Jatka u Zdenypa

Autor: Rubinus | Publikováno: 13.10.2013 17:05:49 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 645x

V tomto utkání jsme se rozjížděli jen zvolna, ale nakonec se stal z motoráčku přímo TGV.

Jonnty tentokrát nasadil do útoku poněkud silnější sestavu, než stavíme obvykle a v utkání to bylo znát. I když rozjezd ničemu takovému nenasvědčoval, první gól přišel až koncem třetiny, 17:54 Kříž (Hrdina). Druhá pětka byla v úvodu hodně vidět a nakonec svou snahu korunovala prvním gólem. Zbytek týmu v této fázi působil poněkud ospalejším dojmem, jen Šrámek v brance si vedl spolehlivě.

Ve druhé fázi jsme proměnili zase jednou přesilovku, v tomto zápase na třetí pokus. 26:15 Dunaj (Kříž, Martinů). Teprve pak se utkání výrazněji naklonilo v náš prospěch, třetí zásah přidala znovu agilní druhá pětka, 32:46 Kříž (Hrdina, Říha). Argentinský gólman Rubén Toledo viditelně znejistěl, jedná se zřejmě o dvojku týmu, jedničkou by stále měl kvůli zkušenostem být Cesar Saris, který však k utkání nebyl nominován. Toledo je svými čísly srovnatelný s Radou, ale zkušeností má zhruba jako Řídký, je to znát. A rychle přišla čtvrtá trefa, nerychleji ze zbylých formací se probudila čtvrtá řada, 33:56 Rumpa (Šarboch, Máčala). Do konce prostřední části se již skóre nezměnilo, i když šance byly. Podle počtu střel již náš tým proti úvodu vlastně již polevil, ale střelba rázem byla o dost efektivnější.

Na závěr Argentinci překvapivě nevystřídali brankáře. Pravda, ten jejich připravený náhradník je o hodně slabší, než chytající dvojka, nicméně by asi měl šanci nějakou dobu odolávat, je to nově příchozí mladík z loňské U20 a na hlavním skillu má aktuálně 724 - kvality jsou ovšem docela pěkné, 99-99/81, třeba o Fabianu Caňasovi časem ještě uslyšíme ... Zákonitě tedy přišel tvrdý trest, hráči našich zbylých pětek vycítili šanci vylepšit si své individuální statistiky a začali se činit! První pětka 43:15 Kaločai (Martinů, Šatný). Pak dvakrát znovu čtvrtá formace, 48:37 Durďák (Šarboch) a 51:45 Durďák (Rumpa). Nakonec i "kandidátská" třetí pětka, 53:25 Záhorský (Vintrlík, Jirů), kde dal Jonnty na můj návrh a postavil vedle sebe hráče, kteří by mohli na MS tvořit útok poslední páté pětky. O Jirů uvažuji místo Křížka, i když je to spojeno s rizikem a Vintrlík by mohl vytlačit jednoho z dvojice Moravec, Slavík. Prvnímu jsem neukončil reprezentační kariéru jen jako pojistku pro případné potíže a ten druhý nám totiž bez Pubmasterova dohledu pomalu "vlčí".

Jak vidno, mám-li někoho především pochválit, je to Kříž. Dal první a třetí gól a na druhý nahrál, tedy výrazně přispěl k nalomení soupeřova brankáře. A protože se o místo pátého centra hraje mezi trojicí Kříž, Pexa, Záhorský, mám nyní poněkud zamotanou hlavu, ale jsou to vlastně příjemné starosti. Původně jsem preferoval Pexu, pak jsem si na Jonntyho upozornění všiml, že se na Kříže velmi rychle dotahuje i ještě mnohem mladší a tedy daleko perspektivnější Záhorský a teď? No ještě uvidíme. Samozřejmě i Křížovi spoluhráči na tom měli výrazný podíl, zejména Hrdina byl hodně v úvodu vidět. Dále Aleš Šrámek, byť tento soupeř nebyl z nejsilnější, čisté konto je něco, co se počítá. Dvacet zásahů s nulou je pěkných, byť jednou na brankové čáře musel zaskakovat Říha ... K tomu je samozřejmě třeba připojit i pochvalu všem našim obráncům.

Po taktické stánce naše ofe/des/aob proti kou/des/dia. Jedinou protitaktiku měli tedy Argentinci v přesilovkách, hráli však jen dvě v první třetině a neprosadili se. Naše silnější sestava se projevila již docela solidní ratingem 350* a to máme ještě znatelné rezervy. Ta Argentinská měla 317* a rezervy mají ve zmíněném gólmanovi. Při tom poměru je 8:0 hodně krutých, ale domnívám se, že značný podíl na tom má právě to opomenutí střídání gólmanů, bez toho by byl rozdíl počítám tak o dvě branky nižší.

Další zápas hrajeme v Irsku, které vede Jilas13, jeden z kandidátů na lavičku našeho týmu v příští sezóně - a držitel stříbra s naší UU20 minulou sezónu. Takže současný trenér proti možnému budoucímu. Irský hokej se zde na PPM již delší čas potácí na hranici krachu, k dnešnímu dni mají pouhých 28 týmů, to hned několik zemí bez reprezentace jich má více (např. Irán, Kazachstán ...). Na současné seniorce se to zatím tolik neprojevuje, i když ten slabý výběr je i tam znát, přijdou však horší časy. Irsko pod vedením Luboska překvapivě postoupilo i do skupiny I, kde se dokonce jednou udrželo, posledně však již přišlo nevyhnutelné a vrátilo se do skupiny II. Kvality manažera Jilase13 jsou zřejmé, ale zda se mu s takovým týmem podaří návrat do skupiny I? Bez obrovské dávky štěstí to asi nepůjde, mají rating pouhých 265* a jedním ze soupeřů bude právě Argentina, která bude mít třetí pokus na návrat do vyšší kategorie. Tak co, nepřímý souboj, Argentinci od nás dostali jednou pět u sebe a osm u nás, nedali žádný gól. Co se povede Irům? Sestavu budu dávat já a bude to tradiční kostra nováčků doplněná o další hráče s nejnižší sehraností, tedy jen něco málo přes 305*, slabší, než co Jonnty vždy poslal na Argentinu. Takže pokud Irové dostanou pět a více gólů a nedají žádný, bude to pro Jilase13 neúspěch, v tom se asi shodujeme.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=105&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}