Každý chvilku tahal pilku, měli jsme bílé

Autor: Rubinus | Publikováno: 28.9.2013 23:02:25 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 610x

Druhý letošní zápas v Německu. Domácím se již několik sezón nedaří návrat do TOP skupiny, ač podle ratingů obvykle ve skupině I patří k favoritům.

Pokud vezmu aktuální maximální výkony od 25.8. (kvůli omlazením v týmech), potom Němcům patří 14. příčka, zatímco my jsme druzí (před Litvou a za Srby) zásluhou toho, že jsem v prvních dvou zápasech stavěl poměrně silnou sestavu, než jsem najel na systém postupného sehrávání všech nováčků i hráčů, jejichž nízkou sehranost jsem "zdědil". Podle výsledků z předchozího týdne je ten poměr trochu vyrovnanější, 302:324 pro nás - Jonnty ale v Kanadě nechal stát dva nováčky, v sehrávací sestavě předminule právě v Německu jsme měli rating 309.  Dal se tedy očekávat poměrně vyrovnaný zápas, kdy ten první jsme vyhráli nad Němci až v prodloužení.

Podle předpokladů se hrála celá první třetina. Sice se prosadila naše třetí řada - 5:57 Smělík (Fousek, Jirů), ale až příliš brzy (6:45) bylo vyrovnáno v době, kdy na ledě byla naše čtvrtá pětka. Měli jsme mírnou převahu, střel však nebylo příliš - aby také ano, vzhledem k oboustrannému kouskování. Také se hrálo velmi čistě, bez jediného vyloučení.

Po pauze jsem byl poněkud překvapen vystřídáním našich gólmanů, což je moje chyba, když jsem si to nastavení pořádně neprohlédl. Druhá část změnila charakter hry. Prosadila se totiž brzy naše první pětka 21:59 Hrdina (Máčala, Slavík) a když se Němcům nepodařilo podobně rychle vyrovnat, začalo se na ledě trochu jiskřit. Respektive prvním vyloučeným byl náš Jirů, kterého obelstil soupeř a on pak řešil jeho šanci podražením. Oslabení jsme přečkali a pak se již nechali vylučovat jen domácí. Ale naše přesilovky tuto sobotu, darmo mluvit. Při té první měli domácí hned dvě šance, pak jsme si jednou zahráli 48s pět na tři, ale bez efektu. Němce to ovšem vyhodilo z tempa a tak jsme měli větší střeleckou převahu. Korunovala ji koncem této třetiny opět první pětka a to naprosto ve stejném pořadí asistencí 37:43 Hrdina (Máčala, Slavík). Tento nadějný stav již vydržel.

Jak jsem psal v minulém článku, šance, že někdo otočí dvoubrankovou ztrátu po dvou třetinách, v mé databázi vychází zhruba na 5%. Ale tady jsem se brzy mohl bát. Napřed jsme naše dnešní chabé přesilovky "korunovali" inkasovaným gólem 41:49 (na ledě byli Hrdina, Jaborský, Vrabec, Máčala a Fousek). Aby toho nebylo málo, inkasovala brzy podruhé čtvrtá pětka v čase 43:55. Naši hráči se ovšem nenechali zaskočit a na Hilšera v bráně to také nemělo naštěstí vliv, náš tým zkušeně zabral a postupně zase získal mírně navrch. V době, kdy jsem již začal uvažovat o možném prodloužení se blýskla naše třetí formace a rozhodla zápas 56:09 Valenta (Jirů). Němci se odhodlali k powerplay, v té se ovšem na nic nezmohli, koncem zápasu jsme se i vymanili z vlastního pásma a výsledkem byl pojišťovací gól do prázdné brány, opět od třetí pětky 59:40 Smělík (Jirů, Valenta).

