíc soupeř s něčím takovým možná nepočítal, dál hrál na čtyři formace. I protože tým je v soutěžních utkáních skládán tak, že 4.formace je vždy nejslabší - aby mělo její stažení co nejvyšší efekt. V závěrečné třetině sice i nadále Dánové vyhráli na počet střel (13:9), dokonce i na buly 10:9, my jsme přidali to nejcennější, dva góly. Po třech minutách srovnala účet druhá pětka - Vintrlík (Jaborský, Křižan) a koncem deváté minuty se stejná parta dostala do kladných čísel - Jaborský (Křižan, J.Šrámek). Ratingově nám to vyšlo 376:346, počítáme-li podle časů na ledě, pak dokonce 378:347. Výhra tedy celkem zasloužená. O to příjemnější, že to byli před čtyřmi sezónami právě Dáni, kdo vystavil Pubmasterovi stopku již v osmifinále - 2:0 a tehdy hráli také aktivko na naše protiútoky :). Pochvalu zde zaslouží zejména A.Šrámek a jeho spolehlivý výkon mezi tyčemi.

Ve druhém zápase pak Maďaři dle očekávání porazili Švýcary, ti opět trochu šetřili energii nasazením 445. Pochybné, kdyby to "Hodináři" napálili naplno jak proti nám, tak proti Maďarům - třeba by ani skupinu o záchranu, na kterou šetří, nemuseli s trochou štěstí hrát. Jinak se den v TOP skupině obešel bez výraznějších překvapení. Slováci se nadřeli proti Slovincům, s trestem za spekulování s energií došlo na Poláky, kteří prohráli s Rusy (nas. 445), energii bez ztráty bodů ušetřili jen Finové, kteří si na poslední část s Portugalci mohli dovolit normál. Kozař opět padl a proti Lotyšům v poslední třetině rezignoval a dal velmi nízkou. Musel se tak spoléhat na to, že třetí den porazí slabší Bulhary a půjde do osmifinále, i když bez bodů. Ve skupině I k nějakému překvapení nedošlo, i když se Švédi proti Američanům nadřeli a vyhráli až v prodloužení. Ve skupině II se o senzaci postaral Jilas13, když si s Iry podal Argentinu 3:0 a sen o návratu Irů do I. dále trvá.

Třetí den nás čekali Maďaři, podle prognóz asi nejsilnější soupeř ve skupině. Shodou okolností se jednalo o velkou česko-maďarskou bitvu, od "18" přes "20" až po seniory. S nimi máme také nějaké účty, na minulém MS nás ve skupině porazili v prodloužení. Volno zde dostali hráči 3.pětky, jak bylo před MS naplánováno a protože byl postup jistý, mohl jsem si dovolit luxus a postavit do brány trojku, Radu. Nastavení bylo tentokrát trochu volnější, ale na úsporu energie kvůli průběhu nakonec nedošlo. Alespoň jsme však nemuseli jít na tři pětky. Hrálo se o body do osmifinále, protože již před zápasem bylo jasné, že o účast ve skupině o záchranu se hraje jen v tom druhém zápase, Dánové potřebovali s "nulovými" Švýcary bod. Prptože maďarský trenér zřejmě nerad mění taktiku speciálek, připsal jsem si zde - i zásluhou toho, že jsem si koncem přípravy zajistil lehké natrénovaní třetí taktik - hned dvojitý zisk protitaktiky, "des" na "aob" a "pob" proti "des". Ve hře jsme měli normální s tím, že Maďaři by mohli bránit a na kouskovat s jistým postupem snad nebudou. Soupeřův trenér vůbec předvedl taktického "kočkopsa", čas pětek na ledě 25-30-45, tedy hra skoro na 2,5 pětky a k tomu ovšem pouze vysoké nasazení. V zápase jsme měli celkem jasnou střeleckou převahu, ale trochu uklidnit jsem se mohl až koncem druhé třetiny. V sedmé minutě se zaskvěla naše nejslabší formace - Durďák (R.Šrámek, Fousek), ale Maďaři zvládli ještě v 16.minutě vyrovnat. Zápas rozhodly speciálky, využili jsme obě naše přesilovky. Do vedení nás poslala v 31.minutě přesilovka - Martinů (Prchal, Kaločai). Stejní hráči drué formace přidali o pět minut později pojistku - Kaločai (Martinů, Prchal). V poslední části to vypadalo na drama, Maďaři totiž snížili hned ve 3.minutě na rozdíl gólu. Pak se hra tak nějak převalovala a já tnul, ale dostali jsme šanci ve druhé přesilovce a necelých pět minut před koncem vedli zas o dva - Hrdina (Vintrlík, Kříž). Pár sekund před koncem korunovala svůj výkon druhá formace - Prchal, Kaločai, Martinů. Pochvala celé této formaci, ale i za čtyřce za "načnutí" soupeře, Radovi za obstojný výkon. Hráči jedničky a trojky sice utkání zakončili s -1, ale Hrdina, Vintrlík a Kříž proměnili tu druhou přesilovku a znovu Vintrlík, získává bojové jméno "herečka", obě ty přesilovky byly po faulech na něj. Správný kolektivní výkon, když má někdo slabší den, ostatní ho zastoupí. Ratingy máme 365:357, se započtením časů na ledě pak 365:358 - tedy Maďaři těmi divnými časy nic nezískali, jen si poněkud "odvařili" pět hráčů ...

