Místo kanonády jen poklidný vlačík

Autor: Rubinus | Publikováno: 6.10.2013 23:27:12 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 657x

V zápase s naším jižním sousedem jsme nastupovali jako "jasní" favorité. Ale nakonec z toho byla pouze pohodlná výhra.

Vše začalo parádně, v čase 2:12 prokázal svou užitečnost v letošní přípravě náš nejlepší nováček Jirů (Bláha, Pexa). Tentokrát jsem ho dal do druhé pětky, abych vyzkoušel, zda si dokáže rozumět i s jinými spoluhráči, zdá se že ano, příjemné zjištění. Poté ale následovalo letos obvyklé spalování šancí. Rakušané se před naší branku příliš nedostávali, ale pokud ano, stálo to za to. Rada však čisté konto, byť někdy se štěstím držel. Uklidňující druhý gól přišel "až" v čase 16:34 Chovančík (Přikryl). Pokud jsou neschopní útočníci, musí dát ten gól obránce, to je však na této úrovni podstatně těžší, než u mě ve 4.lize ... Do konce třetiny se již skóre neměnilo.

Kdo očekával zvýšení otáček českého brankostroje, musel být dalším výkonem zklamán. Podobně jako s Kanadou se z toho stala spíš exhibice, ale bez důrazu před brankou se v dnešním hokeji dávají góly těžko. Přitom třetí branku jsme vstřelili ještě poměrně rychle, 24:07 Kamarád (Křižan). Ale pak, jako když utne. O pauze kolovaly v kabině jakési záhadné karamelky, no, je to jen příprava, nebudeme z toho dělat "vlny". Byl bych ovšem dost nešťastný, kdyby naše zápasy měly ovlivňovat nějaké sázkařské spolky ...

Pro závěrečnou třetinu Rakušané vyměnili gólmana, zatímco náš Rada pro svou šanci na "nulu" zůstal. Důležité prostřelení nováčka zařídila opět rychle 4.pětka, čas 41:32 Přikryl (Tomáš, Prchal). Nedlouho poté, v čase 42:50 soupeř prostřelil Radu a zaznamenal svůj čestný úspěch. Pak už se až do konce stav nezměnil, i přes nějaké zajímavé šance.

Takže náš tým sice když potřebuje, góly střílet umí, ale jako by těm hráčům chyběla ctižádost, hrají to jak Italové fotbal, jen co potřebují a pak "piánko". To se doufám do MS změní, tam bude potřeba proti slabším soupeřům získat vyšší vedení.

Po taktické stránce, proti naší nor-des-aob protivníci zvolili def-pre-pob, takže naše byla protitaktika ve hře s soupeřova ve "speckách". Hrálo se ovšem velmi slušně, u nás si nešel odpočinout nikdo a Rakušané pouze dva, bez využití.

Mám-li hodnotit individuální výkony, potom chválím Jirů a jeho formaci za rychlý gól a také čtvrtou zkušenou pětku za dva góly. Rumpa po výměně s Jirů se ve třetí lajně moc neprosadil a také od první pětky jsem čekal víc. Ta sice jeden gól dala, ale také právě ten jediný inkasovala. Jistě, jsou tam během přípravného období za mých nominací nejméně zkušení obránci, ale branek by měli dávat útočníci více. Jirů byl také nejčastěji střílejícím hráčem, další zásah bohužel nepřidal.

Protože není jasné, zda bude pokračovat legenda našeho hokeje zde na PPM, Pubmaster, máme i další drobný zádrhel. Patrně týden bez tréninku čeká hned tři naše hráče, dosavadní jedničku Svátka, obvyklého kapitána Jaborského a dále Slavíka. Navíc si tam v týmu zřejmě trénují individálně, takže poměry atributů se poněkud deformují, zatím v únosných mezích. Tým Pubmasters je nyní řízen dobrým "autopilotem" a kupodivu se i tak v té první lize dokázal, po slabším startu, vyšplhat již na páté místo ... Ale jakmile majitel definitivně skončí, přijde asi rychlý sešup, uvidíme.

Co se soupeřů v naší skupině MS týká, tento týden vystrčili zuby Dánové ratingem 346*. Snad je to jejich nejlepší možná sestava. Jsou to již čtyři sezóny, co právě Dánové definitivně zmařili šanci prábě Puba na druhé zlato z MS ... Maďaři snad sehrávají nováčky a drží dále výkony na úrovni jen málo přes 300*. I tak je zatím považuji za nejobtížnějšího soupeře. Ostatně jsme na ně narazili vy skupině již loni a vzpomínám-li dobře, prohráli s nimi buď v prodloužení, nebo v nájezdech. Švýcaři zatím podávají slabší výkony, s maximální hodnotou 272,50* (počítáno až od 25.8. kvůli možným vyhazovům) jim patří až 34.místo. Dáni se tuto sobotu vyšvihli na 5. a Maďaři drží 24.místo. My jsme čtvrtí, ale nejsilnější sestavu jsme ještě nepostavili a myslím, že ani v přípravě nepostavíme.

Příště hrajeme u Zdenypa s Argentinou. Tak jsem zvědav, zda jejich trenér si zase zaexperimentuje se sestavou, když minule hrál křídlo ve druhé pětce centr ... Vedením pro tento zápas jsem pověřil asistenta, který k tomu napsal: "Argentina poslední dvě utkání potrápila shodně 3:4 Slovensko a Rusko s poměrně silnou defenzivou, první obranný pár síla 499 a celkově 393. Což by mělo prověřit náše útočné schopnosti, byť samozřejmě ani zdaleka ne v plné síle. Nastoupíme ofenzivně, se Svátkem či A.Šrámkem v brankovišti.".

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=104&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}