Tullamore Dew

Autor: Rubinus | Publikováno: 22.10.2013 20:22:05 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1400x

Nadpis článku vlastně o zápasu naší seniorky vypovídá vše, více by nebylo třeba psát ...

Výprava do Irska připomínala spíše kořistný nájezd, již po příletu byl vybrán letištní freeshop a v podobném duchu se pokračovalo dále. Mě hned připadalo, že kustod bere nějak víc kontejnerů, než obyčejně. A důvod? Tullamore Dew! Není nad kvalitní whisky! Přitom i u nás máme dobré zdroje, pěstitelé švestek nedají dopustit. Ale Tullamore je hold značka a hodí se též jako vhodná pozornost v případě potřeby. A tak se tentokrát v Irsku především "rabovalo".

Soupeře jaksi naši hráči nějak odmítali brát vážně a podle toho vypadala první třetina. Začala překvapivě náporem domácích a naši hokejisté se celou tuto část jen smiřovali s pro ně překvapivým poznáním, že soupeř si nejen odmítá střílet vlastní góly, on je dokonce chce vstřelit nám! S takovým přístupem je to zkrátka vždy těžké, naštěstí pro nás chytající benjamínek Říkdý měl docela dobrý den a držel alespoň vyrovnaný stav.

Během pauzy se hráči místo sledování taktických pokynů s různými výmluvami kamsi vzdalovali, za jakým důvodem jsme s realizačním týmem přišli krátce před koncem přestávky. Otevřený karton "vizoura" ve sprchách se nedal na odchodu přehlédnout ... A tak prostřední část probíhala zpočátku snad ještě húře, jak ta úvodní. A domácí se dokonce ujali vedení v čase 25:32! To chtělo nějaký impuls. Takže kustod se vrátil do šatny, prošel vše co mohl a nalezené zásoby donesl na lavici. Tam byla uzavřena sázka. Buď hráči zápas otočí a mohou si své zásoby, včetně těch, co se najdou na hotelu odvézt domů, nebo ... PROPADAJÍ realizačnímu týmu! A hned to byla jiná písnička! I přes statečně odolávající domácí se skóre otočilo v náš prospěch. Nováčci si přeci jen tolik nasávání nedovolili a tak to bylo především na nich. K vyrovnání byla ještě třeba přesilovka, 29:34 Revenda (Rumpa, Jaborský). A náš tlak korunovaly dva slepené góly závěrem třetiny. Napřed formu v letošní přípravě potvrdil 38:49 Jirů (Revenda, Jiruše) a než se Irové stačili vzpamatovat, za pouhých devět sekund zvýšil náš náskok 38:58 Revenda.

Jelikož Řídký již neměl šanci udržet čisté konto, do brány šla naše jednička, Svátek, ten si potřeboval trochu zachytat, aby měl nějakou sehranost do rezervy, pokud skutečně zanikne tým Pubmasters. Gólmany jsme si hlídali, takže zde riziko nějakého "deskriptivního" vidění nehrozilo. Hráči se v této části již jen spokojili s hlídáním přeci jen trochu "umravněných" Irů a tak se skóre již nezměnilo.

Po taktické stránce se hrálo nor/som/pob proti našemu překvapivému kou/des/dia, kdy taktika hry byla zvolena i tak trochu s ohledem na stav některých hráčů ... Kupodivu jsme tak trefili i protitaktiku, což rozhodně nebyl v přípravě zamýšlený efekt. Ve speciálkách nikdo protitaktiku netrefil, ale my jsme jednu přesilovku ze tří proměnili, zatímco domácí z pěti žádnou a to měli i v 36.minutě celých 51s pět na tři. Irové postavili asi to nejlepší co měli, u nás to bylo spíše naopak, tradiční kostra sehrávajících se nováčků doplněná o nejdéle nehrající veterány.  Ratingově to tedy nakonec bylo jen 303 proti našim 324*. I můj Excel to považuje za vyrovnané utkání, takže pane Mazakisi, to vyrovnané utkání jsme vyhráli 3:1 a licence se zatím trhat nemusí ...

V dalším týdnu jedeme do Švédska. Ti na posledním MS dokonce sestoupili do nižší skupiny, takže letos je v mistrovském utkání nepotkáme. Přitom se jedná o zemi, kde v rámci PPM měli v neděli 605 týmů, což je desátý nejvyšší počet. Vůbec není důvod, aby hráli skupinu I. Osobně se domnívám, že nemalou zásluhu na tom má i jejich svérázný manažer Freddan87 - již to, jak si letos naplánoval přáteláky o leččems svědčí. Švédský tým převzal v desáté sezóně a nikdy nic na MS nepředvedl, čf, of, dvakrát čf a naposled sešup. V letošní přípravě mají Švédi sice téměř stoprocentní úspěšnost, ale s jakými soupeři? Kromě Ruska se Slovenskem (ti ale krátce před tím hodně omladili) hned dvě osmnáctky, vlastní a americkou. Dále Bosna, pětkrát po sobě právě Irsko (sice pět výher, ale jen jednou o čtyři a také jednou pouze o jeden gól), nakonec Německo, které porazili až v prodloužení, podobně jako v prvním zápase s nimi my. Ratingově to mají tak nějak podobně, jako když stavím naše nováčky doplněné o pár veteránů. Postavím-li podobnou sestavu, jako s Iry, mělo by se jednat o vyrovnané utkání, takže asi rozhodnou gólmani. Ještě nemám úplně jasno o sestavě, zatím je nominována do brány trojka Rada-Hilšer-Řídký, snad by mohl nastoupit ten druhý, ale ještě uvidím. Hrát se bude nejspíše zase kouskováni - po letech aktivka v přípravě chci hráče naučit odpovědnou hru v obraně - a ve speciálkách také co minule.

Co se naší skupiny MS týká, Dánové opět najeli na "klidový" režim a nehráli. Švýcaři s Maďary již zřejmě dokončují svou nominaci, po nepřesvědčivých výkonech v přípravě se jim zvedl rating. Po Švýcerech minulý týden se ukázali také Maďaři. Tabulka nejlepších výkonů od 25.8. (možnosti omlazení) vypadá takto: 1.Srbsko 380,00, 2.Litva 362,75 (ten jejich rating gólmanů 457 mi docela znepokojuje), 3.Maďarsko 361,75, 4.Lotyšsko 361,50, 5.Česká republika 359,75 (Naši gólmani jsou bohužel v mezinárodním srovnání spíše jen průměrní, na druhé straně jsme ještě letos v plné sestavě nehráli a myslím, že v takovém případě bychom se nejlepším Srbům minimálně vyrovnali.), ... 9.Dánsko 346,00, ..., 19.Švýcarsko 327,25.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=108&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}