K překvapení nedošlo, ale poměrně nechutné bylo nasazení v zápase Brazílie-Slovinsko, oba týmy na velmi nízké, to se nám samozřejmě nehodí, aby si jeden z možných soupeřů play-off, Brazílie, s celkem nechutně silným gólmanem (410*), takhle šetřil ... Zřejmě tam již bylo rozhodnuto o tom, že Slovinci budou hrát o záchranu a tak ani jednmu z týmů bohužel pro nás o nic nešlo ... Energii ušetřilo bohužel Lotyšsko, které zvládlo Srby i na vysokou. A také Kozař si troufl se stejným nasazením na Bulhary - měl kliku, ta jeho obluda v bráně (462*!) vychytala nulu. Ale protože jde do somifinále bez bodů, moc platné mu to asi není, potřebuje nejméně dvě výhry a to lehké nebude, čeká ho Slovensko,Brazílie s též slušným gólmanem a stále ještě úřadující mistři světa Španělé. Skupina I zažila hned dvě překvápka. Němci potupně prohráli s Norskem, taže i přes jejich ratingy se jim postup začíná vzdalovat - jsou asi neschopní, potřebovali by trenéra, bohužel neumím německy :). Nečekal bych ani prohru Rumunů s Francií. V nejnižší skupině pak Argentina, nalomená od Irů, prohrála s Bosnou - španělsky rovněž neumím. Další výhra Irů, tentokrát s Estonci, až tolik překvapením není, senzační ovšem je, že Jilasův tým stále nedostal na MS gól. Oni snad těm soupeřovým střelcům posílají bedny vizoura již před zápasem, nebo co ...

Jak je vidno, zázrak se žádnému z outsiderů letos nepodařil a osmifinálové skupiny vypadají takto:
A - LVA 6, BRA 4, SVK, SER 3, ESP 2, LTU 0.
B: CZE 6, FIN 5, RUS 3, DEN 2, POL, HUN 1.
Nabízí se hned několik strategických variant. Pokusit se vyhrát za každou cenu hned první zápas, tak nějak "šolichat" s tím, že jedna výhra se skoro jistě povede a drsně riskantní, vypustit oba úvodní zápasy se slušnou šancí, že naopak Finové si postup zajistí a budou v závěru šetřit energii právě proti nám. To by tedy byl "majstrštyk", postoupit takto, ale kdyby mi to nevyšlo, budu na PPM navždy znemožněn. Uvidím zítra, jakou variantu si vyberu. Máme postupně POL, ti hrají o život, dále Rusy, kteří, pokud porazí Maďary, už by také mohli "šolichat", nakonec Finy.

Obrovskou kliku má naše dvacítka, které "své" Maďary také porazila a protože vypadla Kanada, jde do osmifinále též s "plnou nádrží" a na rozdíl od seniorů dokonce i trochu energie ušetřili. Dále jde i osmnáctka, ta však jen se třemi body, protože maďarským vrstevníkům jediná podlehla. Sen o hattricku tedy dále trvá, fanděte!

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.