MS seniorů, 15.sezóna, den č.1

Autor: Rubinus | Publikováno: 17.11.2013 00:58:11 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1366x

Na úvod nám letošní los přiřkl Švýcarsko. Tým s jedním z nejslabších ratingů v TOP skupině, ale také tým, jež minulou sezónu "načal" Slováky výhrou 2:1 a to ještě s použitím nasazení 3-4-5.

Nechtěl jsem nechávat náhodě větší prostor, než si zaslouží a tak bylo jasné, že co se týká nasazení, pojedeme od začátku naplno a snižovat tempo budeme jen při dobrém vývoji. K tomu nám po 2.třetině jeden gól chyběl, takže jsme neušetřili nic, když tedy pominu, že volno dostala část nejlepších hráčů. Teď "po boji" je vidět, že tam mohlo být asi klidně i snížení tempa i při vedení o pouhé dva góly, ale nechtěl jsem zase tak moc riskovat.

Takticky jsme to měli akn/pre/dia-def/som/pob - takže nám chytili protitaktiku při našich přesilovkách, ale platné to soupeři nebylo. Ve hře jsem počítal, že budou hrát buď def, nebo put, takže volba byla jasná, aktivko, které dává slušné výsledky i proti defenzívě. Švýcaři celou přípravu odehráli se stejnými taktikami ve speciálkách, trenér tam působí třetí sezónou, tak jsem se díval i na ten jejich "loňský" zápas se Slováky, přesto inkasovaný taktický zásah.

Celou první třetinu jsme se marně dobývali do švýcarské branky a já se při naší střelecké převaze začínal dost bát, že nám tam něco spadne a dopadneme jako osmnáctka, která podlehla Švýcarům 1:2. O přestávce jsme hráče zřejmě motivovali lépe ("žádný chlast, lumpové!") a tak to začalo šlapat. Na druhý pokus jsme využili přesilovku a důležitý úvodní gól brankáři s provokativní přezdívkou "100%" vsítil Kittler (Jaborský, Šatný) - už také bylo na čase, aby mi tento hráč, objev předešlého trenéra Vesla, přesvědčil o svém přínosu pro tým. Soupeřův gólman ztratil své kouzlo a pojistku rychle zařídila formace č.2, Jaborský (Šrámek J.). Zbytek utkání byl v režii našich dvou posledních pětek. Čtvrtá je dávala, pánové Kříž a Jirů se mi zřejmě snažili doložit, že moje rozhodnutí o jejich nominaci, minimálně v případě nováčka Jirů dost píekvapivé, bylo správné - zařídili postupně tři góly, k prvnímu asistencí přispěl ještě Fousek, k poslednímu byl mezičlánkem Durďák. Třetí formaci tvořila naše nejlepší nominovaná dvojice obránců a k nim zhruba třetí nejlepší nominovaný útok, jen byl kvůli nahrávce přehozen Vintrlík s Kittlerem .Třetí útok branku v plném počtu nedal, jen Šatný s Kittlerem byli nasazeni na tu důležitou přesilovku. A v době, kdy bylo utkání téměř rozhodnuté, se právě lekovážná defenzivní hra této pětice postarala o mírné zdramatizování zápasu, když při čtyřbrankovém vedení Švýcaři dvakrát snížili. Zkazili Radovi šanci na nulu, ale vyhrálo se, trest bude mírný. Budou Radovi dělat svačinky až do konce základní části! Konečný výsledek tedy 5:2, což je slušný základ do dalších bojů. Rating nám vylezl na 375 a když uvážíme, že chytala trojka a dvojka seděla na lavici, k tomu chybělo šest hráčů nejlepších tří pětek, na které pro úvodní mač vyšlo volno, pak máme potenciál na něco přes 390*.

Nejvyšší rating dosáhla zásluhou svého gólmana Litva, 395*, ale přesto, nikterak překvapivě, podlehla Srbům. Překvapil ale Kozař, když tentokrát po srbském vedení 1:0 po první třetině nevyměnil gólmana ani nesnížil tempo hry na velmi nízké, jak to prováděl v minulých sezónách. Ona ta jejich skupina je těžká, ale přesto - možná to udělat měl. Stejně Litva ten zápas projela, protože její hra v poli je slabší a otáčení zápasů je pro ni tedy těžké, snad si Kozař měl nechat energii na další zápasy. Ale to je jejich věc. Na Slovensku se podepsal NF, když při poměru střel 40:18 podlehlo Brazílii 0:1. Ale vliv možná mohlo mít i to jejich letošní velké omlazení, třeba jim právě dnes nějací ti zkušení hráči chyběli. Také jejich věc. V naší skupině pak byli Maďaři vytrestáni za spekulování s energií, začali proti Dánům jen na vysokou a mají nakonec pouhý bod, zatímco soupeř dva. Důsledkem je, že musíme počítat na poslední kolo ve skupině s naplno hrajícími Maďary, zatímco zítra Dánové ještě nemusí jít úplně "na krev". Jediný, komu se v TOP skupině podařilo ušetřit energii bez ztráty jsou Poláci, ti zmákli Porugalce hubenou výhrou 1:0, když hráli celý zápas na vysokou. Škoda, také jim tam mohlo něco spadnout :).

O patro níž ratingově nabušení Němci, pro mě nijak překvapivě, podlehli Kanadě. A Švédi padli s Itálií a komplikuje se jim návrat do TOP. Ještě o skupinu níž favorit voleb Jilas s Iry porazil Bosnu. Ale jen hubeným výsledkem 1:0 a gólem v oslabení k tomu. Klikař. Ale na to se třeba právě ptal vždy Napoleon, nikoliv na to, co velitel umí, ale zda má štěstí. Tak ať jim vydrží, ta whisky z toho přáteláku u nich je fakt dobrá. A Estonci zřejmě zapomněli přehodit důležitost a dostali 19 (!) gólů od Argentiny.

Co se zítřka týká, nad taktikou budu přemýšlet až přes den. Chytat měl původně Rada, ale když dnes dostal dva góly ze dvanácti, asi půjde do brány A. Šrámek a koho k němu na lavici, o tom také ještě popřemýšlím. Volno dostane dalších šest hráčů prvních tří pětek a podaří-li se tříbodová výhra, budeme vlastně v osmifinále. Tak nezapomeňte fandit. A to i osmnáctce s dvacítkou, první prohráli 1:2 se Švýcary, tak jsme je pomstili, ale to jim k postupu nepomůže. A druzí se nadřeli s Kanadou - zase to šetření nasazení v úvodní třetině a vyhráli až v prodloužení. Tak příště lépe a radostněji, první český hattrick ještě není ztracen!

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=114&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}