Když se podívám kvůli té powerplay do své databáze zápasů, pak tam mám 327 případů. Ani jedno otočení výsledku - ale je to možné sám jsem to bohužel zažil někdy před třemi sezónami a to dokonce v odvetném zápase čf play-off! 23x došlo na vyrovnání, což znamená šanci pouhých 7% na úspěch. 192x zůstal stejný rozdíl - netvrdím, že stav, četl jsem na diskuzi, že existuje možnost na skórování obou týmů, můj Excel nemá pro detekci této možnosti vzorce, sám jsem takový zápas ještě neviděl - 59%. A konečně poslední možnost, kdy strana bez gólmana dostala přidáno, nastala 112x - 34%. Opět jsem ještě neviděl zápas, kdy by dostali i dva góly, ale prý to také může nastat, vzorce v Excelu na detekci tohoto rovněž nemám.

Co se taktik týká, jak jsem psal již výše, hrálo se oboustranné kouskování. A protože naše taktiky ve speciálkách jsou momentálně hodně předvídatelné, měli v nich Němci jednu protitaktiku (přetížení na náš diamant) a jednu skoro (náš deštník proti pasivnímu obdélníku, deštník totiž funguje prakticky jen na aktivní obdélník ...).

Co se individuálních výkonů týká, potom Jirů byl u všech našich vstřelených gólů a jeví se do budoucna jako opora. S ním zaslouží pochvalu celá třetí pětka, z nahrávek vytěžil Smělík hned dva zásahy. Oba brankáři sice tentokrát inkasovali, ale je to ještě v normě, nic jim nevyčítám. A také první pětka, ta se zviditelnila v prostřední části, i když si pak hned její tři hráči v té závěrečné poněkud pokazili dojem tou nešťastnou přesilovkou. Tam je možná chyba, že jsem experimentoval a nechal hrát v přesilovkové formaci nováčka Máčalu, kvůli střelbě. Ten hold musí ještě sbírat zkušenosti a sehrát se, možná to bylo předčasné. U mě v klubu to ovšem funguje, tam jsou ale plně sehrané formace a obránci mají také podstatně víc střelby. S tímhle materiálem se hold teprve učím "pracovat". Také to samozřejmě může být těmi protitaktikami, nedělal bych z toho zatím velké závěry.

Příště hrajeme doma s Rakouskem, což je zde na PPM jeden ze slabších týmů. V osmé sezóně sestoupili do nejnižší skupiny II a od té doby tam hrají. Určité zlepšení naznačila až poslední sezóna, kdy tam skončili třetí, s dvoubodovou ztrátou za hodně překvapivě postoupivším Tureckem. Rating minulý týden měli 264, což je řadí až na 32.místo mezi seniory. Ale když porovnám ta zmíněná maxima od 25.8., patří jim s hodnotou 305,25 dokonce dvacáté místo. Ty hodnoty jsou ještě bez posledních zápasů, na tom budu pracovat asi v neděli ... Takže s naší obvyklou sestavou, kdy nesehrané nováčky doplní několik dalších hráčů, jsme vlastně již jen mírnými favority. Ale v bráně tentokrát nastoupí asi Rada, Řídký bude náhradník na poslední třetinu a Hilšer bude jen sběračem bonusů, to by náš předpokládaný výkon mělo zase posunout trochu nahoru, favorité určitě budeme a cokoliv jiného, než jistá výhra o dvě branky a více bude pro mě zklamáním.

Úkolem do dalších zápasů je také posunout Jirů do druhé pětky místo Rumpy. Oba jsou typově podobní, místo střelby mají navíc trochu nahrávky, tak chci vidět, co to přinese. Bude zářit třetí pětka nadále, nebo naopak oživí Jirů tu druhou? A příležitost v nějaké lepší pětce by měli dostat i ta křídla, co u mě dnes hrála ve čtvrté - Křížek a Kamarád. Ti mají střelby dost, ale nahrávku zanedbatelnou. První pětka dnes ale ukázala, že i takto by to jít mohlo, pokud je tam kvalita.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=102&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}