Přípravné zápasy před MS

Autor: Rubinus | Publikováno: 15.11.2013 23:20:08 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 817x

Jak si vedli naši hráči během přípravných zápasů?

O více jak 10% vyšší ratingy jsme měli čtyřikrát, proti dvacítce, v prvním zápase s Argentinou, proti oslabenému Rusku a proti Rakousku. Všechny jsme vyhráli nejméně o tři góly. Ostatní zápasy byly z hlediska ratingů vyrovnané, nejtěžší to asi bylo ve Srbsku a v odvetném zápase se Slováky. Ten první jsme prohráli se ctí v prodloužení, ve druhém spokojen být nemohu, prohra 0:4. A k tomu ještě těsná prohra ve Švédsku, v téměř vyrovnaném utkání. Dalšími ztrátami už byly jen dvě výhry v prodloužení, v prvním zápase s Němci a doma v prvním zápase se sehrávajícími se Slováky. Opticky ta bilance proti takovým soupeřům nevypadá nic extra, 14-9-2-1-2 a skóre 54:21. Ale nastupoval v nejlepším případě mix béčka s áčkem, pokud do toho promítnu dosažené ratingy, je to naopak trochu lepší, než to být mohlo. Přípravu plánovalo minulé vedení a většina soupeřů nebyla podle mých představ, věřím, že se mi pro mé nástupce podaří naplánovat přípravu lépe.

Co se individuálních statistik týká, začneme hráči z pole.
Nejvytíženějšími hráči byli Šarboch a Vyjídák. Byli v kádru ještě od předchozího manažera a potřebovali sehrávat. Dostali šanci 11x.
Nejvíce střel vyslal na bránu soupeře Hrdina - 22. A stačilo mu na to pouhých pět zápasů, je tedy i nejčastěji střílejícím hráčem v průměru na zápas.
Tabulka střelců? Hrdina - 5, Přikryl, Durďák, Křižan, Smělík - 4.
Nahrávači? Martinů - 7, Jirů, Šatný. Slavík - 6, Bláha - 5.
Kanadské body? Jirů, Martinů - 9, Šatný, Hrdina, Přikryl - 8, Slavík - 7, Křižan, Rumpa, Smělík - 6 a nejlepší obránce Bláha - 5.
+-? Přikryl, Martinů - 8, Smělík - 7, Revenda, Samko, oba Šrámkové, Jirů, Slavík, Šatný - 6.
Nejvylučovanějším hráčem je překvapivě útočník a to Vintrlík s 6 trestnými minutami.
Vzledemm k různé úrovni soupeřů i spoluhráčů, se kterými museli jednotliví hráči hrát zase nemá smysl to tolik zkoumat. Zejména proti naší dvacítce a v obou zápasech proti Argentině to byly leckdy snadné body.

Poslední čtyři sloupce jsou první góly, nahrávky na ně (pokud soupeř střídal gólmany, počítal se i první gól náhradníkovi) a v posledních dvou pak vítězné góly a nahrávky na ně.
Statistika hráčů v poli

Ač naši brankáři dle ratingů nepatří ke špičce, drželi se celkem slušně. I když si nováčci Řídký a Hilšer vybrali pár slabších chvilek, celkový dojem mi příjemně překvapil. Pravda, čtyři góly jako od Slovenska v posledním zápase by s velkou pravděpodobností znamenaly porážku na MS, ale tam nehrála nejlepší sestava. Tak se snad tomu vyhneme.