Těžká je dřina v zahradnictví.

Autor: Rubinus | Publikováno: 6.11.2013 19:49:18 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1941x

2.11. nás čekal předposlední přípravný zápas proti "Tulipánům", neboli Nizozemí. Jejich seniorka zde na PPM působí v nejnižší skupině, kam ovšem sestoupili o sezónu dříve a okamžitý návrat se jim nepovedl, skončili čtvrtí. I tak se zřejmě jedná o jednoho z potenciálních favoritů na postup, vyšší ratingy tam mají Britové a Argentinci, což jsou zřejmě týmy vedené ne příliš špičkovými manažery.

Již staří Římané ... se mohli přesvědčit, že s Holanďany, resp. jejich tehdejšími germánskými předky není snadná práce. Později také Španělé a ještě později i Angličané, těm nizozemští admirálové dokonce vypálili Londýn. Vraťme se k hokeji. My máme na PPM nejvíce manažerů a do přípravného zápasu nešla jako obyčejně nejlepší sestava. I to vlastně ten starověk připomíná, barbaři nebojovali s naší kompletní elitou, protože ta se chystá na MS - což odpovídá chystané invazi do Parthie.
Byli jsme za daných okolností mírnými favority a tomu víceméně odpovídala i první třetina. Na střely byl stav vyrovnaný 6:6, na buly jsme dokonce prohráli 9:12, ale naše šance mi přeci jen připadaly dost výraznější. Sice to zkraje jiskřilo spíše před naší brankou, ale Řídký vše ustál a pak už se hrálo více na opačné straně. A tak jsme šli, dle mého názoru zaslouženě, do vedení - 11:36 Šatný (Máčala, Drdlík). Co Skot zahodí, to prý Holanďan zvedne. A skutečně, poměrně nenápadná rozehrávka po našem vyhození kotouče a najednou bylo v čase 15:46 vyrovnáno.
V prostřední části se hra více vyrovnala, ale na druhé straně jsme soupeře přestříleli 11:6, i zásluhou buly 15:7. Gólový účet druhé části byl ale nakonec naprosto stejný - 32:24 Pexa (Vintrlík) a soupeř srovnal ještě rychleji, po pouhých 35s. Ach jo. Teprve tento gól náš tým trochu probudil, do sirény si naši vytvořili hned čtyři šance, ale nebylo z toho nic.
Jelikož Řídký již neměl možnost vychytat nulu, šel do branky zkušený Svátek, předvést, jak mu svědčí nové prostředí u RR 35 po zániku týmu Pubmasters - přestupová částka se mimochodem vyšplhala na necelýc 467 milionů. Holanďané si svého gólmana ponechali, což podle mého názoru možná rozhodlo zápas. Hned v úvodu sice Říha nabídl špatnou přihrávkou oranžovým příležitost rozchytat Svátka, ale pak už se začala projevovat naše převaha. Ani ne tak v držení puku, to bylo stejné, na buly jsme dokonce znovu prohráli 9:13, ale stříleli jsme trochu více, 12:10, a hlavně účinněji. Těžko říci, jak by to vypadalo, kdyby "oranjes" též vystřídali. V čase 47:39 se předvedl další bývalý Pubův hoch, Slavík (Rumpa). V jeho případě byla částka necelých 288 "mega" a novým šťastným majitelem je Shaav - Bulldogs Brno. Včera jim právě Robert zařídil v prodloužení postup do semifinále naší ligy. Jak jsem inzeroval minule, přesilovky si vyžádal Jonnty a květy jeho práce jsme viděli v čase 53:29 Fousek (Šatný, Martinů). Na definitivní pojistku jsme nečekali dlouho, 54:47 Smělík (Jirů, Šarboch). Pak náš tým bohužel polevil a Holanďané v 57:14 upravili na konečných 5:3.
Taktiky naše nor/pre/pob (očekával jsem def a před MS byl cíl si ponechat možnost použít i třetí taktiky), soupeř hrál (put/som/dia) - takže ve "speckách" měla výhodu protitaktiky vždy silnější strana. Jednu ze tří přesilovek jsme využili a Holanďany jsme do žádné nepustili. Ratingově to skončilo 333:324, nakonec tedy je výsledek trochu lepší, než papírové předpoklady - což přičítám právě střídání gólmanů.
V posledním zápase jedeme na Slovensko, ti nám prý chtějí vrátit porážku z pátého týdne, kdy v prodloužení na 2:1 zavěsil Jirů - hrající mimochodem právě na Slovensku. Já to nehodlám hrotit, hráče pro MS sehrané máme, pokud pojede jeden z nováčků, kandidáty jsou Jirů/Rumpa, tak u toho si jednu nízkou sehranost risknu. Takže na Slovensko pojede opět spíše sehrávací sestava, chytat bude ovšem Rada, se kterým se počítá pro úvodní zápas na MS. Jak to vypadá číselně? V tabulce nyjvyšších ratingů již Slováci přeskočili Srby a jsou těsně první. A to se docela nadřeli s Maďary, tedy týmem naší skupiny. Ti jsou v ratingu čtvrtí za Finy. My jsme stále osmí, ale jsem přesvědčen, že v plné sestavě bychom měli být ještě silnější, jak Slovensko, i když v případě tvrdé konfrontace mám trochu obavy z rozdílu v gólmanech, tam za nimi dlouhodobě zaostáváme. Snad to časem třeba právě Řídký trochu srovná. Dánové po několika týdnech zase jednou hráli a i když dle maxima jsou třináctí, "podařilo" se jim podlehnout Británii. Švýcaři jsou jedenadvacátí a dali si zřejmě generálku pro případ, že by dle očekávání hráli o záchranu, o gól porazili Bulhary.
Jak jsem se tak díval na los MS, skupina vypadá nadějně, tak tam snad neztratíme. Sice jsem se lekl, že do osmifinále by se šlo proti skupině 1 (asi Srbsko, Litva, Lotyšsko - nevěřím, že by se právě zde Bulhaři prosadili), což by žádalo postoupit pokud možno s plným počtem bodů, ale pak jsem se díval na systém minulého MS a vypadá to, že v osmifinále půjdeme na trojici ze skupiny 3 (Finsko, Rusko, Polsko, šance Portugalců nevidím valné), což sice slabí soupeři také nejsou, ale ve srovnání s tou jedničkou to vypadá také přijatelněji. A pokud vše půjde dobře, od čtvrtfinale je to v rukou božích a my s Jonntym "mu" můžeme jen lehce pomáhat ...

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=110&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}