Přehled před MS

Autor: Rubinus | Publikováno: 13.11.2013 23:22:03 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 2123x

Jak si vedli jednotliví účastnící MS seniorů? Vkládám svůj zpravodajský přehled.

První tabulka je bilance zápasů. Až na ty poslední dva sloupce není co vysvětlovat. Ty se týkají porovnání toho, jaký rating tým dosáhl a výsledku zápasu. Liší-li se ratingy o 10% a méně, je brán zápas jako zhruba vyrovnaný. Pak se počítá počet dosažených bodů lomeno (zápasy jako favorit*průměrný zisk favoritů - bývá tak 2,7 plus rovné zápasy*1,5 plus zápasy jako outsider*průměrný zisk outsiderů - bývá kolem 0,3). Spíš jen taková statistická hrátka, ale při delším pozorování se již asi dají oddělit dobře vedené týmy (taktika, poměr atributů atd.) od těch druhých ... Úroveň soupeřů byla r§zná, takže nemá smysl se v tom nějak "nimrat" ....
Jak si vedli účastníci TOP skupiny MS seniorů v přípravě?
tabulka v plné velikosti

Druhá tabulka se týká střelby, chytání a buly. Protože úspěšnost bývá v klasických PPM statistikách ovlivněna příděly, které občas nějaký favorit naloží slabším soupeřům, zajímavější mi připadá porovnávat jen zápasy. které skončily rozdílem maximálně tří branek. Jak je vidět, naše střelba nic moc, na druhé straně si docela dobře vedli gólmani. Nadějná jsou i ta vhazování.
Přípravné zápasy před MS, 15.sezóna
tabulka v plné velikosti

Tabulka číslo tři je o přesilovkách. Tady asi není nutné vysvětlovat nic. Úspěšnost dle PPM je počet přesilovek/počet branek,úspěšnost Rub zhodnocuje do toho i branky během přesilovky inkasované. A podobně oslabení. Jak vidno, naše oslabení ujdou a přesilovky bychom asi potřebovali vylepšit.
Příprava na MS
tabulka v plné velikosti

Tabulka číslo čtyři je o použitých taktikách. Snad není nutné vysvětlovat. Já se, na rozdíl od minulých sezón rozhodl pro větší variabilitu. Prostě se mi příčí hrát stále stejnou taktiku, byť jen v přípravě.
tabulka v plné velikosti

Tabulka číslo pět se zabývá ratingy. Zajímavá je ta část s dosaženými maximy. Naši gólmani jsou podle ní lehce podprůměrní, obrana a útok průměrné a střelba lehké plus. Ale v plné sestavě jsme nikdy nehráli. Základní kádr je víceméně sehraný a tak nebyl důvod "vystrkovat svaly" kvůli pouhé přípravě.
tabulka v plné velikosti

Tématem ratingů se zabývá i tabulka šest. Zde jsou podle dosažených maximálních hodnot seřazeny všechny seniorské reprezentace. A to podle maxim od 3.týdne sezóny. Aby to nezkreslovaly zápasy před nějakým větším omlazením kádru některých týmů.
tabulka v plné velikosti

Tabulka sedm se týká vlivu protitaktik. Je složena z výsledků všech přípravných zápasů všech reprezentací v této sezóně - celkem bez kontumací 726. Jak je vidět, vliv protitaktik je přeci jen nižšší,, než býval. A celou statistiku také zkresluje používání ofenzivních taktik favority, pak samozřejmě úspěšnost třeba ofenzívy v takovém přehledu vypadá efektivněji, než ve skutečnosti je.
tabulka v plné velikosti

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=112&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}