Jak mi šedivěly vlasy v Německu

Autor: Rubinus | Publikováno: 16.9.2013 23:09:27 | Kategorie: Ankety | Přečteno: 1511x

  Tak tedy jedeme do Němec. Jedná se sice o tým, který, zde na PPM, již několik sezón po sobě nedokázal postoupit ze skupiny B, ale pravidelně tam patří k favoritům, alespoň dle ratingů. U nás byla nominovaná jedna z nejslabších možných sestav, se všemi nováčky, vlastně téměř béčko. A tak jsem očekával vyrovnaný boj, což se potvrdilo.

  Po taktické stránce mi bylo celkem jedno, co se bude hrát a tak přišla zkouška defenzivní taktiky. Přesilovky tentokrát se střelbou od modré a v oslabení aktivní obdélník. Němci vyrukovali s protiútoky,což je taktika proti defenzivě poměrně účinná - z 21 zápasů minulé sezóny mé ligy (IV.22) 78,57% bodů ... V přesilovkách soupeř hrál přetížení, v oslabení aktivní obdélník. Protitaktiku tedy vždy měla oslabená strana.

  Zápas byl dost vyrovnaný, oboustranně se vyznačoval neschopností proměnit i největší šance. Benjamínek Řídký si naštěstí pro nás vedl dobře. Ve třetí třetině jsme získali mírnou převahu a na jejím začátku se - konečně - trefil Smělík (Jírů, Valenta), tedy třetí pětka znovu zabodovala. Ale další góly se přidat nepodařilo. Byl vidět například Křižan, nebylo mu v sobotu přáno. Podobně i Vintrlík a Revenda. Poměrně aktivně si vedla i čtvrtá pětka. A podle úsloví nedáš-dostaneš domácí vyrovnali. Třetí pětka si zkazila své +1. Velká škoda, do konce chybělo zhruba tři a půl minuty ...  Jedná se o první gól, který jsme inkasovali při hře pět na pět pod mým vedením - přesný čas 4h 56min 25s! Kdyby to tak vydrželo ...Mírný tlak jsme měli i v prodloužení a v závěru se podařilo rozhodnout čtvrté formaci (Kamarád - Rumpa, Papula). Co se nějakých těch čísel týká, rating domácích 301*, náš 309*. Buly jsme tentokrát mírně prohráli, 33:30.

  Opět se dá říci, že všichni nováčci uspěli. Vůbec je potěšující zjištění, že s velkou částí týmů na PPM jsme schopni hrát i v silně oslabené sestavě. Při sledování předešlých MS jsem leckdy měl pocit, jako by si trenéři o rezervní páté pětce mysleli, že se naučila hrát hokej asi někdy předevčírem, možná pak mohla chybět v klíčových zápasech i energie. Střelba mě tedy dále trápí, i když zatím hrají velmi kombinované sestavy. Protitaktiky speciálních formací se zřejmě uplatnily, neprosadil se v pčetní převaze ani jeden z týmů - a my jsme hráli i pět na tři zhruba minutu a půl, škoda - zrovna jsme vedli a druhý gól by rozhodl zápas.

  Dalším soupeřem je Kanada, zde na PPM opět tým skupiny B. Na rozdíl od Němců ratingy obvykle nijak zvlášť nevymyká, přesto s trochu štěstí na postup pomýšlet mohou. Měli také loni dobrý ročník ve dvacítce, možná by se do TOP časem podívat mohli. V posledním zápase smetli ne úplně slabou Francii 10:3, tak snad mají "vystříleno". Dosavadní letošní bilanci však nemají nijak zázračnou, +4 -2, ovšem dvě z těch výher na nájezdy a to včetně zápasu s jejich dvacítkou (!), kromě ní všichni soupeři ze druhé skupiny až na Lotyše, kteří jim nandali 9:1. Mám své Excely pro dvacet týmů, takže na Kanadu mi v něm místo nezbylo. Ale v zápase proti Francii dosáhla stejného ratingu, jako Němci - 301*. Vzhledem k tomu, co plánuje kolega, bychom mohli být mírnými favority, ovšem - musí vydržet gólman.

  Zápas má na starosti asistent Jonnty, který k tomu napsal: V Kanadě si v bráně prožije svůj reprezentační debut Milan Hilšer s omezením  1.tř 2g 80% 2tř. 3g 85%. Připraven bude Řídký.  První útok nastoupí stejně jako v Argentině, kde se postaral o tři branky a  uvidíme jak si povede proti nezdegenerované sestavě. Zbylé tři útoky jsou "mladší kusy" a tak v obraně zůstanou jen mezi náhradníky nováčci Máčala s Binderem. I kvůli debutantovi Hilšerovi.  Sehranost formací je 80-95-78-54.  Přesilovky budou 4+1 a 3+2. Oslabení 2+2.  Taktika jsou protiútoky, i když by mě od Kanady aktívko moc nepřekvapilo, hráli ho již dvakrát.  Dále budeme sehrávat deštník a diamant.

  V reálném světě je Kanada stále pro hokej něco jako Anglie s Brazílií pro fotbal dohromady. A tak přidávám jedno staré video. Fandil jsem tenkrát Kanadě, ale když vidím dnes to kanadské čuně po čtvrtém ruském góle ... No zrovna Rusákům bych já nefandil, i kdyby měli nad hlavami svatozář. Celé je to takové demo o tom, jaký kanadský hokej je - tvdý, někdy i hodně zákeřný, ale ten buldočí důraz před brankou je obdivuhodný. Jedná se o rozhodující třetí finále Canada Cupu 1987 a v té době jsem ty tři zápasy bral jako nejlepší hokej, co jsem kdy viděl. Zde v odkazu jsou jen góly, kdo má dobré připojení bez FUP, dají se tam najít i kompletní zápasy. http://www.youtube.com/watch?v=M_Ip46b4nTY. A kdo má rád hymny, může si podívat třeba zde: http://www.youtube.com/watch?v=B_ZNM0VWeB4.

Hodnotit článek mohou jen registrovaní uživatelé.

PPM Link (stačí zkopírovat a vložit na diskuzi nebo zeď PPM):
   [link=http://hokej.gzone.cz/clanek.php?clanek=100&d=]
   

Nepodarilo se vytvorit captchu

exception 'Exception' with message 'Chyba volani: Array
(
    [status] => 301
    [data] => 
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.10.1
) ' in /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/captcha_http.class.php:109 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/komadd.php(111): CaptchaHTTP->create() #1 /mnt/data/accounts/o/otrap/data/www/reprehokej/clanek.php(135): require('/mnt/data/accou...') #2 {main}