Příliš krátká přeháňka v Kanadě

Autor: Rubinus | Publikováno: 25.9.2013 17:36:58 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 621x

Zápas v Kanadě jsem svěřil svému asistentu Jonntymu. Ten nechal skoro stejnou sestavu, s jakou vyhrál již v Argentině a byl zvědav, jak si jeho minule úspěšné trio Šatný-Přikryl-Martinů povede proti lepšímu soupeři.

A vedli si moc dobře! Kdo by čekal, že začátkem 6.minuty povedeme 0:3? Úvodník zařídil Šatný již po 24s, když se zásluhou svého důrazu dostal k odraženému kotouči před brankou a předvedl Kanaďanům, že tyto situace umíme zvládat i u nás ... Domácí zapnuli, ale získali jen přesilovku, během které se ovšem k ničemu nedostali, naopak náš brejk skončil bohužel ofsajdem. I po přesilovce si Kanaďané udržovali mírnou převahu, ale pak si zakombinovalo naše trio - 5:22 Martinů (Přikryl, Šatný). A protože se jim na ledě zřejmě líbilo, zůstali tam dále a podařil se jim unikátní kousek - 5:31 Přikryl (Šatný, Martinů)! Dva góly během jednoho střídání a to v rozmezí devíti (!!!) sekund, to je možná na zápis do Guinessovy knihy rekordů! Taková sprcha přeci jen docela zmrazila tradiční kanadskou bojovnost a hra se vyrovnala. Bohužel naši hráči možná trochu podlehli uspokojení, takže až do konce třetiny se již skóre neměnilo. Hilšer chytal dobře a když nějakou minelu kvůli nesehranosti vyrobil, měl štěstí.

Domácí překvapivě nevyměnili gólmana a tak ve druhé třetině si mohli dělat naděje jen pět minut, kdy je v čase 25:00 dorazil Durďák (Šarboch). A znovu nastala podobná situace jako po těch třech gólech v první třetině. Na jedné straně zaražení Kanaďané, na druhé straně tak trochu exhibičně hrající Češi. A přišel trest, krátce před koncem třetiny domácí snížili - 38:33 Stevenson (McGinnis, DeSutter).

Ve třetí třetině již na výměnu brankáře u domácích došlo, ale přestože ti si již získali mírně na vrch, skóre se již, i zásluhou našeho nováčka v bráně neměnilo. Na naší straně třeba spálil svou šanci Kittler, škoda.

Jasná výhra nad Javorovými listy ve víceméně zkušební sestavě jistě těší, i když, třeba Lotyši jim naložili 9:1. Kanadský tým mám prozkoumaný a ten jejich nešťastný gólman Zabek má z jejich brankářů nejvyšší CZ a to je mu teprve 23.  Ale chybějí mu zkušenosti, těch má naopak víc než dost jeho sobotní náhradník Tierney, ten je patrně stále ještě jedničkou a naši střelci ho bohužel během posledních 20 minut neprostřelili. To mě docela mrzí. Hrálo se poměrně slušně, na vyloučení 3:3 a bez využití. Po taktické stránce nor-som-dia : put-des-dia, tedy žádná trefená protitaktika. Spokojenost s Hilšerem, který se ovšem bude muset sehrát. A zrovna v jeho případě nevím, zda si můžeme dovolit sehrávat hned dva gólmany najednou. Přeci jen i naše zasloužilá brankářská trojice by také chtěla občas chytat, i oni potřebují praxi. Budu se muset rozhodnout, zda nyní v sehrávání preferovat Hilšera, který je starší než Řídký a vlastně není zas o tolik lepší, nebo sehrávat hlavně toho druhého, který vypadá o dost perpektivněji.

V dalším zápase si uděláme znovu zájezd do Německa, předpokládám že bychom mohli pokračovat ve zkoušení defenzivních taktik a bude to tentokráte kouskování, ve speciálkách pokračujeme deštník a diamant. Sestava bude mít podobnou logiku jako ty mé dosavadní, prostě sehráváme nováčky, které doplní ti hráči, kteří u nějakou dobu nehráli, takže ten nováčkovský základ je nakonec zhruba na stejných pozicích, jako minule v Německu. Trochu mi Jonnty překvapil, že nepostavil Jirů, ale nechtěl jsem mu do toho mluvit, ten se nyní na ledě objeví, protože právě on by měl být podle mě sehraný za rok pro MS, bude jen záležet na nových trenérech, zda si ho vyberou. Gólově se mu zatím daří, kdyby se náhodou zranil nějaký křídelník, dokonce bych pro něj uvažoval o nějaké "divoké kartě" už letos, i když parametry ještě nemá. Nastaveno máme Řídký, Hilšer (ještě jednou jsem jim to prodloužil) - Hrdina (nyní zraněný, ale bude fit), Jaborský, Slavík, Binder, Máčala - Rumpa, Pexa, Vrabec, Revenda, Šamko - Jirů, Valenta, Smělík, R.Šrámek, Fousek - Křížek, Šarboch, Kamarád, Vyjídák, Papula. Změny mohou nastat jen při zranění, kempech, nebo na žádost majitelů hráčů.

To utkání v Kanadě mi inspirovalo k tomu, prohlédnout si své statistické excely. Mám v databázi 1833 zápasů, převážně ovšem klubových ze 4.lig (6,22,38,54). Po první třetině byl třígólový rozdíl 180x a utkání se podařilo otočit v pouhých třech případech, to se asi může klidně vypnout přenos, když je ta šance nějakých 1,67% (nemám tam vzorce, které by hlídaly, zda se podařilo jen vyrovnat, indikuje mi to jen výhru, třebas po nájezdech). Po druhé třetině se tříbrankový rozdíl podařilo otočit dvakrát ze 176 zápasů. Obrat po čtyřgólovém vedení v databázi nemám (bere mi to ale jen stavy na konci třetin), celkem 25x po první a 21x po druhé třetině. U dvougólového vedení to je již nadějnější, ale méně, než bych čekal. 1.třetina 366/34 a 2.třetina 338/18, tedy cca 10 a 5%. I v případě vedení o pouhou jedinou branku ta úspěšnost je nižší, než bych očekával. 1.třetina 700/161 a 2.třetina 682/162, tedy necelá čtvrtina.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.